Ümberistumine Amsterdamis (Schiphol)

Tervist,

Lend ostetud KLM lehelt 13.01.22 airbalticuga Tall-Amstrdam, edasi KLM Cancuni

Algselt oli Amssterdamis aega ümber istuda  1t40min.

Lennuaegu on muudetud nii, et ainult 35min jäänud.

Kas on põhjust ärevuseks.

1
23

On ikka. Enne koroonat oli KLM-il Amsterdamis mingi robot, mis tegeles hilinevatelt lendudelt saabuvate klientide automaatse ümberbroneerimisega. Kui mingi kindel aeg kukkus kahe lennu vahel, siis jooksuga väravasse jõudes selgus, et koht on ära antud ja prinditakse pardakaart järgmise päeva lennule. Anti ka muidugi tasuta öömaja jne. Samal ajal hilines ka väljuv jätkulend, aga sinna ikkagi ei lastud, sest robot oli juba koha järgmisele andnud.

Enne koroonat õnnestus sellist asja väravates korduvalt näha, aga õnneks mitte kogeda.

Cancuni lennuga tuleb läbida ka passikontroll.

Vahemaa iseenesest ei tundu tappev. Aga see KLM-i robot oli see, mis varem segadust tekitas.

0
0

Tänud vastamast, siiski üle kontrolides aega 45min.

Seegi asi

0
0

Just 2 päeva tagasi lendasin Amsterdami kaudu. Lennud Varssav-Amsterdam-San Jose.  Lendude vahel oli plaani järgi ca 1h 45 min (tegelikult teise lennu väljumine hilines). Lennud KLMiga.

Varssavi lennult tulek oli bussiga - vôttis omajagu aega juba, ja siis lennujaama sai terminali viimastest (kaugematest) väravatest. Siis algas kulgemine F väravatesse, kust mu San Jose lend läks. Kogu see teekond võttis oma 30++ minutit aega (pärast passikontrolli oli viit, et F väravateni 12 min). Passikontroll oli üllatavalt kiire - automaatväravates järjekorda polnud ja sai kohe üle piiri. Kogu ajakulu ma pakun alates Varssavi lennu maandumisest kuni San Jose väravasse jôudmiseni kuskil 45 min (vaatasin just väravas tehtud pildi aega). 

Arvestades, et pardaleminek lõpeb siiski veidi enne lennu ametlikku väljumisaega, on 45 min kontinentidevahelisel lennul Schipholis paras napikas. Vôib jôuda - sôltub, mis väravasse sisenev lend tuleb, kust väravast teine lend väljub ja kui täpselt lennukid lendavad, ning kas KLM vajadusel natuke ootab hilinevaid reisijaid. Aga arvestada tuleb ka reaalse vôimalusega, et lennule ei jôua - seega ei tasu esimeseks päevaks Cancunis midagi olulist planeerida. Igaks juhuks vôid ka KLMiga suhelda ja uurida, kas see 45min peaks ametlikult olema piisav. 

Olen ise olnud enne covid-aega ka rebook’itud selle vatse kirjeldatud süsteemi alusel. Kui mu esimene lend hilines veidi ja ümberistumisaeg oli ca 30 min, sain kohe maandudes smsi ja ka meili peale uued järgmise päeva lennupiletid. Kahjuks ei olnud enam ka ühtegi alternatiivset lennuühendust ja nii me istusime pea 24h Schipholi lähedases hotellis.

0
0

Mul oli EU sisene lend ja 45 minutit järgmise lennuni. Selle ajaga ei suudetud pagasit ümber tõsta. Selle võiks ka arvestuse sisse jätta.

0
0

Kas keegi on kokku puutunud KLM lendudel sõites Tallinn-Amsterdam - Cancun, et Amsterdamis  tuleb pagas võtta ning siis anda see Cancuni check-in 'is  uuesti ära? Kui jah, siis 45min kahe lennu vahel on ikka väga piiratud aeg.

0
0

Kontrollides check my trip-is seda Cancuni lendu 

avastasin et KLM on tõstnud väljalennu Tallinnast päeva varasemaks.

Nii et peaks jõudma Cancuni lennule.

Aga mingit sõnumit lennufirma saatnud ei ole sellest muutusest

0
0

Mis kellaajal KLM teid päev varem Amsterdami lennutab?

Meil sarnane pilet ja sama ümberistumise ajaga 45 min,  ainult väljumisega 18.01.  Olen siin uurinud Amsterdami lennu väljumisi ja väljalend hilineb tavaliselt 20-30 min. Nii, et ise oleks riskile läinud. Aga kui nüüd KLM ise ümber vahetab varasemaks,  siis lepime ka sellega. Vaatasin just ja  meil veel muudatust tehtud ei ole.

0
0

Lend väljub Tallinnast 7.50 airBalticuga. 24 tundi varem

0
0

Meil täpselt samad piletid otse klm-st 13.01.22 Cancuni. Aga meil ei ole tal-amst lendu päev varasemaks tõstetud, just vaatasin klm lehelt, kummaline.

0
0

Novembri teises pooles sai selline variant tehtud. Jõuab küll :) Schengenist väljaminnes tuleb otsida üles ametnik, kes küsib väljalennuni jäänud aega - siis ta suunab otse passikontrolli. Üldjärjekorras olles ilmselt lootust jõuda pole.

Üks pagas kahest jäi Amsterdami maha. Järgi toodi järgmise päeva hilisõhtul.

0
0

Oskab keegi kommenteerida, millised õigused mul reisijana on kui sissetulev lend hilineb ja arvuti meid järgmisele lennule rebookib? Hotell, transfeer, mingid söögitalongid, rahaline hüvitis? Meil lendude vahe tund ja 20 minutit mis peaks olema enamvähem ok, aga tahaks olla kindel oma õigustes kui jamaks läheb. Lend siis Tansaaniasse.

0
0

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_et.htm

Majutuse ja mingid söögid peaks saama automaatselt ilma jauramiseta. Hüvitise võiks ka saada sihtkohta hilinemise eest, kui hilinemise põhjuseks pole erakorralised asjaolud.

1
0

Kes reisivad 13.01 Tallinn-Amsterdam-Cancun KLMiga, kas lähete riskile ja üritate 45 minutiga (kuna lennuajad muudetud) Amsterdamis ümber istuda Cancuni lennule või vahetate piletid ümber? Palju selliseid reisijaid on? Kui meid on mitmeid/palju, ehk oodatakse ära? On kellelgi kogemust äraootamisega?

0
0

Suhtlesin KLM-ga ja ainuke variant, mis nad suutsid meile samaks päevaks 13.01 asenduseks pakkuda oli Tal-Amst-Atlanta- Cancun, lennupikkus 20.30h. Seda me vastu ei võtnud.
Praeguse seisuga läheme riskile, see 45 min ümberistumist.

0
0

Kui mõlemad lennud samal piletil, siis pole ju väga hull. Kui jääd 45 min ümberistumiselt maha, siis maksavad hotellid-söögid jne. ning pääsed järgmise lennuga ikkagi kohale.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased