UK lennujaama ostudega EU-sse

Info FRA lennujaama kodulehelt: Please note that you may not carry liquids bought in duty free shops at airports outside the EU when flying from Frankfurt Airport.

Transferring at FRA (frankfurt-airport.com) -> Security check

Kas saan õigesti aru, et kui mul on lennud MAN-FRA ja FRA-TLL, siis Manchesteri lennujaamast duty free poest ühtegi vedelikku ei tasu osta, sest sellega edasi Tallinna lennule ei pääse? Ära antavasse pagasisse ju pakkida ei saa, kohvri annan ära enne kui MAN lennujaamas poode külastaks.

Siis on midagi muudetud. Mõned aastad tagasi ei olnud probleem LAX lennujaamast läbi FRA tulla Tallinna. Reisikaaslasel oli LAX ostetud alkohol mis oli pakendatud suletavasse läbipaistvasse kotti ja ostutsekk selliselt, et oli väljast loetav.

1
0

Mai algul tegin sama lennu läbi ja jätsin ka samal põhjusel ostmata. Aga Frankfurdis selgus, et ei pidanud minema läbi turvakontrolli. Sama oli Dublinist tulles. Nii et justkui saaks, samas garantiid anda ei julge.

0
0

Lennufirma enda (Lufthansa) koduleht aga väidab, et:

Liquid duty-free goods purchased at an international airport or on board an aircraft outside the EU must be transported in a tamper-proof, certified bag on connecting flights via an EU airport. The proof of purchase must be inside the bag and the bag must be sealed by the retailer.

Lennujaama kodulehe info võib siis käia mitte EU lennufirma kohta.

0
0

See jutt paistab tõsi olevat, ka siin lehel on nii kirjutatud: https://www.ifly.com/security-id-customs/eu-travel-rules
Sealt loen välja ka erinevuse, kas oled EU elav kodanik või mitte. Erinevad reeglid.
Aastaid tagasi oli ka probleem Frankfurdi lennujaamas, saabudes väljaspoolt EU-d. Tuvakontrollist läbi ei lastud aga õnneks oli check-in töötja nii vastutulelik, et soovitas alkoholi käsipagasisse panna ja vormistas käsipagasi äraantavaks pagasiks.
Mis mitmest kohast ka selgub, taxfree kilekotti suletud kaup peab olema sama kuupäevaga kui lend toimub.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased