Värsked muljed Santorinilt.

Esimene sats Aurinkoga Santorinil käinuid peaks nüüd tagasi olema. Ootan huviga kasulikku infi ja on ka hulk küsimusi,kuna endal 19.09 kah sinna minek ees.

1
2

Santorinil kõik väga hästi. Päeval ca 35(40) öösel ca25(jõudes 8 õhtul 30kraadi 29.08. Lolli peaga pakkisin kohvrisse kuluvaid ja pika käistega riideid, kohvi ja kiirkannu. Mõistlik pakkimine (plätud, lühikesed riided, pähe midagi, päikseprillid, päiksekreem, sularaha. Siin ilusad loojangud, päike ja super hea köök. Esita küsimusi, siin kõik nii hästi, et superpuhkus.

1
1

Tore kuulda. Mis hotellis oled ? Milline on merepõhi Kamarise rannas ? Kas peaks kummist rannapastlad ostma,nagu keegi siin rääkis ? Palju maksab autorent ? Kas Aurinko pakutud tuuridel ka käisid -näiteks merereisid?

0
0

Meie käisime selle 22.08-29.08. 2013 satsiga Santorinil, Kamari kuurortis. VÄGA rahule jäime. Olime Karidise 2* hotellis- see oli lõunamaade kohta lausa piinlikult puhas, teenindus väga korrektne ja meeldiv.

September on juba täiesti sealse hooaja lõpp.

Kaasa vaid lühikesed riided (ok, üks pikema varukaga särk võib igaks juhuks kotis olla, kui päikeseloojangu tuuri teete). Tegelikult saab kõik vajaliku mõistliku hinna eest kohapeal ka osta: päikesekreemidest kuni snorgeldamissussideni- hädavajalikud!!! Sest liiv (must vulkaanilise kivimi pudi) on kuum ja kivikesed suured. Muidugi sütelkõndijate jalgadele (sh kohalikele) ei tee see midagi:)

Toiduportsjonid on hiiglaslikud, restoranides "sisseviskajad" ei ole tavaliselt oma restoranis söönudki ja neid uskuda ei tasu. Kamari Beachil leidsime paar head kohta: King´s (ainuke koht, kus liha sulas suus, mujal oli ikka väga vintske), Classico, Prince..

Kui teil just ei ole kaasas väikesed lapsed, unustage autorent! Kindlasti kohapeal liikumiseks võtke ATV (või roller) ja ärge unustage, et peate seda tankima (et keset mägesid ei tuleks üllatusena, kui sõiduriist seisma jääb). Rannas proovige veeskuutreid, - suuski jms.

Rannatoolide rent on ca 6-8 eur 2tooli+ vari. Oma linaga liiva peal olemine on tasuta.

Aurinko tuuridest oli mõistlik võtta Santorini tuur (bussiga tunduvad vahemaad suured, tegelikult imeväikesed, sööge ise vahepeal, sest see snäkk, mida pakutakse kõhtu ei täida), võiolla ka päikeseloojangu tuur (kui saab mudavannis supelda) või siis vulkaanituur. Need veidi kattuvad. Kõhu saab viimastel täis.

NB! Vesi kaasa igale poole!

1
1

Tänud infi eest. Aga räägi sellest Kamari rannast. kuidas seal põhi on. Perissa poolse kalju all pidavat olema parem ? ? Kas Monolithose rannas ka käisite ? Sain nagu aru,et veepastlad on soovitatavad ... Kreetal ja Küprosel saime kahe peale praed ja liiter veini ca 27-30 -ga (koos jotsiga) . Kuidas Santorinil ? Kas päeval rannas kah miskeid snäkke vms. müüakse ?

0
0

Küsimus. "jaaan" ja "kairev" ,kas kohtusite reisil või olite suisa samas hotellis ?

0
0

Kamari ja Perissa randadest oled sa valesti aru saanud. Kamari rand on igati parem kui Perissa oma. Perissa ranna parim osa on kalju juures kuhu ka laev ;) tuleb. Seal on Perisa ranna ainus liivase põhjaga meri. Mujal on Perissas merre minna väga vastik, sest põhi on libe laava ja meri pikalt madal. Kamaris on liivane, läheb kiirelt sügavaks kuigi ebasobiva tuule puhul võib laine tugev olla. Kuigi ma pole Santorinil viis aastat käinud, vaevalt et geoloogilised olud vahepeal muutunud on. Kui olin, siis elasin Perissas ja sõitsin laevaga ümber kalju Kamari randa ujuma ja päevitama.

0
0

Eilsele lennule Santorinile ( 05.09 )müüdi väga soodsalt loteriimajutust. Huvitab millisesse hotelli loteriiga majutati?

0
0

Ma ei tea kasutaja "jaaan" kohta midagi, kui aus olla, lennukitäis rahvast läks sinna ja meie eesmärk oli siiski puhata, mitte tutvuda:)

Kamari rand on täiskasvanutele väga sobiv, 4m kaugusel rannast on juba nabani-rinnuni vesi. Tuul oli augusti lõpus samuti väga paras (õhtuti tuli õrn loks sisse, päeval oli vaikne). Kuna ma hea ujuja ei ole (ära just ei upu, aga araks löön kergelt), siis isegi mulle see sobis.

Meil olid ujudes pea alati snorgeldamispapud jalas, aga 2 korda käisin ka ilma nendeta vees- sai hakkama, aga randa madala vee sisse jalutama pikaks ajaks ei maksa minna - tallad muutuvad varsti hellaks.

Perissas käisime ka- rand tundus liiva poolest parem (aga mitte vees), aga kui sa liivakooke teha ei taha, siis iga kell Kamari! Seal käib elu, Perissa on selline vaikne.

Päeval saab igal pool süüa. Hinnad üldiselt sellises vahemikus: Kreeka salat 6-7 eur Ceasari või lõhe salat 9-12 eur Lihavalik 2-le 26-40 euri (Kings´is, kus oli kõige maitsvam, oli ka kõige soodsam). Kalavalik 2-le 35-50 eur Liiter majaveini 8-10 eur

Portsjonid on suured, nagu ma mainisin ja hinna/kvaliteedi suhe ei toimi seal.

Seega on hinnad kallimad kui mujal, aga kuna on soe, ei pea ka iga päev kandikutäit liha sisse sööma:)

Loteriimajutuse kohta ma ei tea, sest ei küsinud neilt, kes sellega läksid, et kuidas oli. Aga hapude nägudega polnud küll tagasilennul keegi:)

1
0

Tänud,kairev ! hinnad siis suht samad ,mis Küprosel.OK.Kas Monolithose rannas käisid ? ja kas sinna ka Kamarisest buss viib,või palju takso küsib ? vahemaa küll suht lühike,aga jalgsi ikka ei viitsi kõmpida 3 kilti :) Mäletan Küproselt neid liha- ja kalavalikuid (seal kutsuti -meeze), olid ikka suured küll. me võtsime nelja peale kahese portsu ja ...oli tegemist :) keegi soovitas Tripadvisoris kohta "no name" ,kas sinna ei sattunud ?

0
0

Lugesin kommentaare ja kuna tulime tagasi eile,siis on võrreldes esimese grupiga ka mõned muutused ilmas,meie ajal(29.08-05.09)hakkas kuumus tasapisi järele andma,päeval oli küll palav,aga õhtuti juba jahedam,sest oli väga tuuline.Paras oli jakiga.Eriti vilu hakkas õhtul kõrgel Thiras,seal puhus ikka kõvasti.Merel olid paaril päeval väga suured lained,nii et vette ei riskinud eriti minna,vett palju ja tuul.Mere põhi on Kamaris halb,kivid ja libe praguline põhi,nii et sussid olid vajalikud.Neid sai osta,7-8 euri paar.Liiv on seal must kiviklibu,mis päikese käes parajalt kuumaks läheb,jälle sussid abiks.Liival lamada meie ei suutnud,sproti tunne tekkis nagu ahjus.Varjud toolidega on jah 5-6 euri,kuid meie leidsime koha,kus ostsid dringid,näiteks õlle(3 euri) ja said siis päev otsa tasuta lamada.See on päris keskel,nimi kohal Scaramagas. Olime loteriis ja kõik see rahvas oli Proteases.Hommikusööki anti seal ka,mis tagasihoidlik,aga ajas asja ära.Väga puhas ja igati korralik, tänava ääres.Palju lilli,nii et kogi aeg tehti sellest majast pilti. Ettevaatust arvetega,mis söögikohas antakse!Meile püüti teha kõvasti suurem summa,pärast peremees vabandas,sorry,its my wife!Kontrollige.See oli Alexandri restos,kus muidu hea kreeka muusika ja toit OK.Hea toit ka Andreases ja Amalthia tavernis.Rannas saime Academy restos gyrose 2-le 2 veiniga 17 euri,mis oli hea hind.Ports väga suur.Kõkjal rannas aga toit nii hea polnud. Muidu tore reis.Santorini ei ole rannapuhkuse koht ja lastega sinna minna ei maksa,parem Türki,sest meri on seal lastele ohtlik.

0
0

Tere kõigile,

lendame nüüd 12.09.2013 Aurinkoga Santorinile. Kreekaga igasugused kogemused puuduvad, võtsime 2* loteriimajutuse- natuke risky business aga samas ongi natuke huvitavam. Küsiks juba käinud kodanike käest kas peaks eelistama mingeid transpordi rendifirmasid või on enam vähem kõik ühe pulga peal? Niipalju kui kuulnud olen siis kui kahekesti minna siis soovitatakse kas ATV või roller rentida. Kas ATV-ga seal neid vahemaid põristades ebamugav pole? On kellegil mingit infot rendi hindade kohta, et ei ütleks kohapeal esimesele pakkujale jah? :) Samuti huvitab mingi tore ekskursioon, mis annaks huvitava ja mõnusa elamuse. Ilma poolest peaks vist juba natuke arvestama, et õhtul võib pusa ja teksad selga-jalga tõmmata.

Mina tänan ette ja proovin isegi pärast reisi natuke muljeid jagada. ;)

0
0

Ekskursioonide kohta ma mainisin (Aurinko omade), aga need tänavalt ostetud- pidevalt oli kas kuskil sadamas või linnas turiste, kes ei teadnud, kuhu nad minema peavad ja kellega. Seletasid, et maksid seal ja seal firmas raha, transfeer tõi sadamasse, aga edasi???? Parem juba eestlastega minna.

Monolithose rand... vist ei käinud. ATVdega kihutasime mööda saart ja erinevaid randasid ringi küll... Bussid sõidavad muidu igale poole, küsige Aurinko esindajate käest, kuhu ja kuidas on mõistlik minna.

ATV rent oli Kamaris 20-25euri päev + ise ostad kütust juurde. Autorent läbi Aurinko ca 45.-

Ma lihtsalt ise ei oleks küll tahtnud autos istuda (v.a. juhul, kui kaasas on väikesed lapsed). ATVga põristad 15 mintsa ühte "linnakesse" ja teed pausi, siis teise. Igav küll ei hakanud ja liiklus on uskumatult sujuv. St justkui pole foore ja ülereglueerivaid märke, aga kõik toimib:)

Rand- ei ole Pärnu jah, aga see ongi selle ranna võlu:)

BTW- poode on iga nurga peal, et endale süüa ja juua juurde osta, kui nälg näpistab.

Kas ma juba mainisin, et A Le Coqi mojitod, daiquirid jms joogid jnejne on kõik poes saadaval.

0
0

Ootame siis ka Mihkli muljeid ! ise lähme 19.09. Polydefkisesse. Kas selle hotelli kohta oskab mõni käinu midagi öelda. Tripadvisori järgi pidi OK olema...

0
0

Väike kokkuvõte Santorini reisilt. Elasime Kamarises,Polydefkis hotellis. Soovitan kindlasti võtta apartamendi,sest tavatoad on imeväiksed ja ahistavad. Hotell on ise väga hea asukohaga- rannapromenaadi ja rannani 50 m. Hommikusöök ühesugune ja tagasihoidlik. Apartamendi puhul pole see paketis ja ega te midagi ei kaota. Poed ja kohvikud on kohe kõrval.Hotell ise on väga sopiline ja toad erinevates hoone nurkades. Ilus territoorium. Rand on musta liivaga ja merepõhi kaljune-kivine. Kui kasutad kummisusse,on väga OK. vesi iseenesest väga puhas. Rannas saab lamamistoolid kõige soodsamalt kohvikute juures. Ostad väikse õlle (2,5 EUR) ja terveks päevaks olid 2 tooli koos varjuga omad :) Kindlasti tasub käia laevareisil saartele. Ja autoga ise ringi liikuda. Jutud muinasjutulistest päikeseloojangutest on muidugi täielik müüt ! Eestis on tunduvalt ilusamad loojangud ,kui seal nägime :) Autoga sõites tasub peatuda kohalike külapoekeste juures ,kes oma toodangut müüvad.. Pakuvad kohe tooteid proovida ja valik on päris hea. Hinnad kah . Soolased :) Auto rentige ise. Aurinko poolt pakutavad olid kallimad. Lennujaam on imepisike. Leevendav on suur väliterrassi olemasolu.Restode-kohvikute hinnad on servast serva. Ja hirmkallis hind ei tähenda sama kõva kvaliteeti. Aga söögid on seal tõesti head ! Teist korda sinna enam vast ei läheks,aga korra soovitan ära käia küll. Olime septembri teisel poolel (Aurinko viimane reis) ja ilm oli tip-top. Vesi soe ja päike ei tapnud !

1
1

Kuulaks sellel aastal Santoriinil käinute muljeid, endal on minek sept viimase Aurinko reisiga. Kes kus hotellis olnud, kuidas on hinnad muutunud aastaga. plaan võtta auto või siis ATV kumba jätkuvalt soovitakse ja millised on hinnad. Kõik uudised, tähelepanekud ja muu põnev saare kohta on oodatud:)

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased