Vaatamisväärset Šotimaal?

Näib, et eestlastele on Šotimaa eelkõige ahvatlevaks töötamiskohaks, kuid ise tahaks seal hoopis veidi rännata. Korra on käidud, Loch Ness ja idarannik nähtud. Mida aga kindlasti peaks veel nägema (seekord plaanis ka läänerannikule jõuda)? Kavas autoreis koos lastega.

1
23

...polegi mitte midagi vaadata? Ei tahaks hästi uskuda.

0
0

ja vaata, mida Šotimaa kohta kirjutavad. Kodutöö tuleks ikka enesel ära teha ja siis küsima hakata, kui midagi segaseks jääb. Sa isegi ei kirjuta, kui kauaks plaanid minna, mis eriliselt huvi pakub või kui vanad lapsed on.

0
0

Ära ole nii karvane, kodutööd on mul tehtud omajagu. Tahtsin just käinute-näinute parimatest elamustest teada. Kas on palju tahetud? Endal plaanis Fort William, Glen Coe, Skye, Inverness, Aberdeen ja Edinburgh. Küsin aga sellepärast, et hiljem ei peaks kahetsema, kui mingist põnevast kohast sammukauguselt mööda on mindud seda nägemata. Lapsed on väikesed (2-7), seega pikka sõitu ei tule (u 8 päeva) ja nagu öeldud, autoreis ilma pikemate jalgsirännakuteta. Huvi pakuvad loodus ja muidugi igasugu kindlused. Kas nt Stirling on seda väärt, et sõidumarsruuti ring sisse teha või mitte?

0
0

on kindlasti külastamist väärt juba väga huvitava kindluse pärast. Aberdeeni ja Invernessi jätaksin pigem ära.

0
0

Aberdeenis elavad tuttavad, seega sinna saab mindud pigem seepärast :) Edinburghi kindluses oleme käinud, kas Stirling on midagi sarnast või pakub midagi teistsugust?

0
0

on väga ilusa koha peal, korralikult restaureeritud, õdusam ringi vaadata, ei ole nii palju turiste kui Edinburghis. Kõigil Šotimaad külastajetel soovitan pigem Stirlingu lossi külastada.

0
0

Vot endal on Skye'ga pigem sellised neutraalsed-negatiivsema poolsed mälestused, muidugi sai seal käidud märtsis ja imelisele mägede vahel autosõidule järgnes äärmiselt tormine saar, mis põhimõtteliselt kulmineerus teistpidi tagasi sõiduga.

Samas suvel kindlasti lood teised ja perega tasub minna küll: väga looduskaunis koht ja inimestest lage. Ärge siis tuulejopesid koju jätke.

0
0

jätaksin mina ka vahele, eriti kui teil aega suurt ei ole ja väike laps kaasas. Skyel on mõnus mägedes matkata, aga loodus ei ole maismaast erilisem küll mitte.

0
0

Sisserännanud kohalikud aga just soovitasid Skyet. Ja ise tahaks Kilt Rocki ikka ära näha, pildilt tundub võimas! Me läheme juulis, eeldatavasti on veidi parema ilmaga kui märts :P Kuigi tuul on sealmaal vist kogu aeg külm, mõtlesingi seekord need kõige lühemad püksid koju jätta, vist ei ole mõtet vedada.

0
0

Skye on lahe, juba kasvõi gaeli keele pärast. Ilm nagu sealmaal ikka - Eesti on selle kõrval mõnus paik. Stirling on ka kihvt, eriti selle ees parklas seisva Bravehearti kuju pärast, mille linnalegendi järgi üks Ameerika miljonär Mel Gibsoni järgi lasi teha. Tauno Kangro jaoks tõeline meistriklass:) Võrreldes Edinburghi kindlusega on see vist väiksem, eelistada üht teisele ei oska. Edinburghis on kindluse juures ka viskimuuseum ja tartan factory ehk nende rahvusriietuse - kiltide - mustritele pühendatud tehasmuuseum.

Aga suhelge peamiselt inimestega - see on kogemus!

0
0

Tere Mudamutt,

elasin 2 aastat tagasi Šotimaal 2 kuud. Selle aja sees nii Edinburghi linnas kui ka maalilises Bordersis mägede vahel kaugel linnakärast. Edinburghi soovitan kindlasti külastada, sest võrreldes nt Londoniga, on tegemist tõelise ajaloo linnaga. Samuti on võimalik kohe linnast matkama minna, kus avaneb kõrgelt mäelt fantastiline vaade merele ja Edinburghi linnale. Kuigi tegemist ei ole kõige odavama linnaga, siis tasub seda kaeda - senimaani kõige ilusam linn, mida nähtud..lommulikult kui ei otsi just pilvelõhkujaid, kuid kõikjal levib seal ajalooline hõng. Bordersi piirkond on varustatud mitmete matkaradadega, mis muidugi kõik viivad välja mägede tippudesse. Ükskõik kuhu väikelinna suundud, kõikjal on vähemasti üks kirik, kabel, loss vms ning enamasti tegu väga suursuguste ehitistega.

Head Šoti reisi! Mõtlen ise kindlasti sinna tagasi minna..PS: Muideks kohalikud soovitasid minna põhja poole, kuna seal ilusad kaljud ja metsikum loodus..

Helen

0
0

siis soovitaksin ilusa ilmaga kindlasti külastada Applecross'i, kuhu viib Briti saarte kõige sik-sakilisem maaliline tee ja kust leiate väga hea toiduga kõrtsi kohe mere kaldal. Selle kohta leiate googlist mitmeid viiteid. Tasub vaadata ka Historic Scotland veebilehte, neil on suvel eriti lastele mitmeid huvitavaid üritusi.

0
0

aitäh, kindlasti uurin teie pakutud kohtadest lähemalt! Edinburgh meeldis mullegi väga, seepärast tahangi tagasi. Arturi Istmele eelmine kord ei jõudnud ja Bordersist ei tea üldse midagi :D

0
0

http://www.visitscottishborders.com/ - see sait tutvustab maalilist Bordersi piirkonda ja ilus asi veel on Kelso linnas asuv Floors Castle` loss tohutu suure aiaga. Selle leiab: http://www.roxburghe.net/floors_castle_grounds_and_gardens/.

0
0

Kindlasti tasuks läänepoolsed mäed ära näha, sealsed mäed on kivised, kõrged ja teravatipulised. Minu arvates avanevad seal tõeliselt kaunid ja lummavad vaated. Väiksematest linnadest on ka Stirling armas koht, mida võiks külastada.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased