trip-krainetrip-ukraine-dark
Tuur: Luxor, Aswan ja Abu Simbel

Tere, plaan järgmisel Hurghada reisil rohkem ringi trippida. Äkki kellegil, kes sarnase ringi läbi teinud, on häid nõuandeid jagada? Plaan esialgu selline:- Hurghadast Luxorisse päevatuuriga. Kuigi massiekskursioonid ei meeldi, siis see tundus hea alternatiiv liinibussile. Peale tuuripäeva ei sõidaks tagasi Hurghadasse, vaid rongiga Aswan-i. - Päev Aswan-is. - Päevatuur Aswanist Abu Simbelisse. Ei tahaks internetist tuuri ette osta, kas seal neid samamoodi tänaval igalpool saada nagu Hurghadas? Olenevalt tagasi jõudmise kellaajast, kas samal õhtul rongiga Luxorisse või järgmisel hommikul.- Päev Luxoris, käiks need vaatamisväärsused läbi, kuhu esimesel päeval ei jõudnud ja õhtul liinibussiga Hurghadasse.

Tere!Meie rentisime Hurghadast neljakesi Toyota Hiace väikebussi kahe kohaliku juhi ja giidiga. Plaan oli sõita Abu Simbelisse. Luxoris me ei peatunud, sest seal olime korduvalt varem olnud. Esimese päeva õhtuks jõudsime Aswuan-i. Tutvusime sealsete templitega, käisime paadiga Niilusel. Aswuanis on Niilus väga ilus graniitkaljud ja kärestikud. Ööbisime hotellis. Hommikul vara kelle 4:00 alustasime sõitu Abu Simbelisse. Kiid soovitas sinna jõuda kohe, kui templid avatakse. Abu Simbelis olimegi esimestena. Saime templeid imeteda koos mõne üksiku turistiga. Enne äratulekut oli templites juba massiliselt turiste, kes liikusid hanereas. Ennelõunasel ajal on seal, ka väga palav. Hea oli minna konditsioneeritud bussi ja hakata tagasi sõitma.Egiptuses reisides peavad välismaalased loa taotlema. Meie leppisime giidiga kokku mida me tahame näha. Giid koostas reisi eelarve, mis sisaldas transporti, sööki, öömaja ja kõiki pileteid, kus me käisime. Giid organiseeris meile load Abu Simbelisse sõiduks. Reis tuli odavam, kui Novatursi paketiga pakuti. Külastasime ainult neid kohti, mis meile huvi pakkusid. Abu Simbelisse sõites peab arvestama, et vahemaad on väga suured, Luxorist kuni Aswanini tuleb sõita praktiliselt koguaeg linnades ja külades. Iga natukese aja tagant on kontrollpostid tõkkepuudega ja maha pandud lamavad politseinikud.Kahe päevaga käisime Abu Simbelis ära ja jäime sõiduga rahule.

Mingit loa taotlemise asja ma küll ei usu, äkki ajas giid jama? Küll aga tean, et Aswan-i ja Abu Simbeli vahel sõidetakse ainult konvois ja keegi väitis Tripadvisoris, et öösel turistid seda lõiku sõita ei tohi. Seda ma pole veel uurinud, et kas see vastab tõele või mitte. Kuna tegemist on suurte vahemaadega, siis mulle tunduski, et hea mõte on seda teekonda jupitada. Järjest mina Abu Simbelist Hurghadasse tagasi sõita ei suudaks.

Käisin liinibusside, rongi ja kohalike mikrobussidega. Viimased olid üliodavad, 300 km 30 LE.. Lubasid vaja pole. Täpsemalt on sellest peatükk mu blogis  hurghadas.blogspot.com

Egiptuses saab igale poole liinibusside ja väkese palumisega ka kohalikele mõeldud mikrobussidega,  2 a tagasi oli mikrobusside tax 30 LE u 300 km, nii Hurghadast Luxorisse, Luxorist Assuani kui ka Assuanist Abu Simbelini. Liinibuss ja rong poole kallim, aga mugavam, konditsioneeriga ja ametlikult välismaalastele lubatud.

Täpsemalt on sellest peatükid mu Hurghada blogis:  

hurghadas.blogspot.com

Olen pakettreisiga Hurghadas, tekkis mõte Abu Simbelit külastada. TUI poolt seda ei pakuta, aga sain pakkumise privaat tuurile, 2-päevane, Luxor + Abu Simbel. Kuna Luxor jääb tee peale, siis tundub mõistlik see ka ära külastada.

Nüüd küsimus, et selle 2-päevase privaat tuuri hinnaks pandi 600 EUR. Kas see tundub mõistlik või üritavad araablased mind jälle tõmmata?

Võtaks muidu ise rendiauto, aga kuulsin, et siin riigis ei saa vabalt sõita, on mingi lubade teema. Kas olen õigesti aru saanud?

Lisaks kommenteeriks veel TUI poolt pakutud reise: need enamik kuidagi väga öised. Näiteks Kairo reis algab kell 1 öösel ja kestab pea 24 tundi... Kui ma magamata hommikuks püramiidide juurde kohale jõun, siis vaevalt midagi korralikult vaadata saab. Ma eelistaks ise eelmisel päeva Kairosse sõita, ja hotellis ööbida, et siis hommikul värskena alustada.

Muud soovitused on ka teretulnud. Ainuke mis kindel, et baas ja AI hotell on mul Hurghadas, seega väga mitmeks päevaks ei tahaks siit eemale liikuda.

Kui reisipakette mitte võtta, siis kuidas Kuningate orgu lähete? Luxor ise on ju poolik.

Arvestades vahemaid, siis sellised "päevased" väljasõidud Kairosse jm bussiga ongi ajuvabad. Kui tõesti ei taha rohkem kui päeva selleks kulutada, siis saaks sõita varahommikuse lennuga Kairosse ja õhtul viimasega tagasi. Kindlasti mõnusam kui u 1000 km bussiga sõita. Veel normaalsem oleks muidugi saata need AI-d ja muud pikalt ja minna juba õhtuse lennuga kohale. Tutvuda rahulikult püramiidide ja muuga, mis huvitab ja mida päevaga näha jõuab, ja siis õhtul tagasi lennukiga.

Abu Simbel tundub ka mulle kahe päevase ekskursiooni jaoks veidi kaugele jäävat. Suur osa kahest päevast läheb sõidule ja kui on tõsisem huvi vaatamisväärsuste vastu, siis nendele jääb nagu sõiduaega arvestades suhteliselt vähe aega. Alternatiiviks äkki jällegi väga varajased väljasõidud vms. Aga Hurghada ja Luxori vahel on vist mingid kindlad ajad kui konvoid liikuma lastakse.

Pets: ma olen aru saanud, et Luxor ja Kuningate Org on samas kohas? Vähemalt TUI päevase paketi peal on nad koos.

vatse: ma olen puhanud siin Hurghadas nädal aega ja olen 2 nädalat veel. Alles jäänud aja jooksul soov tähtsamad vaatamisväärsused ära näha. Ei ole mingi tragöödia, kui jääb 2-3 päeva AI hotelli lobi söömata.

Hetkel vaatasin ja mõtlesin, et kuna Abu Simbel nii kaugel, siis vast mõttekam sinna lennata. Hurghadast saab küll ainult 2 ümberistumisega, Kairo ja Assuan. Seega vist tuleb mõistlik Kairo ka sama jutiga läbi lennata.

Seega hetkel plaan: õhtuse lennuga Hurghadast Kairosse, seal ööbida mitte liiga kaugel püramiididest. Järgmine päev tutvuda püramiidide ja muuseumiga ja ööbida uuesti Kairos (vast lennujaama läheduses). Hommikuse lennuga läbi Assuani Abu Simbelisse (sinna lähebki ainult 1 lennuk päevas). Tutvumine templiga, ööbimine Abu Simbelis, Järgmine päev lennukiga tagasi: Abu Simbel-Assuan-Kairo-Hurghada.

Probleem küll see, et Kairos pole giidi. Mind on korduvalt hoiatatud turistide peale tormijooksu tegevate araablaste hordide eest püramiidide juures... Abu Simbel väiksem koht, vast seal seda probleemi pole.

Luxorit ja Kuningate Orgu külastaks siis TUI bussireisiga.

Juhiga väikebussi rent on vast mõttekas, kui tegemist pere või väikse grupiga. Aga ma olen üksikreisija. 600 EUR eest saab lennata edasi-tagasi + hotellid... Hurghada-Kairo üks ots on 50 EUR. Abu Simbel-Hurghada lennud on ca 200 EUR üks suund.