Väljalennu pilet sisenemisel Vietnami

Kas oskab keegi öelda kas ma vajan väljalennu piletit Vietnami sisenemisel? Ning kui ma plaanin Vietnamist lahkuda mööda maismaad kas siis pean internetist ostma mõne bussi pileti, et tõestada riigist lahkumist?
Ning sama küsimus oleks ka Laose ning cambodia kohta.
Plaanin lennata läbi Filipiinide - Vietnami ja sealt mööda maismaad Laos, cambodia ning edasi Taisse.

Kahe päeva tagune info . Ei Vietnamis, kuhu saabusin Hiinast,
ega Laoses tunne sinu piletite vastu keegi huvi.Tahavad näha ainult passi , ei mingeid küsimusi, ei tere ega nägemist. Ainult tuimad näod. Laoses istub putkas kaks tüüpi , üks skännib, teine tembeldab. Veel soovitus, minu seisukoht, ära planeeri sellesse Luang Prabangi, muidugi kui plaanis on aga üldiselt tundub, see LP on must, enamustelet, rohkem kui max 2 päeva, kuradima kohalik sharm el sheik oma Hiina kräppi ja tuuridega ning kahvanägudest turistidega. Me põgenesime teise päeval.

Ei vaja.
Endal on nõutud väljalennu piletit näha juba Sydneys kui Bangkoki lendasin, muidu poleks lennukile lastudki. Maismaad mööda Laosest Taisse minnes ka närvitsesin, et piletit pole (oli plaan maismaad/laevaga taist malaisiasse minna), panin ankeeti järgmiseks sihtpunktiks Bangkok ja onu piletite kohta õnneks ei küsinud (kuid võivad).
Teine kord oli Singapurist Seouli lennates, siis aga piletit polnudki kuna turismi lehtedel ega kuskil polnud kirjas, et seda nõutakse. Hiljem spetsiifiliselt guugeldades siis leidsin foorumitest vastava info küll. Mulle aga oli liiga hilja kuna lennujaamas pidin kiiresti mingi suvalise lennu ostma Koreast välja, et üldse Koreasse saaks.
Laos oli jah mulle ka pettumus. Kõik räägivad kui äge see on ja et ikka Luang Prabangis mööda jõge alla tuubida ja baarides ennast purju juua. Bääh. Minu ettekujutus oli, et baarid ikka üksteisest vähegi eemal, et vahepeal aega kaineneda, aga need praktiliselt teine teiselpool kallast. Õnneks me tegime mingi Kajakiga tripi seal jõel, see oli päris äge (tuur viis meid mingisse koobastesse kus siis ringi tuubida sai) aga jah max 2 päeva on rohkem kui küll. Vientanne mõtetu. Ma ei teagi mida Laoses soovitada, see 1000 saart all lõunas ehk see on väärt, vähemalt inimesed räägivad aga kindel ei ole. Äkki on sama jama nagu Luang Prabangiga, et äge äge tegelt igav. Luang Prabangis hoia veidikest rahavaru, seal võib juhtuda et ATMist raha veidi raskem kätte saada, sõbrannale automaat miskipärast raha välja ei andnud ja paljudele teistele ka.
Ise kahetsen väga, et kauemaks Cambodiasse ei jäänud, üks mu lemmikmaadest. Hoidsin kotis alati komme, et siis lastele jagada. Ja nendest 'one dollar please' lastest sai niimoodi ka kergema vaevaga lahti (ja et neid tänavalt eemale hoida ei olegi soovitatav raha anda). Lapsed olid ikka väga rõõmsad kui kommi said.
Okei nüüd valgus mu jutt teemast kõrvale aga loodan et on abiks.

See tuubimise koht ei ole tegelikult mitte Luang Phabangis vaid Vang Viengis, aga see selleks. Pole küll päris teemasse, aga Laoses on tegelikult vaadata küll. Kui küsija siseneb Vietnamist, siis Dien Bien Phust üle minnes soovitan Muang Khouast edasi minna mööda jõge. Jõe ääres on tõeliselt kena maastik, igavaks läheb ümbruskond alles alates Pak Ou koobastest, kuhu turiste Luang Phabangist veetakse. Jõel saab teha peatuse näiteks Muang Ngoys ja seal mõne mäe otsa ronida või koskede all ujumas käia.
Veel kiidetakse Laose põhjaosa maastikku ja matkamisvõimalusi, ise kahjuks sinna ei jõudnud.
Laose lõunaosas on lisaks 4000 saarele ("si" on "neli") ka Wat Phu tempel. Päikesetõusu ajal maaliline. Kui katkised kivid huvitavad, siis minu meelest väga atmosfääriline oli Wat Tomo, kus küll vaadata väga palju polnudki, aga templivaremed keset džunglit ilma ühegi turistita tekitasid lihtsalt mõnusa enesetunde.
Kui motikaga sõita oskad, siis Attapeu kandis võiks ka olla tore ringi tiirutada.
Laos on tšill ja seal on vaadata küll, aga mitte niivõrd selliseid konkreetseid vaatamisväärsusi ja muid "objekte" vaid pigem niisama tiksuda ja olemist nautida.
Teemasse tagasi: ei küsinud lennujaamas keegi, kuidas Vietnamist ära kavatsen minna. Häda korral oleksid olnud ette näidata ainult Pakse-Bangkok piletid.

Tänud info eest ;) Sain igale küsimusele selge vastuse.

Oi jah, ajasin nimed segamini, aitäh magistritydrukule. Tõesti selle tuubingu linnakese nimi on hoopis Vang Vieng. Ahjaa, KUI otsustad Luang Prabangi minna, siis seal ka paar päeva, linn ise on suht kena, seal on öö marketid ja mingid tuurid mingistesse koobastesse ja vist oli mingisse viski külakesse ka. Üks asi mis kindlasti Luang Prabangis teha on minna varahommikul, oli vist ca 6-7 ajal, peatänavale monkadele annetuste andmist minna vaatama. See, kuidas asi käib on selline eriline traditsioon. Ise võid niisama kõrvalt vaadata ja pildistada aga võid ka osa võtta, seal tädid müüvad neid annetuseks minevaid toite ja neil ka matt ja varustus olemas selleks traditsiooniks.

Luang Prabangis minge kindlasti mõlemat koske vaatama! Tõsiselt maalilised kosed on - mina pole enne midagi sellist näinud.

Viimane meeldis mulle rohkem. Esimeses on rohkem turiste ja tiba räpasem.

Vang Viengi jätaks ma vahele kui pole just plaanis terve päev juua ja laaberdada.

Nende "tädide müüdavate toitude" munkadele andmisega võid neile küll hoopis karuteene teha, sest nende müüdav kipub ni mõnigi kord olema riknenud ja mungad saavad hoopis kõhuhäda. Kui soovid munkadele annetada, on soovitav osta ise kraam turult, olla annetades kenasti riietega kaetud, istuda või kükitada maas, et mitte olla mungast kõrgemal ja muidu pidada ennast ülal viisakalt ja aupaklikult.

Kui ma nüüd öieti mäletan, siis naisterahvas ei tohi mungale toitu anda, vähemalt mul oli kunagi nii, et naine tahtis anda, ning andis köigepealt minu kätte, et ma annaksin ja kui küsisin miks ise ei anna, ütles et naine ei tohi. Muidugi see Tais, vöib olla Laoses teistmoodi.

Laoses ongi munkadele annetamine peamiselt naiste peal, enamus kohalikke annetajaid on naised, seega ei tohiks probleemi olla.

Laoses igastahes olid annetajateks nii mehed kui naised.
Tädide toidu säilivusajast ei tea midagi, aga juba see andmise viisi üle ei imesta kui sealt miski kõhuhäda tuleb. Kui seal ikka miski vähemalt poolsada inimest käega riisi tõstavad sulle, siis piisab vaid ühest paarist pesemata kätest, et sul tõsine pasanteeria saada. Aga need mungad seal iga päev niimoodi seda toitu saavad, võibolla tervis harjunud sellega ja nii kergelt enam lahti ei löö.