trip-krainetrip-ukraine-dark
Väikene eelarve Tais

Elu on ikka keerdkäike täis, minu suured reisiplaanid on nüüd rahapuuduses nii kokku kuivanud:(

Ma siin arvutan ja mõtlen kas 8000 eeguga on võimalik 2 nädalat Tais ära elada kahekesi. Tahaks ju muidugi ikka lõunapoole kah rongiga (Surat Thani)minna.

Vaatasin, et rong edasi tagasi tuleb 1300 eeku kahele. Arvestama pean veel ööbimine + kohalikud sõidud+ söök

Kas keegi on käinud Tais nii minimaalse eelarvega?

Võta rongiga 3rd class vagun, täielik piin aga see veel odavam, mingi 300 bahti nägu ehk siis 100 eeku yks ots Bangkok-Surat Thani, samas kui mõelda et lennukis istud sama pika aja samamoodi istuvas asendis, siis ehk polegi nii hull? Samas jälgi Air Asia sooduspakkumisi äkki saad Bangkokist Krabisse päris odavalt. Ise pole nii väikese budgetiga käinud, kuid usun Tais on võimalik isegi veel väiksema budgetiga hakkama saada, on ju ilma AC ja dushita bungalowsid seal samuti 300-400 bahti eest saadaval, lihtsalt rohkem peab eeltööd tegema. Koh Lantal õnnestus tipphooajal näiteks 800 bahti eest saada väga korralik AC ja dushiga bungalow. Koh Phi Phi on kallis saar jällegi, kuid samuti täiesti tehtav. Sõltub ka kas lähed madal või kõrghooajal. Madal hooajal on 8000 eeki ma usun kyll ok.

Väike näide:

  1. majutus - ytleme umbes 400 bahti öö siis sellises lihtsamas backpackerite kohas = 130 eek * 14 = 1820 eek
  2. söögid - sõltub hullult, kus süüa ja kas osta poest jne, kuid odavamtes kohalike kohtades või tänavalt ostes reaalne, et kahepeale võib saada kokku 100-150 bahti eest söönuks = 300 bahti päev = 100 eek * 14 = 1400 eek
  3. transa - Bangkok-Surat Thani 3rd class pilet = 100 eek; buss Surat Thani Krabi = 100 eek (may be odavam isegi, eriti kui osta combo pilet s.t. rong+buss+praam koos); praam Krabi-Koh Lanta = ~130 eek + kohapealne transport näiteks roller on umbes 300 bahti päev, saab ka odavamlt.

Selles suhtes Tai ju backpackerite paradiis, et seal saab väga kallilt ja ka väga odavalt. :)

Kirjuta, mis saarele oli mõte minna, võin aidata veits linkide ja infiga, et leiaksid õige infi üles :)

... Alguses mõtlesin, et läheme lennukiga Phuketti ja sealt Phi Phi ja Krabi, siis Bangkoki tagasi. Nüüd peab rongiga minema Surat Thani ja sealt vast siis Krabile(arvatavasti tuleb siis Krabist minna tagasi Bangkoki, kui läheb sealt rongi, või siis bussiga)

Vaatasin jah, et netist saab ööbimise 10 euroga u. See on ikka väga hea hind. Olen uurinud hetkel muidugi Phuketi, pole jälginud kas Krabi on oluliselt kallim.

Minek on 1 mail ja tulek 14 mai

Pole küll mais Tais käinud aga äkki on kommentaarid abiks.

Phi Phil on ööbimine keskmiselt kallim, kui mujal. Kui soovid mõnele saarele minna soovitan ise Ko Lantat, kus on väga ilusad rannad. Kuna praegu on seal kandis vihmahooaeg, ei ole aga kindel, kas seal midagi teha on. Väga kena bungalow peaksid praegu saama kätte 400-500 bahtiga öö eest kahele (100-140 krooni öö).

Krabis on ööbimine väga odav (200-300 bahti eest leiad kindlasti midagi). Süüa tasub seal õhtuti kindlasti ööturul, mis paikneb otse mere ääres. Ümbruskonnas on palju vaatamisväärsusi (Tiigri Tempel, erinevad allikad jne), kuhu sõitmine kohaliku transpordiga ei maksa palju.

Kui soovid transpordilt raha säästa, soovitan kasutada kohalikke käru-taksosid songthaew. Välismaalastele keevitatakse tihti mitme kordne piletihind, kui kui oskad tänava äärsetelt siltidelt hindasid vaadata näed ka kohalikud hinnad ära.

Ka Phuketil on võimalik mai kuus väga odavalt hakkama saada, ööbimine maks 500 bahti öö kahele (tuba koos konditsioneeri ja oma vannitoaga), 50m Karoni rannast ning süüa on võimalik 40 bahti koos joogiga per inimene. Muuseas on see söök väga maitsev. Seega mina arvan, et kindlasti ei tasu karta, et Tais sellise eelarvega hakkama ei saa. Tuleb lihtsalt natukene vaeva näha ja õigeid kohti otsida. Alati valmis aitama.

Bankokist Krabile minekuks on rongist veel odavam ööbuss. Sõitsime nö. lux bussiga. Õhtul hakkasime minema, varahommikul platsis. Bussis olid laiad toolid, mis peaaegu vooditeks moondusid. Kokkuvõttes- mugav ei olnud, aga midagi väga hullu ka mitte. Hinda kahjuks ei mäleta, aga oluliselt odavam kui rongiga oli see küll.

Kas maikuus on sademeid ja pilves ilma valdavalt rohkem Phuketi pool või Samuil?

a vb kui sa nii kaugele ei lähe, pääsed soodsamalt? Me läksime Bangkokist öörongiga Chumphoni (piletid ostad rangelt rongijaamast, eks - ametlikust piletimüügiaknast, kõikidele takistajatele, muuseas ka reisibüroodele, ütled viisakalt ei), pilet oli ca 400.- bahti, 2nd class with fan - sai pikali visata. Ise tegime selle vea, et ostsime rongijaama turismibüroost (no tundus nii usaldusväärne) praamipiletid Ko Taole ja Chumphonis selgus, et oleks saanud palju palju odavamalt. Ühesõnaga, soovitaks minna hoopis Ko Taole või Ko Phanganile, Ko Taol kindlasti odavam, kui mõnes turistikohas (n. Samui), mõlemaid saari soovitan väga!

Kas saan õigesti aru, et see koht jääb suht samasse piirkonda?

No suht, aga Chuphonist nendele saartele on palju vähem maad, kui Surat-Thanist Phuketile ja Krabile, või nii mulle vähemalt tundub :) Samas hea tähelepanek on see, et nüüd pole tõesti hooaeg seal ja hinnad on igal pool madalad. Ma isiklikult lihtsalt nii vaimustuses nendest saartest olin, samas ei tea ju, mida te sellelt reisilt ootate. Sightseeing ja ööelu on Phuketil ja Krabil kindlasti palju hoogsam, saartel on samas muud rahulikud võlud.

Kas rongijaamas saab maksta karrdi ja kohaliku rahaga või ka mõnes muus valuutas? Kui palju umbes maksab lennujaamst rongijaama, kui pikk see vahemaa on?

Kas bussiga tehakse peatus kah vahepeal?

Mu meelest rongijaamas ainult kohaliku rahaga saab maksta ja lennujaamast rongijaama bussiga maksab 150.- bahti. Lähed sinna alumisele korrusele, mitte sinna kust taksod lähevad, vaid alla nagu ja seal on bussid. Ostad tädi käest pileti ja lähed bussi peale, bussi nr on AE - 4 Hualamphong train station, ole valmis, et siis kui bussist välja tuled, siis sind juhatatakse kohe turismibüroosse, et umbes, siin ongi rongijaam ja osta pilet. Kui sealt ei-ga välja pääsed, siis kohtad veel mitut sellist, kes ütlevad, et rongijaam on kinni või sinna ei pääse! Pileti ostmine käib just siin tänaval. Nad näitavad veel kaelas rippuvaid kaarte, sina ära kuula, sammu julmalt mööda.

Suur tänu täpse info eest. Kerge reisipalavik hakkab juba sisse pugema, miljon küsimust peas ja ööd otsa internetis tuulatud.

Mu meelest LP-st oleks suur abi, seal kõik kirjas, et kuidas kuhugi omal jõul kohale pääseb. . . . Lause algab suure tähega ja lõpus on punkt! Trip.ee

Jep mai kuus on igal pool madalhooaja hinnad, isegi Phiphil saad mõistlike hindadega, ise soovitan sellist kohta nagu Viking Bungalows, eriti shefid, kuid ilma ACta (Fan'iga). Bungalowd metsa sees künka veerel vaatega Phi Phi Ley'le. Mmmm :) Tahan ka...

Välja veab vabalt kui niisama hangida. Ei oska arvata mis soovid ja ootused teil Taiga seoses, kui teha oma plaan antud summaga siis teeks järgnevalt: Phuketile. Üüriks kohalike kuulutuste järgi Patongis näiteks mingi roomi. Saab isegi mingi hotellimoodi asja, ca 350bht päev, linu vahetati iga päev. Aken oli, kont ja duss ka. Otse randa 10 min jalgsi. Seega kulutused elamisele, 4900 bht. Mina rendiks rollu. Madalhooaeg, kui tingida saab 2500bht kaheks nädalaks korraliku pilli. Transpordi vahend kahele olemas. Load peavad taskus olema ja kiivrid peas ning KONTROLLIDA kas renditaval pillil on tehtud kohalikul kindlustus ehk siis peal kehtiv kleepsularakas !

Peale selliseid "investeeringuid" on taskus ca 1100 bht päevaraha. Kui päev läbi rolluga kihutada ringi miinus 200 bht, rohkem sõitmiseks peab parasjagu tahtmist olema juba.

Seega alles 900 bht, sigaretid maksavad ca 50-55bht, kui säästuvärk on parem mitte suitsetada, kui ilma ei saa siis kohalik tubakas paberiga komplektis 3 bht, saab paar kolm päeva mürgitada ennast vabalt (PS üsna nikotiinivaba tubakas ! ) Sangshom ja koola kokku ca 300bht, võib juua ka kohalikku tekiilat 250bht. Ise alkoholi ei tarbi praktiliselt, lihtsalt infoks. Kinopilet oli aasta tagasi 100 või 150bht. Head rannad Phuketil Patongist, Surin ja Kamala.

Toitumine on soodne kui meeldib kohalik köök ja külastad toiduturge. Võib minna ka shrimp bari kus saad kahekesi tellides lisaks piletile suure limpari ca 300bht eest süüa ennast pooleks ja veelkord pooleks ning samas kuulata karaoket. Kui Tai köök on vastuvõetamatu siis võib osta 7eleveni burgereid ca 20bht tükk.

Üldiselt kui nautida päikest ja sõita rolluga vaikselt ringi, saare peal kui käinud pole on templeid, ilusaid vaateid ja muudki põnevat palju jääb resurssi ka lõbustusteks.

Nupukam on aga suurem seltskond tekitada, kamba peale maja üürida basseiniga ning kui muud teha ei oska siis lihtsalt seal chillida basseka ümber ja limpsi libistada ning lahedaid miljoka mõtteid mõelda !

Kui on küsimusi ja oskan vastata olen avatud.

Paljud inimesed siin juba soovitasid kõikvõimalikke variante. On vaid lisada see, et on küll võimalik kahekesi, eks siis per face 4000 EEK-ga ära elada 2 nädalat Taimaaal ja ka tiba ringi rännata. Soovitan minna just Thailand gulfi kanti, ehk siis kas Koh Taole, Phagnanile või Samuile. Eriti just nüüd, kus seal sile-sile meri ja mussoone pole. Või siis sõita hoopis Cambodia külje alla Changile. Ära vaata ööbimishindasid internetist, sest need on jubekirved, võrreldes sellega, mida on võimalik leida kohapealt. Minule isiklikult on tähtis ööbimisega seoses vaid kaks asja - et oleks pesemisvõimalus ja oleks puhas. Selliseid ööbimisvõimalusi leiab paradiisisaartelt ca 300 THB-i eest, kui vähegi viitsimist on küsida ja otsida. Ilusat reisi!

Sellise rahaga elab Eestiski ära, mis siis Taist rääkida. Seal on palgad meie omadest 10 korda väiksemad.

Julgustaks ka Mussot. Sel aastal on Tais turiste suhteliselt vähe ja ööbiskohtade hinnad odavad. Enda näitel. Sai tehtud omal käel reis Puhuketi lennujaamast Karonile, 2 ööd, edasi Phi Phile 1 öö, siis Ko Lantale, 4 ööd, edasi Krabi linna 2 ööd, Ao Nangis 4 ööd, jälle Krabi linnas 1 öö, sõit minibussiga Lennujaama. Igal pool sai võetud kohalikke reise, kokku 6. Söödud sai kohalike söögikohtades, turult grillitud kanaliha vardaid ostetud, igasuguseid puuvilju, veel nänni ka kaasa, Rolleriga sõidetud. Kokku kulud veidi üle 4300 krooni. Ise ka imestasin kui kodus kulusid arvestasin.