Tuur: Luxor, Aswan ja Abu Simbel
Tere, plaan järgmisel Hurghada reisil rohkem ringi trippida. Äkki kellegil, kes sarnase ringi läbi teinud, on häid nõuandeid jagada? Plaan esialgu selline:
- Hurghadast Luxorisse päevatuuriga. Kuigi massiekskursioonid ei meeldi, siis see tundus hea alternatiiv liinibussile. Peale tuuripäeva ei sõidaks tagasi Hurghadasse, vaid rongiga Aswan-i. 
- Päev Aswan-is. 
- Päevatuur Aswanist Abu Simbelisse. Ei tahaks internetist tuuri ette osta, kas seal neid samamoodi tänaval igalpool saada nagu Hurghadas? Olenevalt tagasi jõudmise kellaajast, kas samal õhtul rongiga Luxorisse või järgmisel hommikul.
- Päev Luxoris, käiks need vaatamisväärsused läbi, kuhu esimesel päeval ei jõudnud ja õhtul liinibussiga Hurghadasse.

Tere!
Meie rentisime Hurghadast neljakesi Toyota Hiace väikebussi kahe kohaliku juhi ja giidiga. Plaan oli sõita Abu Simbelisse. Luxoris me ei peatunud, sest seal olime korduvalt varem olnud. Esimese päeva õhtuks jõudsime Aswuan-i. Tutvusime sealsete templitega, käisime paadiga Niilusel. Aswuanis on Niilus väga ilus graniitkaljud ja kärestikud. Ööbisime hotellis. Hommikul vara kelle 4:00 alustasime sõitu Abu Simbelisse. Kiid soovitas sinna jõuda kohe, kui templid avatakse. Abu Simbelis olimegi esimestena. Saime templeid imeteda koos mõne üksiku turistiga. Enne äratulekut oli templites juba massiliselt turiste, kes liikusid hanereas. Ennelõunasel ajal on seal, ka väga palav. Hea oli minna konditsioneeritud bussi ja hakata tagasi sõitma.
Egiptuses reisides peavad välismaalased loa taotlema. Meie leppisime giidiga kokku mida me tahame näha. Giid koostas reisi eelarve, mis sisaldas transporti, sööki, öömaja ja kõiki pileteid, kus me käisime. Giid organiseeris meile load Abu Simbelisse sõiduks. Reis tuli odavam, kui Novatursi paketiga pakuti. Külastasime ainult neid kohti, mis meile huvi pakkusid.
Abu Simbelisse sõites peab arvestama, et vahemaad on väga suured, Luxorist kuni Aswanini tuleb sõita praktiliselt koguaeg linnades ja külades. Iga natukese aja tagant on kontrollpostid tõkkepuudega ja maha pandud lamavad politseinikud.
Kahe päevaga käisime Abu Simbelis ära ja jäime sõiduga rahule.

Mingit loa taotlemise asja ma küll ei usu, äkki ajas giid jama? Küll aga tean, et Aswan-i ja Abu Simbeli vahel sõidetakse ainult konvois ja keegi väitis Tripadvisoris, et öösel turistid seda lõiku sõita ei tohi. Seda ma pole veel uurinud, et kas see vastab tõele või mitte. Kuna tegemist on suurte vahemaadega, siis mulle tunduski, et hea mõte on seda teekonda jupitada. Järjest mina Abu Simbelist Hurghadasse tagasi sõita ei suudaks.

Käisin liinibusside, rongi ja kohalike mikrobussidega. Viimased olid üliodavad, 300 km 30 LE.. Lubasid vaja pole. Täpsemalt on sellest peatükk mu blogis  hurghadas.blogspot.com

Egiptuses saab igale poole liinibusside ja väkese palumisega ka kohalikele mõeldud mikrobussidega,  2 a tagasi oli mikrobusside tax 30 LE u 300 km, nii Hurghadast Luxorisse, Luxorist Assuani kui ka Assuanist Abu Simbelini. Liinibuss ja rong poole kallim, aga mugavam, konditsioneeriga ja ametlikult välismaalastele lubatud.

Täpsemalt on sellest peatükid mu Hurghada blogis:  

hurghadas.blogspot.com