USAst Euroopasse - toll

Tere!

Tahan osta ülivõimast blenderit USAst, kuna seal müüakse seda täpselt poole odavamalt, kui Euroopa (neti-)poodides.
Sirvisin foorumit ja leidsin mitmeid vasteid teemal, kuidas oleks kõige lihtsam ja odavam pakk koju toimetada, aga jäi ikkagi arusaamatuks, et mis peaks tegema, kui paki maksumus ületab 100 eurot, antud eseme puhul ületab ka 300 eurot. Kui laseksin tuttaval posti panna, kas maksaksin ikkagi kõrgeid makse, kuna nii suurt objekti, nagu suure kastiga blender, ilmselt ka kontrollitakse? On võimalus ka sõbral lasta tuua, aga sel juhul on vist risk veelgi suurem?

Palun abi, olen kogenematu.

Ma just sain Kanadast paki, kauba maksumus 50€ kenasti peal, mingit tolli ega üldse makse minult ei tahetud. Ehkki olin valmis maksma küll. Nii et, nii ja naa.

Kas sa seda ka arvestasid, et USA ja EU voolujuhtmed on erinevad ning voolutaluvus sammuti? Isegi kui kasutad konverterit, ei saa sa täisvõimsust kätte ja läbipõlemisoht on 50/50.

Elektrik täpsustab. Juhe on ikka juhe, kaabel on ikka kaabel, erinevus on pistikutes mille seina kontakti pistad, üleminek maksab alla euro, lennujaamas natukene rohkem. USAs on pinge 110V meil 220V, osteteva seadme pealt tuleks vaadata kas sobib nii 100-240V 50-60Hz, tänapäeval sobib enamus nii USAs kui ka meil meil kasutamiseks. Ei sobi näiteks seadmed milles on võimsam mootor, trafo jne, sel juhul on tarvis konverterit. Ei sobi näiteks telerid, ressiiverid, DVD mängija jne. Aga ka siis on võimalus seadet kasutada soetades meie kaubandusvõrgust sobiva võimsusega konverter. Hind alates 8€ kuni mitukümmend €. Kindla peale minek on kui seadmel on kirjas 100/240V 50-60Hz. Loodetavasti on abiks.