Ungari-Rumeenia

Tere. Oleks vaja abi köögivilja seemnete tellimisel kas Ungari vöi Rumeenia netipoest. Need ainukesed kohad maailmas kus seda seemet müüakse. Inglise keelsetele meilidele vastust ei tule. Ungari ja Rumeenia keelt kahjuks ei valda. Ons keegi sinna kanti minemas vöi elab seal kandis möni Eestlane. Ise ei viitsi nii kaugele minna. Saaks äkki siit kaudu asjale mingi lahenduse. Kuna mure üle keskmise lepime ehk kellegiga kokku.

Kui midagi muud üle ei jää tuleb endal kohale minna. Huvitav kas seal kandis vene keelest on mingit tolku.

vanemad inimesd Ungaris räägivad kyll vene keeles,koolis oli see aine sunniviisiline,nagu ka meil,aga,eks algul pead rääkima englis keeles ja viisakalt siis kysima,kas saaks vene keeles rääkida....Ungaris venelased tegid hoopis rohkem pahandusi,kui meil ,siin Eestis.

Tänud vastamast. Äkki siiski leidub möni keeleoskaja? Kui ei tuleb visata suusad aotosse saab tagasitulles Slovakkias möne päeva suusatada. Kas keegi on viimastel aastatel käinud Kubinska Holas?

Ungaris ei ole vene keelega suurt midagi peale hakata, kusjuures ka inglise keel ei aita. Suure riigi asi, poolakatega sama teema.

Saada mulle inglise keelne tekst, proovin lasta tõlkida.

Ida-Euroopas olen mõnikord alustanud sulaselges eesti keeles. See annab märku, et ma pole venelane. Siis võid järgmiseks inglise või vene keelt pakkuda. Midagi pole teha, venelaste maine tänu nõukaaja "vennalikule abile" on mudaliigas.

Rumeenias pole vene keelega midagi peale hakata , erinevalt Bulgaariast !! Peale inglise keele räägitakse ka veidi saksa keelt .

palun,ärge ajage inimesi segadusse ! Poolas ja Ungaris oskavad,saavad aru vene keelest .Aastatel 1945 kuni 1988 oli seal vene keel kooli oppeprogrammides sees,nagu ,ka meil.Kysimus on selles,et nad ei taha rääkida vene keeles,miks,on vist koigil arusaadav. Nooremad inimesed,nagu ka meil,no ytleme,nooremad,kui 35..40....nemad muidugi ei oska vene keelt,kuna kooliprogrammides seda enam vist ei ole. Olin aastatel 1980...1985 tihti nendes riikides ja olen tuttav sealse olukorraga.Juhtus isegi nii,et kui läksime poodi ja alustasime juttu vene keeles,siis myyjad vastasid kysimusele ,et ne ponimym ja läksid hoopis taha ruumi ja ootasid,kuni ära laksime! Edaspidi rääkisime ainult inglise keeles ,kes saksa keeles ja....oi..oi,kuidas meid ymmardati ja teenindati....Vene võimu ei sallitud ja vihati,aga koolis vene keel oli kohustuslik oppida! seega,nagu ees pool juba mainisin,vestlust tuleb alustada kas inglise,saksa,no kas voi eesti keeles ja edaspidi tasapisi paluda yle minna vene keelde....seega vanemad inimesed,mitte 20..30 aastased,vanemad inimesed oskavad vene keelt! Rumeeniat ma ei tea,pole seal olnud!