Vahemaandumine Arlanda (Rootsi/Stockholm) - Covid test?

Tere

Olen vaktsineerimate Eesti riigi kodanik. Saabun see nädal Barcelonast Tallinnasse läbi Arlanda lennujaama, kasutades SAS lennufirmat.

Kas mul on vaja negatiivset COVID testi transitis? Eest riik testi ei nõua, samuti ei nõua seda SAS. Olen Rootsi lennujaamas ~2h - kas mul on sellejaoks vaja negatiivset testi?

Kui jah - siis kas keegi teab mõnda lennujaama peale Vantaa, kus ei ole vaja negatiivset testi transiti jaoks?

Ette tänades,

J

Rootsis on transiidiks vaja testi, kui pole vaktsineeritud jne. Seda ei nõua lennufirma vaid Rootsi riik.

Transiidiks pole midagi vaja näiteks Poola kaudu lennates. Hollandit hetkel ei tea, aga vist jätkuvalt saab. Läti kaudu samuti.

Saksamaast hoia samuti eemale. Sealt ilma paberita läbi ei saa.

2
0

Tänud kasuliku info eest!

1
0

Tähtis on ka see,et covid test peab olema kehtiv 48 tundi.....enne Tallinna lennuki startimisaega !

1
0

Tänasest siis uued nõuded, kuid minu jaoks jääb arusaamatuks, kas siis transiidiks on vaja testi või ei. 

Reisitargalt ütleb, et transiidil kehtivad samad nõuded nagu riiki sisenemisel ehk siis peaks testi esitama.

Rootsi politsei lehel nii: 

The following categories are exempted from the entry ban and will be allowed to enter Sweden regardless of departure country, but need to bring a negative test if they do not reside in Sweden:

  • Air passengers in transit.

(Kuigi transiit ei ole ju tehniliselt võttes üldse riiki sisenemine?)

Sealsamas Rootsi politsei lehel natuke edasi non-EEA kohta jällegi 

Exceptions based on need or function

Exceptions can be made for foreigners with particularly urgent personal needs or who are to perform essential functions in Sweden, such as

  • transit passengers, meaning passengers who only change planes and only stay in the international transit area of the airport without passing through passport or customs control 

Seal polisen.se lehel https://polisen.se/en/the-swedish-police/the-coronavirus-and-the-swedish-police/travel-to-and-from-sweden/  need pealkirjad ja alapealkirjad natuke segased, ei ole aru saada, kas Exceptions based on need or function käib non-EEA kohta või on eraldiseisev osa. Samas see, et EU riikide elanikele kehtivad rangemad nõuded kui kolmandatele riikidele, poleks ka üldse loogiline.

IATA ei anna üldse mingeid nõudeid Rootsi transiidi kohta.

Saatkond on tänaseks juba suletud.

1
0

@Jaanapr

Anna palun teada, kui mingit täpsemat infot saad selle kohta. Meil aasta alguses ka lend vahemaandumisega Arlandas ning oleks vaja täpselt teada, kas on vaja PCR testi teha või piisab sellest et oleme kõin vaktsineeritud.

0
0

Pisut nüüd teemast mööda aga küsimus selle kohta - "Saksamaast hoia eemale, paberiteta läbi ei saa".

Kas keegi kinnitaks praktikas seda väidet näiteks Frankfurti lennujaama kohta ?

Nende lehel kirjas nii: 

Direct transfer at the airport for the purpose of onward travel by air to another (Schengen) state is not considered entry within the meaning of the Coronavirus Entry Regulation (Einreiseverordnung).

Järsku "paberitega" transiidi all mõeldakse siiski mingiks ajaks (kuni 24h?) riiki sisenemist, kui lõplik sihtriik on muu.

0
0

Kui lendad näiteks Lufthansaga läbi Frankfurdi lennujaama, siis peab paber olema - vaktsineerimine, põdemine või negatiivne test.

Kui sisened lennujaama kaudu Saksamaale, siis on lisaks veel nõudeid. Sellest see vahe seal lauses.

0
0

Jah, Rootsi nõuab ka transiitreisijatelt testi. 

Rääkisin saatkonnaga, nemad tõdesid, et ongi vastuoluline info ja nad ise ka sajaprotsendilise kindlusega ei tea, kuidas on, aga soovitavad kõigil küsijatel igaks juhuks testi teha. Helistasin lõpuks Rootsi politsei infotelefonil, sealt kinnitati, et on vaja testi. Tegime. Tallinna lennujaamas oli letis esimene asi, mida küsiti, testi sertifikaat. Kellel oli enne check-in äpis/arvutis tehtud (meie ei saanud äpis sihtkohani teha), siis nemad pidid väravas näitama.  

Kusjuures meil oli väga vähe puudu sellest, et oleksime selle testinõude lennujaamas avastanud, sest kui Soome-Rootsi vahetult enne jõule uued nõuded kehtestasid, siis ei olnud kuskil juttu, et see ka transiidil kehtib. Mingit loogikat ei ole, tõdesid ka kõik, kellega rääkisin - riiki ju ei siseneta. Saatkonnast algul arvati, et vast on lennujaamas transiit kaotatud, st kõik sisenevad riiki, aga nii see siiski polnud. Mingist Euroopa vabast liikumisest ei saa siinkohal küll enam rääkida.

Mis mind eriti häiris, oli see, et IATA lehel, kust ma kõigepealt kontrollisin, ei tulnud ka 28.-29. detsembril, kui uus kord juba kehtis, Rootsi transiidiks mingeid nõudmisi välja.

2
0

Kas lennuki peale minnes või Arlandas keegi seda testi sertifikaati reaalselt ka näha küsis? Meil mõne päeva pärast lend SASga Gran Canarialt Eestisse läbi Arlanda. Me ise oleme kõik vaktsineeritud.

0
0

Palun ka infot kuidas see reaalselt toimub.Meil tagasilend 07.01 Las Palmasest vahemaandumisega Arlandas, lendude vahe 45 min.Mõlemad lennud SAS ga ja kogu seltskond vaktsineeritud + tõhustusdoos.

Ette tänades ja Head uut reisiaastat.

0
0

Kas keegi teab, et kas rootslastele sobib ka antigeenitest või tahavad pcr-i?

0
0

Arlandal ei küsitud (polegi võimalust seda kuskil näidata, kuna piirikontrolli ei ole), aga Tallinnas lennukile ilma testiserdita ei saanud, küsiti kohe esimese asjana. Käisin Arlandal veel SASi letist igaks juhuks küsimas, et kas tõesti on tagasitulekuks ka testi vaja ja jah, on küll (kuna segadust oli palju, siis tekkis korraks tunne, et äkki Tallinna lennujaama maapealne teenindus pingutas üle, seepärast läksin küsima).

Sobib ka antigeenitest, see on ka VM reisitargalt lehel kirjas.

0
0

Update. Kuna sain enne tagasilendu infot, et eelmistel päevadel on eestlaste seltskonnad täpselt sama itineraryga ilma testitõendita (ainult vaktsineerimispassiga) lennule saanud, siis otsustasime ise ka, et testime alles lennujaamas juhul kui pardakaarte ilma kätte ei saa. SASi letis jäädi rahule vaktsineerimispassidega, testitõendit ei nõutud, kuid Arlandal tuli meie kõigile ootamatuseks läbida passikontroll, kus piirivalve tahtis näha just testi. Väga tõre härra teatas, et kui testi ei ole, siis ta on sunnitud meid tagasi saatma... U 15-minutilise ootamise järel (kahe lennu vahe oli algselt 50 minutit, millest 15 oli GC lennu hilinemine juba ära söönud) lubati meid siiski Rootsi kuningriiki ja kuna Tallinna väljumine hilines ka 15 minutit, siis jõudsime lõpuks ikkagi lennule. 

Ehk siis ühe ja sama lennufirma maapealne teenindus eri riikides võib olla oma nõudmistes vägagi erinev. Lõpliku otsuse teeb ikkagi piirivalve, küsimus on lihtsalt selles, kas sa kohtud nendega või ei :)

1
1

"Rootsi valitsus teatas teisipäeval, et tühistab riiki saabuvatelt välismaalastelt koroonatesti nõudmise. Negatiivse testi esitamise nõue jääb kehtima veel kuni reedeni."

https://www.err.ee/1608470096/rootsi-tuhistab-riiki-saabuvatelt-valismaalastelt-koroonatesti-noudmise

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased