Viimased kommentaarid

Kauneid pühi !

Sel aastal sai sõidetud Saksamaal ja Austrias , Grossglokneri kõrg Alpi teel ja Hitleri kotkapesas käidud . Palju muudki ilusat mis jäi marsuudile . 

Järgmine aasta kindlasti Valgevene ja Ukraina . Meil põhiliselt automatkad .

Juunikuus sai sõidetud neis riikides v.a.Türgi ja Moldaavi . Lisaks veel Austria ja Saksamaa . Kõige kallim kütus oli Eestis !!

Tulime just eile Kaliningradist ! Sinna sõitsime läbi Sovetski Ja tagasi Nida kaudu . Sovetskis läks aega 3,5 tundi , Venemaa autod lasti vahele . Nidal 1 tund . Kedagi vahele ei lastud . Venepoolel kuurortmaks 2EUR  inimene . Kaliningradis parkisime auto ööbimiskohas ja sõitsime taksoga . Äärelinnast kesklinna sõit maksis 3-4 EUR ka linnas ühestkohast teise taksoga , soovitati bussiga ,et see veel odavam . Olime neljakesi ja taksoga sõit ime odav . Parkimiskohtadega on raskusi . Kaliningradis suur keskturg . Kohe ostsime MTC telefonkaardi 4EUR piiramatu internet kaks nädalat ..Kaliningradi tasub külastada !

Meie plaanime sõita kevadel aprilli keskel . Lõpp koht kus plaanime pikemalt olla on Sorento !  Mida peaks Itaalias sõites teadma ja arvestama ??

Käisime 2aastat tagasi Rumeenias.Turvalisusega probleeme polnud ,ööbisime puhkemajades ja hotellides . Hinnad olid võrreldes Eestiga väga odavadJõudsime ka Musta mere äärde Mamaias. Väga ilus ja odav riik.

Meie olime kaks nädalat ja ajast tuli puudu ! Muidugi külastasime ka teel paljuid kohti ja samuti tagasi sõites . Vaata minu postitust eelmise aasta mai kuus , äkki saad midagi kasutada !

Olin seal kandis 2017 a. juunis .Clui-Napocast lõunasse u. 40km.jääb soola kaevandus Salina Turda . See on palju võimsam kui Poola kaevandused ja mitte nii palju turiste kui Wieliczka soolakaevanduses. Paarsada km. ida poole jääb Cheile Bicazului , Võimas kanjon Karpaatides . Kindlasti on ka palju teisi huvitavaid kohti Clui-Napoca lähistel .

Tsehhi vinjetti saab osta ka enne piiri Poolast , aga on märgatavalt kallim kui ostes juba Tsehhist .

Eelmine aasta  olime sel ajal Horvaatias . Splitis kannatas isegi minul ujuda , kes kardab külma vett !! 28 kraadi sooja aprilli lõpupoole  . Kindlasti tasuks minna , sel ajal pole veel turistide uputust !

Kindlasti võiks reisi plaanidesse võtta Rumeenia . Väga ilus  ja väga erinev arengult riik oma mägilosside ja paleedega . Karpaatide kõrgeimad mäed . Samas Eestist märgatavalt odavam .

Meie sisenesime Rumeeniasse Ungarist Satu Mare lähedalt ja sõitsime põhja vastu Ukraina piiri . Käisime Sapanta "Lõbusal surnuaial ja sealt edasi Barsana puust klooster ja kirikud. Sõisime edasi lõunasse Bicaz-Chei kanjonisse . See oli võrratult võimas ja ilus . See tee oli kehvas seisus , aga sõidetav . Tee kulges mägedes , Karpaatides . Ööbisime Brasovis .Edasi Brani loss ja Sinaias Pelesi loss .Teel Musta mere äärde Mamaiasse käisime vaatamas ka Berca lähedal mudavulkaane !!

Vinjett on alati kallim kui osta Austria vinjett Tsehhist , ostes Austriast on märgatavalt odavam . Tuleb lihtsalt sõita Austria poolsesse piiripunkti või esimesest bensukast osta . Vinjette müüvad ka piiri äärsed bensukad .

Kaks nädalat tagasi tulime Wroclawist , Poolas on tõesti pühapäeval valitsuse otsusega kõik kauplused suletud . Peale tanklate ja vist ka turgude .Wroclawis ja Lodzis olid kõik uksed kinni . Meie jaoks oli see suur üllatus !!

Sularaha tasub ikka kaasa võtta ning Constantas ja Mamaias on ATM e piisavalt peaaegu iga vahegi suurema kaupluse juures . Kurss on samuti vaga moistlik . 

Tere !Mihkel , gondel liigub Mamaias jalakäiate promenaadi kohal . Mõlemal pool meri , ühelpool rand . Ühe otsa pilet oli vist neli EURi . Aasta tagasi käidud .

Meie ööbisime  sel aastal aprilli lõppus Splitis , koht on väga hea , vanalinna kõrval , rannapromenaad samas ja ka ujumisrand väga lähedal . Toitlustamist ei ole . aga olemas kööginurk . Olime üheksa inimest ja apartement mahutas 10 . Kolm ööd maksis 340EUR . Guest House Heart & SoulAvaneb uues aknas 3 tärniga  See on eelistatud majutusasutus. Seal pakutakse suurepärast teenindust, väga head hinna ja kvaliteedi suhet ning Booking.com-i külastajad on sellele ülihäid arvustusi jätnud. Selles programmis osalejad võivad Booking.com-ile veidi rohkem maksta.

Ka mina soovitaks Wrotslawi loomaaeda , koos oma Afrykarjumiga , mis on uus ja moodne ehitis . Loomaaia vastas üle tänava on multimeedia purskkaevud . Käisime seal selle aasta aprillis ja jäime väga rahule !!

Meie üritame sinna sõita aasta pärast ja läbi Venemaa rendi väikebussiga . Ei tea praegu millisest rendifirmast oleks mõistlik bussi broneerida . Äkki on soovitusi !!

Cocoboco , sul on õigus !! Ma lihtsalt kirjutan kuidas kuidas meie sõitsime  . Kindlasti on ka palju paremaid varjante ! Esimese öö olime Augustowis , sel on võimalik teha laeva kruiise järvedel . Teine öö Wroslawis Green Hostelis , see oli kohe pargi kõrval. Seal on võimalus külastada multimeedia purskkaeve , Jaapani aeda , ja loomaaeda kus on afrikaarium ja ka okeanaarjum . Jalutad kesk akvaarjumit ja aafrika  metsi ! Kohe alguses käisime ka Sky Tower . 49 korrusel vaateplatvorm . Järgmine päev sõitsime Tsehhi poole . Esimene peatus oli linnas Kutna Hora , inimluudega kaunistatud kirik .Esimene rahapada euroopas . Edasi Praha , seal olime kaks ööd  ! Ööbimine oli vanalinna lähedal , terve päeva jalutasime Praha vanalinnas , õhtul sõitsme jõel laevaga ! Hommikul vara hakkasime sõitma Austria poole , Külastasime Gollingeri koske . Ööbisime väga kaunis Alpi majakeses . hommikul külastasimePyramidengogelit , vaateplatvorm Alpides , kauni järve kaldal mäe otsas !! Ja jõudsime Sloveeniasse Postojina koobastesse . See on koht mida peaks kindlasti külastama  . Hind on 28 EUR , Aga see on seda väärt ! Ja sealt edasi Pula  Istria poolsaar !! Ööbisime  Pulas . Hommikul Pula Amfiteater ja edasi Krki saarele Biserujka koopad . Sõit sinna on vaatamisvääsus  kõrge ja pikk sild üle mere ! Õhtuks jõudsime Plitvicka rahvusparki  ja seal ka ööbisimeSmoljanacis . Järgmine päev külastasime Plitvicka rahvusparki , üks ilusamaid kohti euroopas !!! Edasi sõitsime Spliti , kus ööbisime kolm ööd  . Puhkasime rannas , ujusime , jalutasime vanalinnas , käisime laevaga sõitmas , kuulasime öö kontserte ja muidugi kohalikul turul sai käidud . !Hommikul vara hakkasime sõitma ungari poole .Külastasime Hevizi terme ja seal lähedal ka ööbisime , jalutasime Palatoni kaldal 1mai oli seal suur pidu ! Järgmine päev sõitsime Poola poole , külastasime Auschwitzi  surmalaagrit , mis jättis väga sünge mälestuse . Katovice lähedal ööbisime ja järgmine päev  Leetu , Marijompoli lähedal väga kaunis puhkemaja , vanas vesiveskis ! Ja järgmine päev koju !! Horvaatias peab arvestama kiirtee maksudega  vinjetti ei ole !!

Horvaatias ei ole vaja vinjetti  , seal on kiirtee maksud ja need on palju kallimad . Peab arvestama 100-150 EURiga  Oleneb palju sõita . Ise just tulime sellest ääretult ilusast riigist. Tagasitulles külastasime Balatoni ääres Hevize kuumavee allikaid . Ilm oli soe 24-28 kraadi . Meres juba kannatas ujuda . See oli aprilli lõpus , 26-30 aprill . Meie läksime läbi Tsehhi , Austria , Sloveenia . Ühe öö  Pula linna lähedal , teise Plitvtce rahvuspargis ja kolm ööd Splitis . Tagasi Ungari , Slovakkia , Poola .

See kõik oleneb kust kaudu tahad sõita . Me just tulime sealt  , Temperatuur 25+-  Vesi täitsa ujutav , praegu juba kindlasti soojem ! Meie sõitsime läbi Tsehhi , Austria ja Sloveenia ja tagasi tulime läbi Ungari , Slovakkia. Kui huvitab  , kirjuta ma räägin ! Vaadata on mõlemal juhul palju , kindlasti rohkem läbi Austria . 

Käisime Mamaias aasta tagasi juuni keskel , Mustas meres vesi veel jahe ! Mamaia on pikk kitsa maariba , kuurort .! Üle Mamaia saab sõita kondliga 4 EURi on pilet üks ots . Hinnad on odavamad kui meil . Pikk jalakäiate promenaad rannast natuke eemal paraleelselt rannaga . Mitte kaugel on delfinaarjum ja väike loomaaed . Ilus puhas , aga rannahooaeg oli veel algamata , baarid rannas juba töötasid !

Rumeenias pole vene keelega midagi peale hakata , erinevalt Bulgaariast !! Peale inglise keele räägitakse ka veidi saksa keelt .

Hea valik . Meie eelmisel suvel sõpradega peatusme seal mitu päeva . Constanta ja Mamaia on kõrvuti nagu üks linn . Olime Mamaias , vaatasime delfinaariumis delfiinide etendust , sõitsime ühest linna otsast teise köistee gondliga . Ilus liivane rand , olime enne jaanipäeva , rahvast oli veel vähe , aga ujuda juba kannatas !