Turvalisus Kagu-Aasias

Tervist!
Plaanin minna Kambodzasse ja Vietnami lahima nadala jooksul. Hingel on kysimus, kui ohutu on reisida sealses piirkonnas (eriti linnades) yksinda noorel 20 aastasel neiul?
Soov on minna umbes 3 nadalaks ja kohata teepeal uusi reisikaaslasi ja toredaid inimesi, kuid tahaks teada ka ohtudest ja millest hoiduda.
Tanud ette!

Kõige suurem oht (ja peaaegu ainuke) varitseb sind Kambodža vähekäidud metsarajal maamiini näol. Nendest on lihtne hoiduda, kui suvalises kohas metsa pissile ei lähe.
Agressiivset tänavakuritegevust esineb Aasias väga vähe, kuid oma asjadel tasub hoida silm peal. Kui, siis püütakse sinult raha välja tüssata, mis Aasias on lihtsalt "hea äri". No näiteks müüakse sulle midagi mõttetut mõttetult suure raha eest, see võib ka teenus olla. Alati tasub hindades enne kokku leppida.

Tere,
Elan siin Sihanoukvilles, 5a juba ja pean nö eestlaste hotelli.
Pole kuulda olnud, et mingeid kuritegusi oleks olnud.
Vargusi küll, asjad tuleb endale ligidal hoida ja silma alt mitte lasta.
Selliseid asju juhtub igalpool kui asjad ripakil on. Ööbussides peab ettevaatlik olema, sest on juhtunud, et inimene magab ja ärgates on telefon vms läinud. Linnades liigu piirkondades, mis on turistide seas populaarsed ja ei juhtu midagi. Kõrvalisel tänaval võib Tallinnas ka peksa saada. Siem Reapis pubide tänav ja ööturg, pealinnas river front, meie linnas ranna piirkond. Tuk-tuki või mototaksot kasutades lepi hind alati enne kokku ja tingi alla ka nagu eelkõneleja juba ütles. Pärast ei jõua sa nendega vaielda. Päike paistab ja kõik on ok siin. Lauri

Lähen samuti 20.02-19.03 Vietnami ja Kambodža reisile. Kui soovite, võtke ühendust seljakotirandur@gmail.com. Täpsustame üksteise reisiplaane ja vahetame infot.

17.02 minek Bangkoki ja Kambodzasse. Kellegil on kogemust mokatubaka kaasavõtmisega? Ilma kohe kuidagi ei suuda olla ja ilmselt kohapeal alternatiive pole. Kas võib piiril probleeme tekkida, kui mõned kuni 10 karpi kaasas on?

@ JGrinch

Minule jättis nii Vietnam kui Kambodža väga turvaliste riikide mulje. Sinna reisib pidevalt üksikuid tütarlapsi ja pole minu teada seni eriti midagi juhtunud - kui ise mõistlikult käitud. Suuremates linnades tasub pimedatest tänavatest eemale hoida, kasutada usaldusväärse(ma)id taksosid jm. Üldiselt aga on kogu Kagu-Aasia väga popp noorte seas. Ma küll ei ole enam 20-aastane, aga läheksin iga kell üksinda sinnakanti. Mõistlikult käitudes saavad tütarlapsed ka Indias (mis on tunduvalt vähem turvaline ja kus meesterahvad tunnevad valgete naiste vastu tunduvalt suuremat huvi) omapäi reisides väga ilusti hakkama :)

Nii et no worries, mõistus kaasa, seljakott selga ja minekule:)

Tanud asjalike vastuste eest! Eriti andis kindlustus juurde Tip India kommentaariga - seal ei kujuta kyll yksi reisimist ette (yks Dream Destinationeid mul). Mõistus alati kaasas ja eks ma pyyan jagada hiljem kogemust :)

Olen toonud tutavale Taisse moka tubakat 10 karpi, ning mingeid probleeme polnud. Kambodza kohta ei oska öelda, aga ei usu et probleeme tekib.