Uganda

Ugandast pole tripis eriti juttu olnud. On kellelgi kogemusi jagada? Mida teha ja mida vältida? Kus raha vahetada ja kuidas ATM-dega lood? Kas malaariatabletid vajalikud või on keegi ka ilma käinud? Endal plaanis 11-päevane safari jaanuaris.

Loe seda siin https://sellinemaailm.wordpress.com/category/reisid/uganda/
Raha võta kaasa dollarites (üldse on "mustas Aafrikas" hea dollariga arveldada, võimalik et nüüd on ka Euro juba vastuvõetav). Kas Queen Elisabeth National Park on safari paigaks? Kavatsed seal olla 11 päeva? Malaariaga on nii, et mina soovitan igal juhul tablette tarbida.
Soovitan külastada kolm-neli päeva Ssesse saarestikku ja veeta mõned päevad Lake Bunyonyi ääres. Gorillad jätsin ma vahele ja endiselt ei kahetse. Kuuldavasti tõstsid nad mägigorillade vaatamise hinna 1500.- dollari peale (siia arvesta juurde veel öömaja, autorent, giid jne, seega miinimum 2200 -2500 dollarit).

Käisin mõned aastad tagasi ja julgen soovitada. Kindlasti on igal ühel oma arvamus, aga ise käisin vennaga koos ja meie mõlemad jäime vägagi rahule. Tasub arvestada soovitusi, kuidas käituda koha peal, et hiljem reisimuljed oleksid positiivsed. Loe reisikirjasid. Joo pudelivett, ära liigu pimedas üksi ringi (päevasel ajal vägagi OK), tee äärsetest putkadest lihavardaid ja muud söödavat ei tasu võtta, kui ei taha pasanteeriat. Söömiseks on igas suuremas kohas väga puhtad ja korralikud söögikohad (või hotellid), kus saad ka maitsta kohalikke roogasid. Ise sõitsime riigi ühest otsast teise liinibussiga, kus olime nagu väljanäitusel. Kaks valget ja 50 musta, kes valget inimest väga tihti ei kohta, jne. Kampalas soovitan ekskursiooni, mida korraldavad rolleritega seltskond. Täitsa asjalik ettevõte. Igal motikal on juht ja sina istud taga. Asi nimelt selles, et sellel aastal, kui meie käisime oli Kampala liiklus ikka üks vägagi suur ummik. Ilmselt on see tänani nii. Rolleriga selles palavuses sa lihtsalt jõuad ka kuhugi, mitte ei istu ummikus, nagu autoga liigeldes ilmselt juhtub. Inimesed on muidu väga uudishimulikud ja sõbralikud, aga tasub olla ette vaatlik. Kaabakaid ja vargaid leidub igas riigis, ka Ugandas.
Sularaha saad võtta ATM-ist ja saad kohalikku raha. Mingi värk oli, et ööpäevas on piirang, vist 10 000 kohalikku ja siis homme jälle uus 10 000. Meie kasutasime muidu kohalikku, aga reisid ja ööbimised maksime dollarites.
Kohalikus rahas saad vähem pügada ja poes saad maksta kaardiga. Koju helistamiseks on soodne tehe kohalik kõnekaart, saad ka kohapeal helistada, kui peaks vaja olema. Seal on ka väga popp asi Mobiilraha, aga selle kohta ei oska sovvitada, sest me ei viitsinud endale seda teemat selgeks teha. Kõnekaart lase kindlasti teenindajal telefooni paigaldada ja veendu kohapeal, et saad ka helistada. Endal lihtsalt lihtsam.
Kampalas asub ka selline asutus, nagu www.adrift.ug (neil on ka FB),


Väga äge, vaata, et reisi tipphetk. Kogu ettevõtmine on vägagi turvaline. Enne starti õpetatakse, kuidas paat ümber läheb, kuidas uuesti õiget pidi keerata, mida sina selleks tegema pead ja kõik sinna kuuluv. Krokodille ja jõehobusid selles jõe osas pole, kuna vool on seal väga kiire. Paati turvatakse igast küljest süstadel olevatest proffidest. Kaldal on peidetud fotograafid, kes jäädvustavad su hetke emotsioone ja grimasse. Seda tripi teevad ka läbi 90 aastased prouad, nii, et ,kui kardad, et ei saa hakkama, siis saad küll. See on tõsiselt väga äge.
Ja muidugi gorillad.
https://trip.ee/foorum/uldfoorum/gorilla-safari?#comment-348020
Mine loe, lõpus on väike video ka.
Kui gorillasid ei raatsi vaadata, siis see loodus on juba hoopis midagi muud, kui Kampala kandis. Võimalusel tasub reis ette võtta. Juba teel sinna näed ikkagi kogu riiki ja selle võlusid.
Mõnusat reisi.

Aitäh kõigile infojagajatele, sain jälle jupi maad targemaks. Meil plaanis 11-päevane safari erinevates parkides. Saab peaaegu riigi ühest servast teise sõidetud. Gorillad ja šimpansid ka plaanis. Eks pärast saan järgmistele huvilistele ka ise infot jagada.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi