Tuule ja tormiga laevareis Stockholmi

Plaanis minna kolmapäeval laevaga Stockholmi. Erinevatel andmetel võib tuul olla 10-15, isegi kuni 20 m/s. Kuidas see suurel laeval tunda annab, kellel on kogemusi. 20 m/s Tallinki laevad ju väljuvad? Kas siis õõtsutab hullusti?

Ikka tuntav õõtsumine on jah. Samas laevad väljuvad ja enamasti jõuavad kohale ka. Ise naljalt enam laeva peale ei roni, aga üle 10 a tagasi Rootsis elades sai seda laeva "nauditud" liiga tihti.

10-15 m/s ei tee hullu midagi. Pealt 20 läheb loks üsna tuntavaks. Kogu tundaandmine sõltub iga inimese organismi eripäradest - kas ja kuidas merehaigus avaldub. Ntx. legendaarse Jaanuaritormi avaõhtul tulin "Romantikal" Helsinkist Tallinna. Sel ajal, kui restoranis taldrikud laudadelt maha libisema hakkasid, nautisin mina õhtusööki, osad inimesed eelistasid istuda "mõtlejapoosis" ja ca kolmandik käis tihti WC-d või reelingut külastamas.

Vanad merekarud räägivad, et mõõdukas kogus kanget alkoholi pidavat merel enesetundele suht hästi mõjuma.

Loomulikult pole see mingi alkoholipropaganda... aga mõelge tiba, miks veesõidukeid juhtides on väike promill täitsa lubatud!

Tabletid merehaiguse vastu ja koikusse siruli. Pole hullu midagi ;)

Suurel laeval on ju lõbus jälgida tantsuplatsi tugeva tuulega. Kui nii päris aus olla, siis on saadud isegi tormise ilmaga ühel suuremal kruiisilaeval teel Stockholmi jalga keerutatud. Miskil enneolematul kombel oled kord ühes - ja siis jälle teises tantsuplatsi servas. Tookordne öö igatahes neljal naisterahval kajutis enam nii najakas polnud (autoteki vahetus läheduses). Siiamaani ei saa aru, mis seal toimus. Seal poleks ka unerohi aidanud metallikrigina vastu. Ainult üldnarkoos.

Peale reisi kodus kraanikauss kiikus kõige kohutavamalt, kodupõrand oli ka nagu lift, mis loksus üles - alla jne, jne... Paigal seista/istuda/pikali olla igatahes ei saanud üleüldse - elu oli paar päeva nagu kiiges :)

Lohutuseks võin öelda, et see oli ka kohutavalt tormine aasta ja ausõna, ma ei taha siiamaani teada saada mitu meetrit sekundis see tuul tookord "oma torust" välja puhus :)

Minulgi oli suvel 2010 tegemist hullu tormiga, kui sai tehtud kaasakiskuv kruiis Stockholmi Riia kaudu!

Minnes Stockholmi oli natuke tunda mere lainetust, kuid tagasitulles oli merel juba torm tegemas oma pattusid.

Tormine oli igatahes, kuid saime ilusti tervetena tagasi koju! Kruiis oli super...!