USAsse mineka ESTA?

Tekkis küsimus, ehk on kellegil kogemusi. Nimelt plaan minna USAsse ja taotelda ESTA. Aastal 2002 keelduti viisa andmisest, peale seda sain 10a viisa ja korduvalt ka käidud USAs. Nüüd kui hakkan tegema ESTAt, seal küsimus, kas keeldutud USA viisast, kui jah, siis millal ja kus. Kas see, et kunagi ei antud viisat, võib olla põhjuseks saada ESTA eitav vastus? Ette tänades, P

Kui vastad seal küsimustikus ükskõik millisele nendest taustakrontrolli küsimustest jaatavalt, siis pead viisat taotlema

Isegi, kui olen saanud 10 viisa ja mitmeid kordi seal käinud. Kui on jah, siis tuleb kohe viisa taotelda? Pole lootustki, saada ESTa positiivne vastus?

Pole mõtet vist panna vastust EI, kuigi see viisakeeld oli 12a tagasi, kas need andmed võivad alles olla? ei tahaks nagu valet infot ka estasse anda

Kui neil see EI kuskil andmebaasis alles siis piiril tuleb sellest kindlasti juttu. Siis tuleb ikka väga hea põhjendus välja mõelda miks õigeid andmeid ei edastanud. Võidakse ka piirilt tagasi saata.

Tere, kas piisab, kui välja printida üheleheline ESTA kinnitus, et olete lubatud riiki või on vaja välja printida kõik lehed andmetega, mis seal vastata tuli? Ette tänades.

@Calebb, mitte midagi ei ole vaja välja printida. E estas on "electronic". Ma olen 5x USAs käinud (viimased 3x sellel aastal) mitte kordagi ei ole mitte keegi mult füüsiliselt midagi näha tahtnud. Piirdutud on küsimusega "ESTA on olemas?", ja kogu moos.

Ära raiska puid :)

Esta-t ikka vahel küsitakse enne USA-sse suunduvasse lennukisse istumist.
Kui prindituna kaasas ei ole, saab seda küll alati netist kontrollida, aga väljaprinditu ette näitamine säästab eelkõige sinu enda aega ja seda võib ümberistumisega lennul vajaka olla. Esilehest peaks igati piisama.

@jd @Dersu1, Aitäh info eest, ma mõtlen lennujaamas siis puudele. :)

Mul ka üks küsimus, olen ennast natuke keerulisse olukorda suutnud mässida, aga äkki oskab keegi öelda kuidas käituda..

Kuna mu reisiplaanid on natuke keerulisemad ja plaan on peale USA veel Mehhikosse, Kesk-ja Lõuna-Ameerikasse minna, siis sain algselt aru et ainuke võimalus kuidas USAsse saada, tuleb selleks B1/B2 viisa taotleda. Viisa taotlus lükati aga tagasi ja mulle vaadati õelalt otsa ala et miks sa viisat tahad kui sa USAs ainult mõned nädalad viibid, sa saad ESTAga ka minna.. Aga nüüd kui ma ESTAt tahan taotleda, siis küsimusele "kas sul on kunagi viisast keeldutud" JAH vastan, siis lükatakse automaatselt ju ESTA taotlus ka tagasi..
Iseenesest otseselt nagu pole põhjust mind riiki mitte lasta, aga kuna ma tegin asju natuke vales järjekorras siis selle tulemusena olen ennast surnud ringis leidnud, keegi oskab nõu anda? :)

Uuri järgi, kui pikk vahe peab olema keeldumise ja ESTA taotluse vahel ja tegutse siis vastavalt sellele.
Siit foorumit lugedes oli ka juhtum kui esimesena sooviti viisat (kuigi oleks ESTA ka sobinud), see taotlus lükati tagasi ja pidi pikalt ootama, enne kui uuesti ESTAt saaks. Samas... see võib vana info olla.