trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tallinna lennujaama turvakontroll tundus kuidagi eriliselt põhjalik, võrreldes näiteks Arlandaga. Enamus kastidest läksid lisakontrolli,mõni kott käis 3 korda läbi masina. Arlandas oli järjekord kõvasti pikem,aga see-eest liikus pidevalt. Ja need,kellel oli oht maha jääda võeti pileti näitamisel fast-tracki

Väga lahe oli Las palmase turvakontroll,avatud oli 4 linti,iga lindi ees 2 inimest järjekorras. See eest seisime seal check-innis tund aega.

Leba düünid.

Hundikoobas on imelik koht. Hunnik õhitud betooni,kogu info on poola keeles.

Olen peatunud Antibes Best Western hotellis.

Transpordi kohapealt väga mugav,hotelli ees oli bussipeatus kust sai sõita kas Nizza või Cannes poole. Samuti sai hotelli hoovis autot parkida.

Ma sain ka vautseritega tünga  :-(

Oli Mytrip-ist ostetud piletid HEL-PDA. Kuna Mytrip refund venis ja tuli uuesti sama hinnga pakkumine tegin TAP lehel vautseri avalduse ja lootsin selle eest uued piletid osta.TAP poolt lisatav 10% oleks ilusti ära katnud selle vahe,mis Mytripis piletid odavamad on.

TAP saatis mulle voutserid Rootsi kroonides ja ma saan nendega osta ainult TAP rootsi lehelt. OK,see ei ole suur probleem. Aga ma sain iga segmendi eest eraldi vautseri (kokku 4 tk) ja kodulehel pileteid ostes saab ühe ostuga kasutada ühe vautseri.

Minul käis see juba tühistatud lennu kohta.

Kusjuures lennufirmalt (TAP) tuli mulle otse tühistamise teade 2 kuud enne,kui mytrip-ist

Lisan paar väljavõtet Mytrip kirjast:

Your flight(s) has unfortunately been affected by the situation with Covid-19. Due to the airline's changes you can no longer travel as planned on your original itinerary. The airline provide you below mentioned alternatives:

Please note that your booking has not been cancelled yet. You need to reply to this email as soon as possible to confirm the cancellation of your booking. Your booking needs to be cancelled before your original departure date.

_You will receive an email when your refund has been processed. Please wait for that email before trying to contact us.
_

Your booking is not cancelled until you have received a cancellation confirmation from us.

Minu vastuse aluseks oli nende kiri,kus nad pakkusid variantidena  refundi, voucherit või piletite muutmist.

Igatahes sain ma vastuse,et olen refundi järjekorras ja maksavad mulle kohe,kui lennufirmast raha laekub. Raha muidugi pole aga iga 15 päeva tagant saan jälle mailiga meeldetuletuse,et olen ootenimekirjas.

Hei!

Mina saatsin nende mailile lihtsalt sellise reply:

Dear Sir/Madam

I would like to cancel my bookings WWCQ84 and WWQ79Q and request for cash refund.

BR

Martin

LHVkuldkaardiga kaardiga kaasneb IF reisikindlustus,tõenäoliselt on platinumiga sama.

Aga üks null jäi sul märkamata,varade maht peab olema 100 000 :-(

Kas see on siis linna sissesõidu maks või linnas viibimise maks? Maksin ka Jurmalasse sõites 2EUR ja sain pileti,mis kehtib sama päeva 23:59 -ni. Kui hotelli ööbima jääda,kas siis peab minema öösel uut piletit ostma? Meie hotellil oli õnneks parkimine kinnisel territooriumil,seekord ei pidanud selle pärast muretsema.

Kuidas see piletimüügi süsteem toimib,kas MyTrip maksab kohe broneerimisel lennufirmale piletid kinni? Ostsin detsembris piletid,lend peaks toimuma septembris. Kas võib tekkida olukord,et minu lend jääb ära kuna MyTripil on raha otsas?

Viimati võtsin Nizzas läbi rentalcars-i täiskindlustuse. Kohalik Coldcar saatis mu letis kohe pikalt,et pean ikkagi maksma deposiidi ja kõik kriimud tuleb kinni maksta,rentalcarsi kindlustus eriti midagi ei kata. Kuna seal tänavapidis ainult kriimudega autod olid,siis kirjutasin selle koolirahasse ja ostsin nende täiskindlustuse juurde.

Euroopas on koguaeg mingi jama deposiitide ja kindlustustega.

Positiivne kogemus on USA-st,kus sai ka läbi rentalcarsi võetud 2 autot, rendifirmadeks Alamo ja Thrifty. Mõlemad korrad maksin täpselt nii palju,nagu broneerides hind oli ja autot tagasi andes vaadati ainult,kas paak on täis.

Nizza

trammiga kesklinna 20 min 1,5€

Või 1 tund jalutamist mere ääres promenaadil.

Tuli ka üks hea mõte: ümbermaailmareis.Alustaks reedel Tallinnast, läbi euroopa põhja-ameerikasse, edasi lõuna-ameerika ja austraalia ,siis aasia ning aafrika ja esmaspäeva hommikuks koju tagasi.NB!  Lennureis

Rumeenias vabas looduses head telkimiskohta eriti lihtsalt ei leia. Käisime ise ka 2 aastat tagasi mõttega,et ööbime mõnikord autos kusagil looduses aga ei tekkinud kordagi tahtmist seda teha. Asi selles,et seal on kombeks kogu prügi metsa visata. Kõik kohad,kus on võimalik autoga seisma jääda on täiesti ära lagastatud. Väga-väga palju oli seltskondi,kes käisid piknikul ja eranditult kõik kallasid oma plastpakendid ja muu jama pärast lina kokku korjamist sinnasamasse maha. Paar korda ööbisime ametlikus kämpingus, nendes oli OK olukord,aga hotelli või kodumajutusega võrreldes mingit erilist kokkuhoidu see ei andnud.

Sibiu on ka selline mõnus väike linn,mäe otsa ehitatud.Sattusin sinna juhuslikult siis,kui keskväljakul oli mingi "Historic Rallye" start,siis oli küll rahvast palju. Tavalisel päeval on vist suht vaikne seal.Salina Turda soolakaevanduse teeb eriliseks tema mastaapsus,tegu on ühe väga suure auguga maa all. Aga midagi eriti teha ja vaadata seal ei ole.  Sinna võid  minna,kui ei ole poola Wieliczka kaevanduses enne käinud. Mina tegin vastupidises järjekorras ja ei tekitanud Rumeenia auk mingit erilist emotsiooni. 

Lendasime Helsinki-Doha-Nairobi-Antananarivo ja tagurpidi tagasi ka.Ühtegi paberit peale passi ei küsitud. Tagasi tulles Nairobis kõndis kogu lennukitäis läbi termokaamera, ju siis seal filtreeriti palavikus inimesed välja.

Käisime novembris 2018 ja võtsime ka  firmast  GMT+3 täispaketi. Maksis 1200€ inimene 10 päeva, sisaldas hotelle hommikusöögiga,autojuht-giidi,rahvusparkide giide ja siselennu piletit. Tagantjärele arvan,et ise reisides oleksin seal hätta jäänud kuna kohalikke keeli ei oska ja kusagil vaatamisväärsuste juures eriti mingeid silte ja selgitusi ei olnud. 

Lennujaamas olid sama mahuga erinevad datakaardid müügil. Mahtu täpselt ei mäleta aga 3G võrgus töötav maksis 40$ ja 4G võrk 80$. Jäi ostmata,kasutasin hotelli wifi-t

Kui NY piirdub manhattaniga, siis saab ainult kaardiga  hakkama,autorenti ja bensiini seal vaja ei lähe. Enamus söögikohti on nõus ka tip-i kaardimaksele lisama. Ja kui ongi vaja sula,siis pangaautomaate on ka piisavalt. Ühes fotopoes tekkis olukord,kus müüja oleks olnud nõus sularaha eest objektiivi ilma kohaliku maksuta(10% vist?) müüma. Lõpuks leppisime kokku kaardiga ja pool maksu.

Bookingu hindadega selline kogemus:Olen ise ka genius ja kasutanud viimase aasta jooksul ca 30 korda. Kui nüüd tuli pakkumine,et soovita sõbrale ja saate mõlemad soodustuse,siis otsustasime seda kasutada. Kustutasin oma arvutist kogu cache ära ja lasin naisel soovituslingi kaudu otsingu teha. Tulemus oli selline,et pakkumisi oli rohkem(ja ka paremaid), kui minu konto alt tehtud otsingul. Need hotellid,mis minul oli genius pakkumisega, olid temal kaval-ants pakkumisega ja hind oli sama,mis geniusel. Et siis genius on nagu sõbrahinnad-sõber ei lähegi ju mujalt küsima

Plane ,kas sinu kuludes on ka söök/jook ja suveniirid/ostud? Minu kogemus sellest aastast on,et odav on ainult kütus ja riided. Kõik muu on kõvasti kallim kui siin. Pakun,et nende kilomeetrite läbimiseks kulus vähemalt 400€ eest kütust,lisaks ka autorent 12 päeva eest vähemalt 600€ Söögi hinnad on tänavatoidul 10-12 $ ports, restoranis 25+ $ Poest ma ka midagi odavat ei leidnud. Õlu poes 2$ purk, söögikohas kõvasti kallim.

Hei!

Automaate on piisavalt ja enamus kohtades saab ka kaardiga maksta.

Kaks nädalat tagasi maandusin LAX-is, seal oli 2 järjekorda: usa kodanikud ja turistid. Kõigepealt masinaga kontroll koos sõrmejälgede ja pildistamisega ja siis sama protseduur uuesti ametniku juures.