ümberistumine Istanbulis

Ilmselt on seda küsitud siin, aga uurin veelkord: kas keegi on läbi Istanbuli vaid ID-kaardiga lennanud? Ees reis Kreekasse, ümberistumine Istanbulis. Pass on olemas, aga peale Kreeka reisi on ees veel üks reis, mis nõuab viisat ja pean seega passi vastavasse saatkonda ära andma. Kätte jääb seega vaid ID-kaart. Täitsa nõutu kohe. Kui kellelgi isiklik kogemus, siis oleksin tänulik, kui jagate.

Juhuks, kui vastus on "ei": kas enam ei ole võimalik saada teist passi? Vähemalt varem anti just sellisteks puhkudeks teine pass. Hetkeseisuga ei ole kursis, sest nüüdse laialdase viisavabadusega (ja piirilt viisa saamisega) on märksa lihtsam oma reise organiseerida..

Kardan,et vastus tuleb    EI  ,tyrklased ju löövad passi sisse-välja söidu templi,pass on reisidokument,ID-kaart mitte. Koige lihtsam on helistada voi saata e-kiri Tyrgi saatkonda Tallinnas,usun,et saad infot sealt!

Uhekorra proovisin Tyrgi hotellis esitada sisseregistreerimiseks ID kaart,aga,ei....saadeti pikalt!

Seda teemat on foorumis juba arutatud:Ning konkreetset vastust ei selgunud, arvati nii ja naa...Soovitan helistada Tallinna Lennujaama.

Türgis ei lööda sellisel juhul sisse-väljasõidutemplit passi. Saabudes kontrollitakse transiitreisijate puhul ainult järgmise lennu pardakaardi olemasolu ja reisidokumenti küsitakse alles vahetult ennem lennukile minekut.

Istanbulis transiittsooni jäädes Türgi piiri ei ületata ja dokumente ei kontrollita. Kes juba sinna id-kaardiga kohale on jõudnud, see saab ka jätkulennule. Muidugi kui on võetud näiteks ööbimist sisaldav ühendus, mille puhul Turkish Airlines annaks tasuta hotelli, siis seda pakkumist kasutada ei saaks ja tuleks öö transiittsooni pinkidel mööda saata.

 Teemaalgataja probleem on pigem Tallinna lennujaam. Tüüpiline Eesti ametnik täidab ka mõttetuid reegleid saksa täpsusega ja mõtleb mõnikord oma peas veel täiendavaid reegleid juurde.  Ehk tema jaoks võib juhe kokku joosta kui inimene tahab ilma kehtiva passita Schengenist välja sõita. Selliseid juhtumeid on paraku olnud, kus check-ini töötaja lihtsalt oma suva järgi passita reisija lennust maha jätab. 
Soovitatav on viia interaktsioon inimteenindajatega miinimumini - check-in internetis, pardakaart välja trükkida, hea kui ei peaks ka pagasit ära andma ja saaks otse turvakontrolli jalutada.
Dokumendikontrolli non-Schengen tsooni sisenemisel muidugi vältida ei saa, seal peaks jätkulennu pardakaart käepärast olema ja tuleb veenval häälel kinnitada, et Istanbulis jäädakse transiittsooni ning kõik toimib.

Ise küsisin, ise vastan. Kuna õnnestus siiski viisa koos passiga enne kätte saada, siis läks kõik korda. Pass ON vajalik, ilma selleta poleks saanud.

nädal tagasi tulin Tyrgist ja Istanbuli lennujaamas spetsiaalselt esitasin ID-kaardi piirivalvele.....ei voetud vastu ja nöuti passi!