Vajaks head nõu USA tolli kohta

Tere! Ma plaanin minna sõbrale(naissoost) külla North Carolinasse jõuludel. Kuna üks sõber, kes on enne USA-s käinud ütles, et tollis on range kontroll. Niisiis mõtlesin ma taodelda visat, et oleks saanud tollist hõlpsamalt läbi. Aga visat mulle ei antud, põhjendati seda sellega, et mul õpilasena polevat piisavalt raha tõenäoliselt(kuigi mul on raha) ja visa olevat mõeldud selleks, kui pikemaks ajaks minna jne. Niisiis jääb mul üle minna visavabalt USAsse. Aga lugesin Wris reisibüroo koduleheküljelt (http://wris.okia.ee/?op=body&id=164&art=86), et USA-sse minnes tuleb lennukil täita mingisugune vorm I-94W "Kui taotleja vastab ankeedi tagaküljel olevatest küsimustest jaatavalt kasvõi ühele, peab ta hakkama taotlema viisat." Seal ankeedis on ka küsimus, et kas mulle viisat andmisest on keeldutud. Ja selle reisibüroo sõnade järgi siis ma vist viisavabalt enam USA-sse ei saa, kuna mulle on keeldutud andma viisat? Ei tahaks neile valetama ka hakata seal ankeedis, sest äkki on kusagil andmebaasis kirjas neil viisa andmisest keeldumine. Tahtsin ka veel seda küsida, et äkki ei peakski mainima tollis, et lähen kedagi külastama. Vaid broneerin kusagil hotelli ja ütlen, et olen lihtsalt turist ja tahtsin jõuluvaheajal USAs vaatamisväärsusi külastada jne, sest pärast arvavad ,et ma ei tahagi enam tagasi tulla kui mul seal mingi naissoost tuttv on. Tegelikult tahan tagasi tulla.

Olen selle peale palju mõelnud ja olen trip.ee foorumist ning mujalt otsinud infot aga pole enda küsimustele vastust saanud. Väga jama oleks kui ostan edasi-tagasi lennu piletid ja tollis ei lastagi läbi.

Oleksin väga tänulik kui keegi oskab mulle anda head nõu ;) Ilusat tulevast jõulukuud kõigile ;)

Sisetunne ütleb, et ei oleks vaja olnud seda naissoost sõpra üleüldse mainida. Aga kui Sa juba viisa taotlemisel sellest rääkisid, siis päris kindlasti pead sama juttu ka piiril rääkima - kogu see info on onlines ning seda ka juhuslike küsimustega kontrollitakse.

Kui Sul ei ole seal mitte kedagi ja lähed ainult ilusat loodust ja vaatamisväärsusi külastama, siis on Sinu sinnajäämine rohkem välistatud kuid seal kedagi tuttavat omades.

Minult näiteks justkui muuseas küsis tolliametnik midagi minu töö kohta. Tundus pisut imelik, kuid alles hiljem meenus mulle et me olime saatkonnas sellel samal teemal vestelnud. Kuna mul aga midagi varjata ei olnud ning rääkisin nagu asi on, siis oli kõik OK. Tollimees oli väga karm kuni selle miniintervjuu lõpuni - siis läks nägu naerule ja ütles - Welcome to America! Enjoy your vacation.

Väga oluline on jääda rahulikuks ja mitte närvi minna. Nad on kõik läbinud vastava koolituse ning tunnetavad hästi kui Sul midagi varjata on.

Kui olete mitmekesi (isegi kui oled pere või lapsega), siis ei tohi vahele segada, kui tolliametnik Sinu kaaslast küsitleb. Alles siis võib, kui ametnik selleks märku annab.

Aga kui Sa viisat ei saanud, kas Sa ESTA kaudu oled ikka reisiloa saanud? Eks see paras loterii on - loodetavasti see naissoost sõber on Sul seda väärt :)

Tervitustega, Aavo

Jah ESTA kaudu sain ma reisiloa. Kõige rohkem mulle teebki muret see, et äkki on probleemiks, et mulle saatkonnas viisat ei andnud ja pärast hakkavad selle põhjal arvama, et olen mingi kahtlane tüüp, kurjategija või mida iganes.

Mul pole plaanis usa-sse jääda, lihtsalt tahan jõulude ajal seal kuni kuu aega külas käiia.

Ma ei saa aru miks see peab nii keeruline olema :D

Eh, eks kõik räägivad, et nad ei kavatse sinna jääda - ka need kes juba ammu teavad, et kui lähevad siis jäävad. Ja kõik ülejäänud peavad seetõttu kannatama.

Ametnike ülesanne ongi kõiki ja kõike kahtlustada ning vestluse käigus kahtlused hajutada.

Ilusat puhkust Sulle!

Tervist, Käisin augustis usa-s sõprade ja sugulase juures. Muretsesin ka, et ei lubata tolliametnikud üle piiri minna, kuid kõik sujus hästi. Küsiti mu käest kuidas mul läheb, ma ütlesin, et noh kõik on hästi, aga ma olen nii väsinud, sest et Eesti on nii ameerikast kaugel. Siis ta küsis kui kaua lend oli olnud, ma seletasin talle. Siis küsis kelle juurde ma lähen ja kas on olemas mul tagasilennu piletid. Ma ütlesin, et jah on olemas ja oligi kõik. Lihtsalt ole rahulik ja ära mine närvi. Kui sa said ESTAs loa viisavabalt minna, siis kõik on hästi ju. Kui sul oleks mingi keelamine vms, siis ei saaks sa estas loa. Muidu mu üks sugulane sai mittu korda viisa keeldumist, kuna ei olnud piisavalt raha kontol, siis veel üks põhjus oli, et ta saab liiga väga palka jne. Aga lõppude lõppus ta ikkagi läks usa-sse ja läheb nüüd teine kord. Ilusat reisi Sulle!!

Tõsi on see, et tuleb väga rahulik olla ja kui ise millestki aru enne tolli minekut ei saa, küsi julgesti abi seal olevatelt ametnikelt, seda eriti deklaratsiooni täitmisel. Nad on hästi abivalmid. Seal eksida ei tohi, kohe saadetakse ilma pikemata tagasiteele. Kaasa ei või võtta mitte mingisuguseid toiduaineid, lisaks veel kõik tollieeskirjades mainitut. Raha võiks olla ette näidata nõutavas koguses. Reisipiletile lisaks peab teada olema väljasõidu loa number paberile välja prinditult. Tegelikult võib proovida elektrooniliselt taotleda sõiduviisat USA saatkonnast. Sealt antakse elektrooniline vastus 2 nädala jooksul.Seda saab tollis kontrollida ja seda nad ka teevad. Kindlasti kinnitage, et lendate tagasi piletil näidatud kuupäeval ja lähete kas koolivaheajaks või puhkuse ajaks. Mina käisin külas endisel naabrinaisel. Head reisi ja meeldivaid elamusi.

Saarekas1 palju on see nõutav kogus raha? Sorry ma ei saanud aru Sinu sellest lausest: "Reisipiletile lisaks peab teada olema väljasõidu loa number paberile välja prinditult" - kas tagasilennu piletitest räägid ja kas tagasilennu number peab olema välja prinditud?

Raha kohta niipalju, et minult küsiti tollis kas tasute oma kulud ise? Vastasin, et jah.Siis kas raha on piisavalt ? Ütlesin, et 600 S, jäid rahule, kuid ei käskinud ette näidata. Taotlesin ise väljasõiduviisa läbi Ameerika saatkonna, sain 2 päevaga, sealt antakse mingi väga absurdne number, mida kontrollitakse tollis arvutist nii Eestist välja sõites, kui Ameerika tolli sisenedes. Minul oli see paber nende numbritega välja prinditud kodus koos piletiga edasi- tagasi, näitasin ette, tagasiteel enam probleemi ei olnud. Lisasin selle numbriga paberi E-pileti juurde, kusjuure Ameerika tollis küsiti, kus kohast see number anti, ütlesin, et Ameerika Eesti Saatkonnast. Jäid ka rahule. Ma ei tea, kas nad kontrollisid või ei, kuid probleeme ei olnud. E-piletit ka tegelikult vist enam vaja ei ole. Passi alusel on neil kõik olemas tollis. Küll aga peaks pilet igaks juhuks olemas olema Ameerikas esimeses tollis kas Atlantas, New Yorgis või üks kõik kus lennuajaamas ja see number juurde anda.Siis kindlasti ei ole muret. Ikka julgelt edasi. Kui oled veel huvitatud mingist küsimusest võin vastata 5058485.

Võtsin USA saatkonnaga ühendust ja mulle öeldi, et enam ma viisavabalt reisida ei saa kui kord juba viisa avaldus tühistatud on. Oleks ma seda teadnud, ei oleks ma viisat taotlema läinudki, aga noh mis teha. Nüüd käin juba tööl ka ning see peaks hea pluss olema. Enne ütlesin, et kuna olen koolist akadeemilisel puhkusel, siis tahaks mitmeks kuuks sinna minna. Aga nüüd kuna ma tööl käin siis tahaks minna sinna ainult jõuludeks.

Mis arvate, kas on võimulust viisat uuesti saada, sest võrreldes eelmise viisavestlusega, on mul olemas töökoht ning nüüd plaanin minna sinna ainult väga väikeseks ajaks - 2 nädalaks, lisaks käin ma koolis(kuigi hetkel on akadeemiline puhkus) ja kõik lähimad sugulased elavad Eestis? Peaks olema ju küll piisavalt sidemeid Eestiga. Aga ma olen tööl käinud alles 2 nädalat ja äkki see on liiga vähe, mis te arvate, kas tasub uuesti viisavestlusele aeg kirja panna? . . . Ära unusta, et laused ja nimed (sealhulgas kohanimed, firmade nimed ja muud nimed) algavad suurtähtedega! Trip.ee

Kui ma ei eksi, siis peab olema vähemalt 1 aasta vahet uuel taotlusel eelmisest äraütlemisest! Võin eksida, aga minu puhul kunagi nii öeldi. Kuid siis ei olnud ka ESTA't. Käisin sel aastal siis pärast 9 aastat äraütlemist ja tollis hakati sel teemal ka pinnima - kuid õnneks kõik laabus ja sain oma reisi rahulikult tehtud :)

Ma nõustun eelkõnelejaga, et aasta peaks vahet olema. Aga kui Sa tõesti ikkagi lähed uuesti proovima (mida ma tungivalt ei soovita), siis ära selle kahenädalase töökoha peale küll rõhu - see võib vastupidist effekti tekitada.

Kahju küll, aga soovitan tõesti aastakese kannatada. Muidu on nii, et lähevad veel närvi ja siis võidki jääda seal ukse taga käima.

Edu ja kannatlikkust!

Ma aru ei saa miks üldse ta läks viisat taotlema(hull inimene), kui nüüd saab viisavabalt reisida ja suurem osa turiste ikkagi lastakse läbi ja ei saadeta tagasi(ma pean silmas US tollis), sest reisida ju kõikidele on lubatud. Ise kunagi kah taotlesin viisat , et minna Hawaile, käisin Hawaail üks kord ära, siis tulin tagasi kuu aja pärast ja paari kuu pärast jälle läksin Hawaile. Siis oli asja Eestis, lendasin tagasi Eestisse ja juba nädala pärast lendasin tagasi Ameerikasse. Isegi siis kui tulin tagasi nädala pärast vestlus tolliametnikuga sujus väga hästi(kusjuures viisin sõpradele Havaile Eesti õlut 2 pakki, Eesti komme ja Eesti leiba). Aga see on õnnemäng, sest kui lennukis täidad vormid, üks nendest I-94, siis seal on küsimused, kas on kaasas võetud joogid ja söögid. Alguses kirjutasin ausalt et on, aga stjuuard soovitas ikkagi täita uut vormi ja kirjutada, et pole midagi, muideks Lemuurialasel, veedan palju aega South Carolinas, aga NC soovitan külastada Blue Ridge Mountains ja Cold Mountain, millest räägitakse filmis sama pealkirjaga. Soovin edu ja õnne!

Saatsin ameerika saatkonnale kirja. Mulle öeldi, et nüüd kui mul on üks kord viisa andmisest keeldutud siis pean alati USA-sse minnes viisat taotlema. Aga mulle öeldi, et ei ole ajapiirangut 1 a nagu Sul Nubsik oli. Nii, et viisat saab taodelda igal ajal. Plaaningi nüüd enne jõulupuhkust uuesti viisat taodelda. Kas keegi oskab öelda palju võtab aega viisa saamine, kui ma saatkonnast positiivse vastuse saan?

Vähemasti aasta tagasi tõi kuller passid koos viisadega juba paari tööpäeva pärast. Päris kohe kohapeal nad viisat sisse ei pane, n.ö., ootetööna.

Enne intervjuule minekut pead seal eesruumis juba ELS kulleri blanketi ära täitma. Vähemasti meil oli niimoodi.

Tervitused!

Lemuurialane, tundub, et USA saatkond ei tea ise kah, mida nõutakse ja mida mitte. Nimelt on mulle korra öeldud viisa ära, kuid sel aastal käisin ESTA raames ja sain riiki. Natuke lihtsalt küsitleti tollis ja uuriti, miks varem öeldi ära, aga lõpuks ikkagi öeldi "Teretulemast USA'sse :)". Seega siit järeldus, sellist nõuet, et peadki edaspidi vaid viisaga minema USA'sse, ei eksisteeri!

Tere,

Mis tolli puudutab, siis see on nagi iga teine maailmas. Ma olen seal käinud sel kümnendil 6 x. Iga korrd on mul kaasas kast Saku õlut. Deklaris ei kirjuta midagi, nagunii on mingi tülpinud näss, kes korjab sul selle deklari ära, vaatamata mida seal kirjutatud on. Iseasi on riiki sissesaamine. Nii et, chill. Lollusi (narkotsi) ei maksa muidugi vedada...

Sellest tollimeheest seal,

Ma ei ole ise samuti kunagi oma isiklikke ananassikomme ja maapähkleid sellesse deklaratsiooni kirjutanud, aga eelmine suvi võeti mu kohver Newarkis ette ja sain peapesu deklareerimata toiduainete eest. Lubadusega, et KUI VEEL, siis riiki enam ei saa. Õnneks oli tegu ainult kahe paki karamellpähklitega, aga siiski, et pisteline asi võib alati ette tulla, sellest hoolimata ei ole mõtet sinna deklarisse JAH kirjutada. Minu tuttav üliaus politseitibin katsetas. Tagajärg- lisaks sellele, et kõik söödav võeti ära, lubati ta hirmutamiseks veel pokri pista, mida lõpuks ikkagi ei tehtud. Saa siis aru...

Mina ütlesin deklari ära-andmisel "mul on lennukist saadud pakk pähkleid", viibati käega edasi - ära tüüta meid oma pudiga...

Palun selget vastust: kas siis Ameerikasse reisides võib olla kaasas näiteks leib ja maiustused ? Loen siin eesolevaid kommentaare ja ei saa sotti. Kui söödav külakost on lubatud , siis kas see oleks mõttekam paigutada äraantava pagasi hulka või käsipagasisse ? Ei tahaks ju mingeid sekeldusi mingi kommikarbi / leivapätsi pärast .

Aasta tagasi käies oli mul kotis kilo Tivoli batoonikesi, 6 karpi merevaiku ning 2 pätsi leiba. Kirjutasin ausalt, et on söök (kogemused Austraaliasse minekul kui shokolaadi tahvlit kirja ei pannud ja selle eest peatäie sõimata sain). Mõtlesin, et võtku siis ära kui tahavad. Küsimuse peale, et mis toiduained ütlesin, et leib ja kommid ja merevaik. Sõna "cream cheese" tegi tolliametnikule nii palju nalja, et saatis meid kohe edasi kahe järgmise ametniku juurde, kes mu kotti tühjendama pidid hakkama. Küsisid nemadki, et mis mul kotis on? Vastasin siis uuesti, et leib, kommid ja "cream cheese". Sama lugu. Muidu karmi näoga tolliametnikud hakkasid naerma ja ütlesid "welcome to America"!

Ahjaa, leiva kohta küsiti ka, et kas seda siis Ameerikast ei saa. Ütlesin et meil must leib ja ma valget leiba ei söö.