Uganda

Ugandast pole tripis eriti juttu olnud. On kellelgi kogemusi jagada? Mida teha ja mida vältida? Kus raha vahetada ja kuidas ATM-dega lood? Kas malaariatabletid vajalikud või on keegi ka ilma käinud? Endal plaanis 11-päevane safari jaanuaris.

Loe seda siin https://sellinemaailm.wordpress.com/category/reisid/uganda/ Raha võta kaasa dollarites (üldse on "mustas Aafrikas" hea dollariga arveldada, võimalik et nüüd on ka Euro juba vastuvõetav). Kas Queen Elisabeth National Park on safari paigaks? Kavatsed seal olla 11 päeva? Malaariaga on nii, et mina soovitan igal juhul tablette tarbida. Soovitan külastada kolm-neli päeva Ssesse saarestikku ja veeta mõned päevad Lake Bunyonyi ääres. Gorillad jätsin ma vahele ja endiselt ei kahetse. Kuuldavasti tõstsid nad mägigorillade vaatamise hinna 1500.- dollari peale (siia arvesta juurde veel öömaja, autorent, giid jne, seega miinimum 2200 -2500 dollarit).

2
0

Käisin mõned aastad tagasi ja julgen soovitada. Kindlasti on igal ühel oma arvamus, aga ise käisin vennaga koos ja meie mõlemad jäime vägagi rahule. Tasub arvestada soovitusi, kuidas käituda koha peal, et hiljem reisimuljed oleksid positiivsed. Loe reisikirjasid. Joo pudelivett, ära liigu pimedas üksi ringi (päevasel ajal vägagi OK), tee äärsetest putkadest lihavardaid ja muud söödavat ei tasu võtta, kui ei taha pasanteeriat. Söömiseks on igas suuremas kohas väga puhtad ja korralikud söögikohad (või hotellid), kus saad ka maitsta kohalikke roogasid. Ise sõitsime riigi ühest otsast teise liinibussiga, kus olime nagu väljanäitusel. Kaks valget ja 50 musta, kes valget inimest väga tihti ei kohta, jne. Kampalas soovitan ekskursiooni, mida korraldavad rolleritega seltskond. Täitsa asjalik ettevõte. Igal motikal on juht ja sina istud taga. Asi nimelt selles, et sellel aastal, kui meie käisime oli Kampala liiklus ikka üks vägagi suur ummik. Ilmselt on see tänani nii. Rolleriga selles palavuses sa lihtsalt jõuad ka kuhugi, mitte ei istu ummikus, nagu autoga liigeldes ilmselt juhtub. Inimesed on muidu väga uudishimulikud ja sõbralikud, aga tasub olla ette vaatlik. Kaabakaid ja vargaid leidub igas riigis, ka Ugandas. Sularaha saad võtta ATM-ist ja saad kohalikku raha. Mingi värk oli, et ööpäevas on piirang, vist 10 000 kohalikku ja siis homme jälle uus 10 000. Meie kasutasime muidu kohalikku, aga reisid ja ööbimised maksime dollarites. Kohalikus rahas saad vähem pügada ja poes saad maksta kaardiga. Koju helistamiseks on soodne tehe kohalik kõnekaart, saad ka kohapeal helistada, kui peaks vaja olema. Seal on ka väga popp asi Mobiilraha, aga selle kohta ei oska sovvitada, sest me ei viitsinud endale seda teemat selgeks teha. Kõnekaart lase kindlasti teenindajal telefooni paigaldada ja veendu kohapeal, et saad ka helistada. Endal lihtsalt lihtsam. Kampalas asub ka selline asutus, nagu www.adrift.ug (neil on ka FB), https://www.youtube.com/watch?v=2rHsoF35eQw Väga äge, vaata, et reisi tipphetk. Kogu ettevõtmine on vägagi turvaline. Enne starti õpetatakse, kuidas paat ümber läheb, kuidas uuesti õiget pidi keerata, mida sina selleks tegema pead ja kõik sinna kuuluv. Krokodille ja jõehobusid selles jõe osas pole, kuna vool on seal väga kiire. Paati turvatakse igast küljest süstadel olevatest proffidest. Kaldal on peidetud fotograafid, kes jäädvustavad su hetke emotsioone ja grimasse. Seda tripi teevad ka läbi 90 aastased prouad, nii, et ,kui kardad, et ei saa hakkama, siis saad küll. See on tõsiselt väga äge. Ja muidugi gorillad. https://trip.ee/foorum/uldfoorum/gorilla-safari?#comment-348020 Mine loe, lõpus on väike video ka. Kui gorillasid ei raatsi vaadata, siis see loodus on juba hoopis midagi muud, kui Kampala kandis. Võimalusel tasub reis ette võtta. Juba teel sinna näed ikkagi kogu riiki ja selle võlusid. Mõnusat reisi.

3
0

Leidsin ülesse ka enda kirjutatud loo Ugandast https://trip.ee/reisikirjad/aafrikal-ei-ole-tulevikku-ehk-ma-votsin-viina

0
0

Aitäh kõigile infojagajatele, sain jälle jupi maad targemaks. Meil plaanis 11-päevane safari erinevates parkides. Saab peaaegu riigi ühest servast teise sõidetud. Gorillad ja šimpansid ka plaanis. Eks pärast saan järgmistele huvilistele ka ise infot jagada.

0
0

Käisin Ugandas neli nädalat perioodil nov-dets 2017 ja võin öelda, et kaasavõetud USA dollaritest tõin poole koju tagasi. Dollar on küll jätkuvalt enim levinud välisvaluuta ja mitmete tüüpiliste turistiteenuste eest (rahvusparkide külastused, safarid, teatud ööbimiskohad jms) arveldavad teenusepakkujad rõõmuga ka dollaris (oluline on, et tegu värskete kupüüridega), aga ATM-id on riigis üldiselt levinud ja raha sain "seinast" kätte ka väiksemates linnades, pealinnast rääkimata (suurim summa, mida korraga välja võtsin oli 1 milj UGX, probleeme limiitidega ei tekkinud). Tagantjärele võin öelda, et mina oleks omal reisil kenasti hakkama saanud ka ilma ühegi kaasavõetud dollarita.

Mägigorillade rahvusparkide külastus maksis 600 USD (novembris on madalhooaeg ja siis oli 450 USD), lisaks tuleks küll arvestada sellega, et need kaks rahvusparki, kui gorillad elutsevad, asuvad Kampalast kaugel Ruanda/Kongo RDV piiri lähedal, seega tuleb täiendavaid kulusid teha sinna jõudmiseks, lisaks tuleb pargis võtta kohustuslik giiditeenus (30 USD).

Minu soovitus reisi planeerimisel oleks, et kui vähegi aega on, siis võiks lisaks Lääne- ja Lõuna-Ugandale (kõige tavapärasem suund rahvusparkide tõttu) väisata ka Põhja-Ugandat. Olin üllatunud, et põhjas nägi nii eluolu kui loodus oluliselt erinevam välja lopsakast ja jõukamast lõunast. Sipi Falls oleks üks koht, kus pärast antropoloogiliste uurimistööde lõpuleviimist (nt Liras, Morotos või Sorotis) saaks mõnusalt lõõgastuda ja imelisi mäe- ja joavaateid nautida (Crow's Nest hostelis näiteks).

Rahvusparkidest (safari tegemiseks) on ilmselt parim valik Murchison Falls. Ise käisin Queen Elisabeth rahvuspargis, mis oli mulle, kes ma esimest korda safaril käisin, ka elamus, aga teiste muljete/fotode põhjal paistis, et Murchison Falls on rikkalikuma elusloodusega koht.

Malaaria vastu sõin Malarone tablette ja nii tegid ka paljud teised rändurid, keda seal kohtasin. Malaaria on tavaline, ka kohalikud haigestuvad sellesse aeg-ajalt. Ka kõige lihtsamates majutuskohtades olid voodid sääsevõrguga ümbritsetud, seega seda eraldi pole vaja kaasa võtta kui just omalt käel ei telgi.

Igatahes on Uganda põnev koht, mida uudistada. Igati sobilik ka seljakotirändurile, sest taristu iseseisvaks ringiliikumiseks on täiesti olemas (ja see on odav). Sellist tüütut tähelepanu on ehk veidi liiga palju, aga no eks see käib paratamatult valge inimesena Aafrikas reisimise juurde.

1
0

Saabusin Ugandast 6p.tagasi.Väga teist moodi Aafrika.Väga roheline.pole kuuma.järved.mäed.safari.Odavam näit.kui Kenia. Viisa saab lennujaamas ilma igasuguse jamata 50D. Naistele üksinda reisimiseks väga ei soovita.kui on varasem Aafrika kogemus siis ok.Linnadest sõitsime läbi ei peatunud.Liikusime nn.bodabodadega(motorrats)kõige kiireim liikumisviis.Arvesta et õhtuks oled üleni punase tolmuga koos. Või daladala(marsa)liigub kohati nagu tigu. Kuna minu reisikaaslane oli kohalik .siis kolasime palju mööda külavahesid. Tänu temale hoidsin raha ja aega kokku.Tema teadis soodsaid ööbimisi.ette ei broneerinud. Soovitan kindlasti julgematele Raftingut Niilusel super. Kui tahad minna üksinda seiklema aga väga kindel pole. siis võin jagada kontakti. Kirjuta [email protected]

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased