Ümberistumine Arlandas

Tervitus,

soetasin omale soodsalt lennupiletid Bali saarele. Lend sinna ja tagasi on kahe ümberistumisega. Minnes esimene Arlandas Rootsis (ümberistumiste vahe 1h) ja teine Dohas Kataris (ümberistumiste vahe 4h). Tulles esimene Dohas Kataris jälle (ümberistumiste vahe 2h 25m) ning teine Oslos Norras (ümberistumiste vahe 2h 5m).

Hiljem hakkasin alles vaatama, et Arlanda lennujaamas on ümberistumiste vahe ainult 1h. Ilmselt ma äraantavat pagasit ei kavatse kaasa võtta (kui siis toon sealt hoopis midagi tagasi). Lisaks on broneerimisel märgitud et lend Eestist saabub terminali 5 ja lend Katari läheb ka terminalist 5.

Siit küsimus. Kuna ma pole kunagi Arlanda lennujaamas käinud, siis kas ma jõuan 1h ühe lennuki pealt teise peale? Ilma ära antava pagasita/koos ära antava pagasiga?

Mina usun et jõuad kenasti kuna sa oled sama terminalis ma olen ise kaks korda lennanud seda kaudu kuigi mul on suuremad vahed olnud aga ega seal kaua aega ei lähe eriti kui sul ära antavat pagasit ei ole ja muidugi kui lennuk ei kavatse meeletult hilineda. Meil tuli pagas ka seal suht kiiresti.

Tallinnast Arlandesse on Estonian Air, ma loodan, et see pole eriti suurte hilinemistega firma. Airtickets24 näitab, et kellaaegadest kinnipidamise protsent on 98% sellel lennul.

Qatar Airways-il on online check-in ka olemas, selle saab ära teha 36 tundi enne lennu väljumist ning pardakaardid ise välja printida. Ehk et kui see varem ära teha ning Tallinna lend vähe hilineb, siis ei pea enam eraldi check-ini minema ning lennukis teatakse arvestada, et ma tulen.

Kas lennud on samal piletil? Kui jah, siis pole mingit probleemi. Kui ei, siis ainult käsipagasiga ja juba kodus prinditud pardakaartidega vast jõuab. Eks seda näed juba Arlandasse jõudes.

Natuke imelik kui samast terminalist, peaks ju vahepeal üle EU piiri minema!!! Kui ühel piletil, pole probleemi, kui aga eraldi piletid võib jamaks minna. Nimelt väravas näevad, kas oled turvakontrollist läbi läinud või mitte ja kui pole õigeks ajaks, ei oodata sind ära. Bali tänaseks nii jama, et võta Airasia pilet ja käi sealt vahepeal kusagil paremas kohas, näiteks isegi otse saab sealt Austraaliasse, kuigi Perth pole vist kõige parem koht.

Schengeni väline tsoon on väike jupike 5. terminalist. EL-i passiga käib piiriületus seal kiirelt.

Helistasin hommikul Estonian Air-i ning sain teada, et kõik lennud on ühendatud. Seega annan ära antava pagasi Tallinnas ning võtan välja Denpasari lennujaamas. Lisaks kui Estonian Air peaks hilinema, siis orgunnivad nad mind ise edasi sihtkohta. Seega mure lahendatud.

chrisrändaja - mis mõttes Bali tänaseks nii jama?

Jõuad ilusti, meil oli Singapurist (oluliselt suurem lennujaam ja lennud olid erinevates terminalides) 55 min bali lennule aega ja jõudsime ka passikontrollis ning immigratsiooni paberid ära täita vabalt. enamasti kulub 20 min max kui otse lähed. Ja Bali on paradiis - tulime paar päeva tagasi just, jäime väga rahule:)