trip-krainetrip-ukraine-dark
Värsked mälestused Taist (Vol.4) Mõned hinnad

Nelja inimese lõuna restoranis koos õlledega u. 700-1000 bahti Liiter vett 7 elevenis 6-12 bahti (olenevalt tootjast) Jalamazaas 1h 200 bahti,pediküür 250 Banaanikobar (u.10 pisikest banaani õhukese koorega) 10-30 bahti,tavaliselt 20 bahti ananass 1tk 20-30 bahti Shinka õlu (kohali ja täitsa joodav) 30 bahti Chopperi laenutus 800 bahti päev (väike hinnaerinevus oleneb kust võtad ja kui kauaks) Rolleri laenutus 350-400 bahti päev (olenevalt jälle) šampoonid,hambapastad,duššigeelid,kange alco sama hinnaga,mis meil Kookospähkli jook 20 bahti (mmm) Tippi jätsime igakord 20 bahti Teksapüksi (meeste) võib kätte saada 800-1000 bahtiga jne.

taldrik puhastatud puuvilju 10B, kohalik toit 20-40B ports, buffee louna pisut paremas kohas 200...pedikuur+ manikuur kokku 180B, 3tundi spad 1600B peenemas salongis, punane liinitakso 20B, tuktuk kesklinnast aarelinna 60B,lennujaamast linna 120B limusiin. Shopata voib lolliks, ikka on veel raha alles :)

rannakass, sa alles hiljuti käisid Chiang Mais? endal plaan sinna minna nädalaks märtsi alguses, kas oskad soovitada aktsioneerimist Chiang Mais ja selle "läheduses" - trekkimine, hõimud jms just loodusega seotud tegevused? Linnas ei kavatse seal yle yhe päevas kolada, sinna minek peamiselt just et mägedesse ja mujale põhja-Taisse oleks lihtne ligipääseda.

Kui reisijuhti ei raatsi osta, siis sõber internet on Chiang Mai kandi tegevustest tõeliselt pungil. Rääkimata sellest, et CM-s on väga keeruline mitte komistada mõne reisibüroo otsa. Parimate tegijate kohta info LP TT foorumist.

LP olemas aga tore oleks ka kuulda ka siinsete tegelaste arvamusi läbitud trekkide kohta :)

http://www.riverviewlodgch.com/ Väike hotell jöerannas ja rahulikus paigas, köik teenused siiski käejala juures. Teenindus hea, reisiteenused olemas. Samas körval teine samalaadne 'lodge', nime ei mäleta. Neid hotelle on seal igal meetril ja iga hinnaga.

kuna ma ise olin 2 nadalat koolitustega ametis, siis eriti palju tripitada polnud aega. Votsin 1 paevaseid reise tanavalt reisiburoodest mida on igastahes hulgim kesklinnas. Aga ringi vaadates (nende akendel reklaame) pakutakse absoluutselt koike- alates matkast dzunglis ja oobimisega magihoimude juures, wild water raftingu ja bengjihupetega lopetades. Vahele veel elevandid, orhideed ja templid. Praeguseks olen otsaga Phuketis ja paar paeva Bangkokki ka ees enne koju tulekut. Plaane pole ette teinud, kull elu naitab mis edasi. Kui aga arvestada et olen kuldses keskeas koduperenaine ja reisin uksi, siis saavad vahegi asisemad kujud ammugi hakkama :) Ilusat reisi koigile!

Hinnavahesid üllataval kombel firmade vahel polnud, oleks võinud osta trekkimise ka kohe raudteejaamast, aga me läksime sealt kaarega mööda, sest ei teadnud hinnataset.

Kahjuks ei mäleta firma nime, kust trekkingu lõpuks ostsime. Igatahes asus see jõe kaldal. Korralik koht ja matkaga jäime rahule. Võtsime 2-päevase trekkingu ja oli ok. Hiljem kuusime et 3-päevane pidi olema täpselt sama kui 2-päevane, ainult ei 2-päev pidi mingis looduslikult mitte eriti ilusas kohas praktiliselt korduma.

Asju ära kaasa vea. Vihmakeep, mingi dzhemper (!) ja pikad püksid võiksid olla, sest on üllatav kui jahedaks mägedes õhtul läheb. Sääsetõrjet võiks olla ehkki meie ühtegi sääske ei näinud. Malaariat sealkandis pole. Vett varu kaasa korralikult. Korralikud jalanõud on vajalikud, kuna käiakse mööda maastikku, kus muidu võid hätta jääda. Varbavahedega nagu kohalikud käivad ei soovita proovida.

Ega see Chang Mai loodus iseenesest midagi erilist pole, ilusam on ikka seal lõuna Tais. Aga õhkkond on põhja-tais hoopis parem, st pole seda seksi pähemäärimist igal sammul. Trekkingul pannakse kokku grupp erinevate maade inimestest, harilikult vanuses 18-35 ja lõbus saab olema. Eestlane on seal ilmaime - enne meid polnud keegi ühtegi eestlast igatahes näinud. Soomet aga juba teatakse. Põhiliselt on turistid ikka euroopast ja jaapanist.

Meie seltskond oli: 2 eestlast, 2 iirlast, 1 šotlane, 2 korealast.

Meie trekkingu marsruut: elevandisafari, matk kose juurde, ujumine, lõunasöök, pikk ronimine mäkke, ragulkalaskmine ja banaanilehe seest tubaka suitsetamine, matk taas mäkke ja alla ja jälle mäkke pärismaalaste külla. Õhtusöök, sh hautatud madu, banaani seest tubaka suitsetamine, pärismaalaste isetegevuskava vaatamine ja neile vastu laulmine, laul kitarri saatel, õlle joomine, ööbimine bangalos. Järgmisel päeval: hommikusöök, matk mäest alla, suure kose juures käimine, baboorafting, lõunasöök.

Kõik kokku maksis ca 1200 tbh.

kui siin Phuketis praegu olla ja vorrelda neid kahte kohta siis CM-s oli koik kuidagi lihtsam ja sobralikum. Kaasaarvatud night bazaar mis oli toeliselt ponev. Ja kui sa satud sinna nadalalopus, siis mine saturday bazaarile, mis tekib tanavatele. Taksojuhid oskavad juhatada.Sunday bazaar on ka, aga pisut teises kohas ja ainult uhe tanava ulatuses.Ja suur osa minu tai toiduelamustest sai ka just CM tanavatel proovitud. Kahju ainult et seal merd laheduses pole.

chang õlu 25 B, rolleri rent 200-250 B, teksad(head) 250-400 B, puuvili 10 B, lihavarras 5-10 B, padh thai 30-50 B ... et siis igal omad hinnad, mis sõltuvad kogemusest ja kauplemis viitsimisest.

Hinnad on kõikuvad nagu igal pool maailmas, see mis sa linnas saad 15 bathiga maksab rannas 30 bath (nt banaan, ananass), samuti on lood söögiga.Joogisõpradele peab kurvastuseks ütlema, et randades nt.Ko Samet ja Ko Chang alko on samas hinnas mis eestis, kohalik sangsom on tsipa odavam kraam.

Panen ka mõned hinnad, mis meeles.

Mina rentisin automaatkastiga Yamaha 125cm rolleri 150B päev nädalaks (Naklua roadilt). Asi ei olnud muidugi uus ja kella peal oli üle 35000km, aga sõitis minu käes üle 400km ja vajas vaid õhukummi vahetust. Bensiini liiter 29-32B.

Siis veel massaazid: Tai massaaz ja oil massaaz (300B 1 tund), üks tund jalamassaazi 150B. Must try!:)

Coca poes maksab 33cl 9-10B, 2 liitrine pudel ~35B. Vesi 9-10B. Poes on hinnad ikka lihtsalt naljakalt odavad. Ostad hunniku asju ja raha läheb kolm korda vähem kui Eestis:) Sama kehtib ka väljas söömise kohta, seda muidugi saab ka peaaegu tasuta teha kui on raudne tervis ja julgus süüa kohalikega ühte toitu:)

Pattaya-Bankok bussipilet 129B. Pattaya-Bankok rongipilet 35B. Bankoki skytrain 30B keskmine sõidukord. Bankokis maksin tuk-tukile 3 tunnise vaatamisväärsustega tutvumise eest räigelt palju - 900B, aga eks elu õpetab:)

Bankokis suvalised konditsioneeriga toad 500-600B. Ilmselt leiab isegi veel odavamalt kui viitsiks otsida.