Üksi Balile

Tere,

Tahtsin küsida, kas üksi Balile minna on ohtlik või ohutu? Olen noor naisterahvas. Tegelikult on nii, et mul tuttavad lähevad ka sinna, aga meil tripid täielikult ei kattu. Ehk kas lennujaamast takso võtmine üksi on OK või ma peaks kasutusele võtma mingisugused turvameetmed? Palun vastake kiiresti, sest pean otsustama, kas üldse minna või mitte.

Hinna osas pead lihtsalt kauplema, mina telliks hotellist takso ette, odavam vast kah :P . Ja Balile mine kindlasti, meie arust parem koht kui Tai. Ja raha tasub automaadist võtta, sis on kindel, et kurss alati õige on. Viisa maksa USD-s ja ära unusta maalt lahkumise tasu 150 000 kohalikku, mida makstakse sulas, lennujaamas. Kindlasti osta KopiLuvak(Kopi Luwak) kohvi endale koju nautimiseks (http://www.animalcoffee.com/). [img_assist|nid=50270|title=|desc=|link=node|align=right|width=700|height=520]

Kui palju peaks hinnaks kauplema? Kindlasti raske öelda, aga kui hotelli umbes 20 minuti tee. Äkki oskate öelda?

Hotelli nime ei tea? Pakuks huupi 100 kuni 200 eegu vahele.

... on Bali Tropic Resort & Spa

Hotelli oma transa maksis 100 eeku. Kui lennujaamast tuled siis 15-20$ on normaalne(võid leida ka odavama), üle selle on juba raiskamine. Kui shoppaja oled siis sõida Bali Collectionisse (tasuta buss sõidab pea iga tund).

Milliseid interneti saite saab usaldada? Kui ma ühelt saidilt tahtsin broneerida, ütleb, et selles hotellis pole kohti antud perioodiks, teine sait aga pakub lausa 4 tuba. Milles võib asi olla?

Nt saidil http://www.agoda.com/asia/indonesia/bali/bali_tropic_resort_and_spa.html oli 4 tuba.

http://directrooms.com/indonesia/hotels/bali-tropic-resort-spa-973.htm sellel saidil oli aga kõik juba hõivatud.

Nadi ka, kui ostan lennupiletid ja ei satu lõpuks oma tuttavatega ühte hotelli. Sellepärast mure :(

Et miks eri saitidel on erinevad hinnad? Ühes kohas 86 USDi öö, teises 111 USDi öö. Kas hotellil ühtset hinnakirja pole?

erinev arv müügis olevaid tubasi. Mina bronniks üheks või äärmisel juhul 2 päevaks ja edasi sebiks kohapeal. Kui arvestada, et praegu hakkab juba enam vähem hooaeg looma, siis muidugi võib tekkida olukord kus ei saagi samasse hotelli. Aga siis jaluta oma hotellist paremale Club Bali Mirage hotelli, seal oli romantic room 75$(kohapealt võttes). Täitsa kannatas olla :) . Ja ära pabista, Bali on piisavalt kodune ka üksi olemiseks. Ja veel, minuarust ei tasuks seal kandis maksta päevatuuri eest autojuhile rohke kui 50$. Meie sattusime väga tubli kohaliku otsa, võiks juba giidiks tituleerida, meil ei olnud kahju talle lõuna osta ja päeva lõpus ka 100 eeku jotti jätta. Maksis tripp 500 000 ja kestis hommikust õhtuni, ja saime tõsise Bali tutvustuse, koos kohustuslike ostukohtadega(mis olid päris head).

Raha on kõige soodsam vahetada just lennujaamas. Käisime isegi teist korda,kuna kurss oli ca 10 protsenti parem,kui mujal. Ja kaasa võta USD,kasulikum,kui euro.

ongi kohalikud hinnad laes. Kujutad sa ette mis raha see 100 eek- i kohalikule on? Ma saan aru, et vend tegi head tööd, aga ma ei ole kunagi sellise päevatöö eest rohkem kui 3o eek- i visanud ja seda sellepärast, et mitte ära rikkuda kohalikke. Mitte, et mul kahju oleks hea teeninduse eest maksta- selleks ma ülejäänud pool aastat töötangi, et endale mõnusat äraolemist lubada, millega kaasneb ka hea teeninduse eest jootraha viskamine. Ära võta seda nüüd nii isiklikult- see rohkem selline üleskutse kõigile, millest ka nii mõneski Lonely Planetis juttu olnud. Kui see kohalike rikkumise teema külmaks jätab, siis lihtsõnul sellega kaasneb lihtsalt hinnatõus järgmistele reisijatele ja ka sulle endale kui järgmine kord lähed.

Kuna tegu oli jootrahaga, siis ei saa rääkida hindade rikkumisest. Hinda rikuvad need kes kohaliku suva hinnaga nõus on. Kuna ma antud isikuga pool päeva mööda saart ringi sõitsin ja inimene mind sellistesse kohtadesse viis, kuhu ma elus poleks osanud minna tahta ning pidas mulle pika nn kultuuri loengu, siis olen kindel, et selles suurusjärgus jootraha oli õigustatud. Don_Gato eks neid suuri jootrahasi on ennegi kuulda olnud ja minu 100 krooksu on selle kõrval ikka väga tühine.

Mine kindlasti. Bali on täiesti ohutu.

Käisin veebruaris teist korda Balil. Nostalgia, eelmine kord oli 13 aastat tagasi. Lennujaamas kulgevad asjad võrreldes varasemaga palju ladusamalt. Viisat pole saatkonnast mingit mõtet hankida, kui ei taha just kauemaks kui kuuks ajaks jääda. Lennujaamas on viisa saamise letid esimesed, kuhu jõuad. Kuni 8 päeva - 10 USD, kuni 30 päeva - 25 USD. Aega läheb alla 2 minuti, hotelli broneeringut ei küsita.

Raha on võimalik võtta lennujaamast väljumata kas pangaautomaadist või ühest paljudest vahetuslettidest. Kahjuks ei mäleta, palju letikurss oli, seetõttu ei oska kommenteerida, kas oli hea või mitte. Kui A.L. veel seda loeb, siis oleks hea, kui ta kirjutaks, palju kurss oli. Ise võtsin automaadist (tavaline Visa Electroni deebetkaart toimis küll), sest senine kogemus ütles, et maalesaabumispunktides on tavaliselt kõige halvem kurss. Hiljem vahetasin Sanuris 1 USD = 11800 IDR. Selle kursiga aktsepteeriti rahatähti 5-100 USD-i. Üheste eest pakuti 11000, neid ei vahetanud, andsin vahel jootrahaks. Linnas oli mõnel pool ka üle 12000 kursse kirjas, aga seal taheti 4% komisjoni, mis teeb tegelikuks kursiks halvema kui 11800.

Hotelli ei ole tingimata vaja internetist broneerida. Nagu lennujaama uksest välja saad, on kohe paremat kätt terve rodu pisikesi kontoreid, kust saab vastavalt soovitud hinnaklassile majutust tellida. Ise võtsin kolmeks päevaks sama hotelli, kus olin varem elanud. Hind, 20 USD öö, oli sama, mis internetis. Maksad kohe, vastu saad vautšeri. Hiljem hotellis omanik ütles, et miks ma lennujaamas broneerisin, tulnud kohe hotelli, oleks parema hinna saanud. Hiljem pikendasingi kohalolekut 200000 IDR ööpäeva eest, mis on siis u. 17 USD. Selle eest sai konditsioneeri, pisut roostes külmkapi ja telekaga toa. Vannituba ka juures sooja ja külma veega. Ah jaa, hommikusöök ka veel.

Takso võtmiseks on samasugune pisike büroo, kuhu maksad sõltuvalt sihtpunktist kohe ära. Hinnakiri on suurelt seina peal. Võid lasta end viia saarel mistahes kohta. Sanur oli 95000, Kuta, Legian ja Nusa Dua on odavamad. Hotellist tagasi maksin transferi eest 80000. Selline hind oli vastuvõtus kohe seina peal kirjas. Lennujaama lähedalt saab odavama takso ka, kui ise minna paarisaja meetri kaugusele, kus asuvad väravad, millest läbi lennujaamale lähemale sõitmiseks peab maksma.