Gorilla safari

Tere, üks küsimus tekkis ja ehk oskab keegi vastata. Nimelt lähen varsti Ugandasse ja väike plaan oli minna ka gorillasid kaema. Kõik hinnad ja süsteem, kuidas asi toimib on mul peaaegu selge, ainult loa saamisega on väike jama. Kusagilt internetist ega reisikirjadest ei leia linki, kust saaks luba taodelda? Igal pool pakub ainult läbi turismifirmade lubasid, see aga on koos kõigi teenustega(trantsport,söök,öömaja ) ja maksab U.250 USD/inimene. Plaan oli minna omal käel rahvuspargiuksele ja sealt liituda mõne grupiga ja öömaja ka ise otsida jne. Kas keegi on ise omale taolist luba taodelnud( gorilla luba,maksab 500 USD ) või äkki on keegi kohapeal nii öelda viimasehetke piletit ostmas käinud(täna pidi see ka juba võimalik olema,kui lubasid antud hetkel on üle)?

Parimat !

Ei suuda enam üles leida, aga olen näinud päris head veebilehte, kus oli kena ülevaade sellest, mis ajaks lube on saadaval ja sealt sai otse ka tellida. Aga idee poolest peaks saama ka Uganda Wildlife Authority http://www.ugandawildlife.org lehe kaudu suhelda. Ei saa välistada, et külma kõhuga kohaleilmudes veab ja saadki loa, aga selle tõenäosus on selle katsetamiseks natuke liiga väike. Üldiselt on kõik juba gruppide vahel ära jagatud. Aga suhtle nendega.

0
0

Muide, Uganda 50. aastapäeva puhul on aprill-mai 2013 gorilla load 150 dollarit odavamad.

0
0

...igas suuremas linnas (Kampala, Kabale, Mbarara, Kasese) on kontor, kes sellega tegeleb. Kindluse mõttes võib muidugi varem seda interneti teel teha, kui soov on päris kindel. Pakuti Kaseses Bwindi NPd 580 USD eest, start järgmine hommik - see tähendas liitumst Kampalest staritva grupiga, sisaldas tund (maksimaalselt) gorillavaatlust. Kokku poolteist päeva, ülejäänud aeg kulub logistikale, söömisele - joomisele, ööbimisele. Selline oli viimase hetke pileti hind. Gorillatracking on ainus Uganda rahvusvaheliselt tuntud vaatamisväärsus, sellist 50 % (või rohkemgi) allahindlust üldiselt ei tehta. Mul jäi käimata...

0
0

Kui kedagi peaks huvitama, siis oli asi üsna lihtne. Mina ei ostnud luba ette ära ja see oli hea otsus minu puhul vähemalt. Kampalast Uganda Wildlife Authority kontorist uurisin kõige pealt millise pere juurde lube on ja see järel küsisin ka soovitust lähedal olevatest peatumispaikadest. Kuna tegu on üpris kalli ette võtmisega, siis üritasime kokku hoida trantspordi pealt. Kui rentida 4x4 dziip koos juhiga (ainuke liikumis vahend millega ka kohale jõuad, sest vahepeal on teed nii hullud, et tavalise auto puhul edasi enam ei pääse) maksab umbes 70 euri päev + kütus (1eur+kopikaid peale 1L).Bussipilet lähimasse suuremasse linna läks maksma 10 euri + taksoga(auto) puhkekeskusesse 35 euri (50 km, aga teekond sinna kestis 1,5 -2 tundi ja vend peab veel koju tagasi minema, siis see ei olegi kallis hind. Võid ka Boda-boda(roller) võtta, aga tee on tõesti üsna raskesti läbitav ja kestab kaua ja ega ta palju odavam ei tule, eriti kui mitmekesi reisid. Meie võtsime omale dormruumi ehk 4 nari voodit ühes toas. Väga ok! Järgmisel hommikul oli väike infotund ja siis metsa.Meie leidsime oma pere peale pooletunnist jalutust.Vaatlus kestis umbes tund aega. www.youtube.com/watch?v=UEaG5PL5o2A Ma ei hakka kirjeldama, mis tundeid see minus tekitas, aga sellest rahast mul kohe üldse kahju pole,eriti kui tead, et osa sellest rahast läheb reaalselt kohaliku küla ja inimeste aitamiseks (koolide, haiglate, teede jne väljaehitamine) ja suurem osa gorillade kaitsmiseks. Kui keegi mõtleb kas minna või mitte, siis soovitan kindlasti minna,sest see osa riigist on hoopis teistsugune kui Kampala.Kohati tekib tunne nagu kõnniksid ilusa maali sees. Mäed ja see lopsakas loodus on hingemattvalt ilus ja dzungli hääled sinna juurde ja...Võimas ! Kui luba endal ei ole võid lihtsalt dzungli matka tellida, mis maksis vist 30 dollarit. Pole ka võimatu, et ilma loata gorillasid näed, sest aegajalt jalutavad nad nende samade ööbimispaikade aedades kogu perega. On ka võimalik end nii öelda järjekorda panna,et näiteks kui keegi kes on omale juba loa taodelnud ja maksnud, aga pole kohale selleks hommikuks jõudnud, siis see luba lastakse ikkagi käiku, aga hind võib olla just selline nagu sina nõus maksma oled, sest tegelik hind on neil juba käes. See oli võimas kogemus, soovitan võimalusel see kindlasti ära teha.

2
0

Millist Uganda reisikorraldajat olete kasutanud gorillasafari jaoks? Silma jäid väga heade lennuaegadega ja hea hinnaga piletid sobivaks ajaks ja üritan otsustada, millist korraldajat kohapeal kasutada. Kuivõrd mul on üsna limiteeritud aeg, siis kahjuks omal käel seiklemist seekord palju teha ei jõua ja põhifookus olekski gorilladel ja simpansidel. Soovituste ja arvamuste eest tänulik!

0
0

Endal ka see Ugandas läbi tehtud, aga meid aitas võõrustaja ning ise asjaajamisega kokku ei puutunud. Küll aga mainis ta, et parimates paikades on pikad järjekorrad, meie broneerisime külastuse “oma pere” juurde mitu kuud varem. Oli juba siis (7a tagasi) päris kallis lõbu, aga igat senti väärt! Läheks iga kell uuesti.

1
0

Ma olen hetkel mitme korraldajaga kirjavahetuses (nendega, kelle leidsin LP-s) praegu vähemalt on oeldud, et minu soovitud ajaks on "gorillaload" olemas. Plaan on minna veebruari lõpus, Turkishil on mõisltiku hinnaga piletid saada. Tuuride hinnad on krõbedad, "gorillaluba" ise on 600 USD´i Ugandas (1500 USD´i Rwandas). Ugandas saab lisaks valida ka 1500 USD´i eest nö "habituation experience", mis voimaldab veeta pikemat aega gorillade perega (tavalise permiti puhul saab gorillasid vaadata 1h). Simpanside "permitid" on 150 USD. Kuivõrd mul ei ole paraku kuigi palju aega, siis ilmselt seekord võtame safaripaketti algusest lõpuni ja ilmselt käime ka Queen Elizabeth NP-s ära, kuigi selle üle ma veel mõtlen (oleme Aafrika safaridel varem ka käinud, nii et see on mõttekoht hetkel).

0
0

Kas keegi on lähiminevikus külastanud Rwandat ja läinud gorilla safarile? Kui palju oleks õiglane maksta kahepäevase safari eest ja kas kellegil on jagada mõnda head teenusepakkujat, kellega väga rahul oli? :) Oktoobris plaan ühendada Keenia reis Rwandaga, ning antud tegevus tundub mida lihtsalt peab kogema. :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased