Viimased kommentaarid

Üleelmine aasta oli sas'l premium economy klassis  pea sama mis coachil.  Vot seeoli parim hinna/kvaliteedi suhe, mida eales olen kogenud. Väljumine oli helsingist. Kindlasti soovitan. Peale HKK-HEL enam finnairi peale ei istu. Igaljuhul SAS!

Kui võimalus on ,vali Tortola. Kõige jõukam vist, keegi ei püüa mingit jama müüa, autod on mõlkimata, jne. Virgin Gorda on eriline pärl.

Sixtiga kuulen esimest korda sellist jama. Olen Faros ja mujal kasutanud neid tükk aega. Võib olla aitab kui teed püsikliendiks end. Siis väga niisama kottima ei hakata...

Reunion on natsa kallim, kui Mauritius. Kuigi seal ilusaid randasid on oluliselt vähem kui Mauritiusel, on vaadata kõvasti rohkem. Ise olin nädala mõlemal saarel . Täitsa adekvaatne minu jaoks, sest mägedesse enam hikima ei viitsi. Kuigi seal on väga hästi see orgunnitud.Trippimiseks on Reunion palju mõistlikum, ikkagist Prantsusmaa. Ning liikluskultuur on oluliselt parem. Kõik on üheselt mõistetav, sildi majandus on paigas. Näeb seal EUkõige kallimat teedeehitust, summa on 9 kohaline, mida sõna otseses mõttes ookeani uputatakse. Mei railpeldik on selle kõrval mudelongindus. Igal juhul soovitan Reunioni ka külastada. Ikkagist euroopa keset India ookeani!

Mahebourg, eks ta sihuke nats pommiauk ole. Plussid; poed on käe jala juures, snorgeldamine ja ratta rent saab Case Nautique büraoos, mis on Chill pillist 5 min. jalutuskäigu kaugusel. Täielik kohalike elu oma kõigi aspektidega.Kartma küll ei pea midagi...KFC ja maaailma sürrim bussijaaam ((ühtegi väljumist üheselt arusaadavalt pole kuskil kirjas.) on küla keskel. Jalutades Blue Bay poole jääb supermarket London Way on küllalt hea valikuga, midagi selveri valikuga. Blue Bay's võiks ka ööbida, aga lennukid lendavad otse üle, mahebourgis ei häirinud. Chillpilli omanikuga saad takso tellida, kuigi bussijaamas,e. linna keskväljakul saaks ka taksosid. Ennem on vaja hinnas kokku leppida. Blue Bay ja Pointe D'Esny rannad on võrratud. Mahebourgis on ka ajaloo muuseum päris huvitav ja tasuta. Seal lahes peeti ka 1810 lahing, mis on ainuke kord kus prantslased Inglise laevastiku võitsid.


Väldi neid ime firmasid nagu näiteks recordgo. Kui lennuk öösel hilineb, väänavad tuimalt 40 otsa, isegi kui 23.05 jõuad leti äärde. Lisaks tuleb neilt osta täiskasko, igasugu vahendajaid nad ei aksepteeri. Sixt on hea firma, mina olen neid võimalusel igakord kasutanud. Malagas tasub auto varakult ära bronnida, neil on aasta läbi hooaeg.

Kui soovid rahvahordidest eemal olla ja ka tõelist elu-olu näha siis soovitaks Mahebourgist Blue Bay poole vaadata. Pointe D'esny, s on airbnb kaudu saadaval nii mõnigi kobe majutus, Eelis on see et rand on tühi ,Mahebourgis on olemas kõik gringole vajalik, ratta rent, KFC, snorgeldus büroo ning supermarketid. Näeb päriselt kuidas elatakse. Lennujaam pole kaugel. Ise olin nädala selles kohas http://www.chillpillmaurice.com/, küsi tuba 4 teisel korrusel. Kohalik on sõbralikud, kartma ei pea ka pimedas midagi.

Portrugal. Liivarannad, mitte nagu Hispaanias, kus enam jaolt kiviklibu. Mis mulle meeldis, et inglis keelt osatakse väga hästi võrreldes Hispaaniaga. Kõik toimib, hinnatase Eestist ca 10-20% kallim, toidukaubad, kütus sama mis siin. Igasthes mina fännan  Algarvet küll. Ja portugali keel hakkas ka meeldima, selline mahe šušin...

Huvitav, et Avis sellise seatembuga hakkama sai. Mina paneks avise facebooki ülesse kogu selle jama, ja nõuaks selgitust! We try harder?? Really?


Mul on siiani avisega head muljed olnud, aga paraku Sixt teeb neile hinnaga pika puuga ära ning minust on saanud Sixti eelistaja. Kogemused on kõik OK. järgmine nädal Portugalis jälle Sixti kasutamas...

TERE,
Oleks huvitatud. Kui on alles, siis helistage 5082159.

Los gigantes on väga hea koht peatuseks. Sealsamas on ka autorent (AVIS) , 3 päeva on paras. Poed ja restod on seal samas. Teide on must do, siis 1000 a draakonipuu, ei mäleta enamgi kus ta oligi. Santa Cruzis on ilus liivarand.

Kui tahad omavastutus oleks 0€, siis enamus normaalseid autorentijad küsivad 20€ päev. kui ei raatsi seda maksta, siis peaksid ikka 600 depoga arvestama.
Rendin iga aasta ca 3 X kasutades sixt, avis, hertz, pole mingeid probleeme olnud.Igasugu vahendajaid väldin

Miks sa normaalseid firmasid ei kasuta? Mingeid kalleid deposid pole vaja maksta, sixt il on oma vastutus 600-650 €, avisel on tsipa kallim. Hertzi kohta ei tea, aga suht madal peaks olema.

Ise Küsin, ise vastan; Ehk vastus on ei. Küll aga lennud hilinesid ca 15 min. Seega kui jätkulend on plaanis siis tuleb arvestada. Ning muidugi sai kinnitust järjekordselt HEL lennujaama töötajate ebapädevus. Pressis oli juttu kui 1 hallipassi pere jäi oma lennust maha Dominikaani kuna "tarkpead" Helsingis arvasid et neil on viisat vaja. Tegelikult polnud midagi vaja. Nüüd tulid samad "targad" väitma, et mind ei saa lennukile lasta, kuna pass ei kehti 6 kuud. Seletasin kannatlikult 10 minutit (olulise vererõhu tõusuga), et Mauritiusel pole sellist nõuet. Lõpuks siis andsid alla, kui ma küsisin kust kohast on neil selline info ning palun mulle .näidata. Ehk järjekordelt sai sommide ülbuse ja ignorantsusega kokkupuutuda...
Aga sai käidud nii Mauritiusel kui ka Reunionil, viimane oli mulle rohkem meele järgi. Mõlemat soovitan soojalt.

Seljakotiga ilma hotellita??? Troopiline tsüklonite aeg...Palmilehest jääb väheks...

Tere jälle,
Tundub, et see lennukitäis eestlasi jäigi sinna... Kui veel mõni sealt elusalt tagasi sai, ootaks tagasisidet. Kas kaaluti käsipagas? Check-in sujuvus? Toit lennukis? Hilinemised? Rahavahetus? Kus parem on lennukjaamas või kuskil linnapeal?
Ning veel muudki mida vajalikuks peaks mainida...

  1. Yellowstone ja Wyomingi osariik. 90% maailma geisritest asub seal. Island on köki möki selle kõrval. Wyoming on ilus. roheline ja mägine.
  2. Reunion ja Mauritius. Garanteeritult soe.
  3. Ootaks mõnda lennuühendust Botswaanasse või head diili Namiibiasse.

Tere kõigile 13 dets. väljalendajatele,
PALUN andke tagasisidet kuidas lend läks mis söök lennukis jne. Ka ilmaolu huvitaks. Hea snorgeldamise koht ka ( ise ööbin Blue Bay ääres, kas mujal on ka häid kohti?)
Ette tänades ning lahedaid elamusi!

Netist uurides, tundub et kohapeal on kõige mõtekam. Kui just siin vastpidist ei väida keegi...

Ma kiman Reunionile Air Mauritiusega, kuna lõunased lennud on kõige parema hinnaga. ca 235 € Hea teenindus ka, saatsin neile meili, nad helistasid õhtul 10 ise tagasi.. Sellist asja polegi kogenud, et lennufirma ise helistab.~!
Tui piletid saab välja trükkida al 25 päeva lennuni. https://www.tui.fi/minun-lomani
Kui pagasit pole, saab Vantaa kioskis ise self check in teha. Hetkel 100% kindel ei ole, kuid paar aastat tagasi oli see võimalus.

Sööki ei ole selle hinnaga. 27 € saada edasitagasi teel süüa. Ise lähen jaanuaris, ka Reunioni. Majutuseks Mauritiusel
proovin selle http://www.chillpillmauritius.com/en

Ei tea, kas Tallink ka vaevub mingit alet tegema?

Tere eelnevatele, kas TUI lendudel on mõtekas 27€ lisa eest osta süüa? Milline see söök on? Mingi ebamäärane fish-chicken-all-in-1 käkk? Rahas ei olgi asi, lihtsalt charterite söögiga puudub kogemus.
Ise sõidan jaanuaris sinna...