Vahemaandumine Nairobis

Tere

Oskab keegi anda või tead, kus kohast leida täpset informatsiooni. 

Lendame Klm-ga Tallinn-Amsterdam-Nairobi-Sansibar. Tagasilend läbi Istanbuli. 

Küsimus vahemaaldumise kohta, mis on Nairobis. Vahemaandumise ja lennuki vahetuseks on meil aega 1h. Lennujaamast välja ei plaani minna. Kas selleks peab IKKAGI tegema kollapalaviku vaksiini? 

Aitäh vastajatele

Lendasime Helsinki-Doha-Nairobi-Antananarivo ja tagurpidi tagasi ka.

Ühtegi paberit peale passi ei küsitud. Tagasi tulles Nairobis kõndis kogu lennukitäis läbi termokaamera, ju siis seal filtreeriti palavikus inimesed välja.

@Martin, kas hiljuti käisite? 

Siin on 2 asja. Kas sind lennukile lastakse, kui on samal piletil siis ilmselt probleemi ei teki. Nairobist tuleb kohe edasi lennata, muidu saate kollapalaviku! Tegelikult sealt vist eriti ei saa, aga teine punkt: Tansaania ametnik peab sind Keeniast saabunuks - ehk kollapalavikuriskiga reisijaks. 

Ma ei saa hästi aru, miks seda vaktsiini nii hirmsasti kartma peab, et igal juhul tegemisest hoiduda? Iga ühe kogemus siin on erinev. Ja täpselt nii, nagu sigala kirjutas- tädi, kes meie vaktsineerimispasse küsis, teadis vaid seda, et saabusime Nairobist. Halbade asjaolude kokkusattumuse tagajärjel võib sul lennujaamas tekkida võimalus mingi raha eest tundmatu päritoluga süst saada. See on parem variant või? Lisaks on reisides, eriti Aafrikasse, minu meelest mõistlik nii mõnigi vaktsiin lisaks teha. A hepatiit näiteks. Nähes, kuidas meie lukshotelli lähedal naised meres pesu pesid, sealsamas rannal kõik oma hädad õiendasid ning oma vee ja elektrita savionnidesse tagasi läksid, ei pea ma teatud ettevaatusabinõude, sh ka vaktsiinid, kasutamist sugugi liialduseks. 

Kui oled üle 12 tunni transiitreisija, siis nõutakse (võivad nõuda) vaktsiineerimispassi. Lendasin eelmisel aastal 2x läbi Nairobi, ühel korral oli transiit 9 h. Nii, et Elja, ei pea tegema.