Uus registreerimismärk

Küsimus järgmine: kas on kindlasti vaja vahetada enne sõitu välisriikidesse (Läti, Leedu) vana numbrimärk uue vastu?

ei pea,lähimast pensukas peax olema est tähisega kleepekas,sellest piisab.terves euroopas

sõitsin juulikuus vana numbriga Euroopas 11 riiki läbi ilma EST-kleepsuta. Ühegi piiri peal ei kergitatud kulmugi.

ma käisin see nädalalõpp, auto ka vana numbriga ja kleebist polnd. lätlane vaatas ainult dokumente, tagasitulles eestlane ikka vaatas autonumbrit ka :)

Ühe piirivalvuri vahetuse jooksul läbib punkti tema "käe" alt tuhandeid masinaid. Kui järjekord lühike ja aega rohkem, siis võib juhtuda, et tehakse päris põhjalik ülevaade masinale ja puuduva "est" märgiga ongi jama kaelas.
Ennem üle ei saa, kui see küljes. Kasvõi käsitsi paberile joonistatult. Lihtsam on sellist situatsiooni juba enne reisile minekut kodus vältida, kui hakata võimudega vaidlema.

Ikka vanad vene kombed küljes. Seadus on täitmiseks mitte vaidlemiseks. Vaielda võid hiljem kohtus, kui huvi on.

On kindlad piiripunktid ja kindlad kellaajad, mil uuritakse rohkem ja põhjalikumalt. Eesti-Läti piiril siis. Rohkem ei tahaks täpsustada.

Endal oli läti- leedu piiril ikka tükk vaidlemist ja ei lastudgi läbi lõpuks. Olin ka varem korduvalt euroopas käinud ilma EST kleepsuta, aga kui juhtub siis ole hea ja sõida 30 kilti tagasi eelmisse bensakasse, et kleeps osta või seda ise ehitama hakata...pole vist palju see siin juba peale kleepida..

Ei hakanud eraldi teemat tegema aga Lätist Leetu sisenemisel (E67) tunti lisaks EST märgile ka muude asjade vastu huvi.

Meil leiti selline viga, et auto tehnilises passis oli ülevaatuse real tempel puudu. Ma ei teadnudki, et selline asi peaks olema aga vene keelt kõnelenud piirivalvurid näitasid samal ajal piiri läbinud teiste Eesti autode tehnilisi passe, kus tõepoolest oli see tempel olemas.
Algusest peale oli muidugi selge, et mehed on ainult pistise peal väljas ja kahjuks ei olnud aega helistada vastavate ametiasutuste numbritele ning nii saigi kukrut kergitatud. Säh sulle Euroopa Liidu sisepiiri!

Oleks see ametiasutuste numbritele helistamine õnnestunud, oleks raha tasku jäänud ja piir kah ületamata. Ilma templita võib ju igaüks ise selle ülevaatuse sinna kirjutada. Õige hõlma ei hakka keegi.

Austusest oma riigi vastu peaks ikka EST märk olema.

Seda EST kleepsu ei pruugi sa teise riigi bensukast saada. Endal veel meeles, kuidas sai mingi teise riigi kleepsust võimalikult suur ovaal välja lõigatud ja laenatud markeriga EST kirjutatud. Tähtedest arusaamiseks tuli suht lähedal seista aga kleeps oli kleeps ja üle piiri ma sain ilma maksmata.

Leedukad ei tahtnud riiki sisse lasta kui EST kleepsu peal polnud, sama probleem Ukraina-Poola piiril. Õnneks oli autos A4 paberit ja pastakas, nii et meie varesejalad seal paberil sobisid neile imehästi