Viimased kommentaarid

mina rentisin kuu aega tagasi sellisest kohast https://www.cretarent.gr/car-rental-prices-Crete.php. Lennujaamas nimesildiga onu vastas. Kõik käis kähku, vaja oli ainult sularaha ja juhiluba. Auto oli VW Caddy, 9 päeva 234€. Kindlustus hinnas. Odomeetris oli 30K Km .Nüüd, tipphooajal, on arvatavasti kallim. Soovitan. Bensuhind hetkel 1,7€/l.

Ma selle 19€ pärast ei tõmblekski. Las jääb koolirahaks, et odav ei ole alati odav.

Dubai kruiisist. MSC Belissimaga sai jõulude paiku käidud. Marsuut Dubai- Abu Dhabi-,SiR Ban Ya saar, Bahrein, Katar. Kõige parema mulje jättis Katar, Dubaist ei räägi. Laev on uus, suur ja ilus. Kajut oli rõduga, Premium joogipaketiga  ning wi-fi millega sai FB märku anda oli ka hinna sees. Ning jootrahad samuti.

Checkin oli väga sujuv ,12 olime läeval külma õlut nautimas ning kajut oli juba valmis. Kajutiteenindaja oli super, noormees Indiast, andsime veel jõulude ajal lisa jotsi ( +paarile ettekandjale ka, kuna neil 3 viimasel päeval oli selge meie söögi eelistused ning et alla pudeli veiniga me rahuldu ja muidu olid toredad sellid Indoneesiast.

Showd oli Circue de Soleil mis oli väärt lisa 15€.per show (showsid oli 2 erinevat) Söök ja jook nii restos kui ka buffetis oli täitsa adekvaatne.2 Michelini tärni kokk pani resto menüü kokku.

Enda lemmik oli täiskasvanute lounge 18 dekil, kuhu lapsi ei lastud ja õhtuti oli seal igati ehe Brasiilia muusika. Sai sigarit pahvitud ja head viskit nautida.

Basseini vesi oli soe, merevesi +26. Seltskonda oli üle maailma, tooni andsid venelased, brassid ja itaalllased ennekõike. Ka 3 leedu seltskonda oli, skandinaaviast samuti hunnik rahvast. Igastahes, MSC üllatas väga positiivselt, ja kui neil hea pakkumine tuleb , siis planeeriks Kariibi kruiisi algusega Barbadoselt või Guadalupelt.

Mina soovitaks ka MSC kui itaallased närvidele ei käi. Neil on väga paindlik sadamate poliitika, saab peale tulla päris mitmes kohas. Näit siin oli alles guadelopele head hinnapakkumised AF lendudele. KIndlasti soovitan premium joogipaketi valida ja rõduga kajut. Laevad on ilusad, estraadikava on nagu on kui just CIrq de Soleili neil pakkuda pole. Ja lõuna kariibid on ägedamad  kui mingi Cozumel , Jamaica, Kaimanid, mida enamus Floridast väljuvad pakuvad.

Nii palju uudist, et Finnairiga tasub ikka lennata. Maksavad kahe peale 1200 tagasi, ehk, trip sai juba pool muidu:-) Pole mingeid vahendajaid vaja...

Meimile tänud lingi eest!

Minule meeldis Mahebourg. Mõnus, audentne elu. Saab jalgratta rentida  ning (ka snorgeldamist) kui jala ei viitsi Blue Bay Beachile kõmpida. Muidugi Point D\* Esny kanti oleks veel parem, kui leiad midagi taskukohast. Esny rand on tühi ja ilus. Poed, söögikohad lähedal, turvaline ka. Ise ööbisin nädala Chill-Pill  hotellis, hommiku söök oli 5€. Lennujaamast 20 min autosõitu

Vantaa lennujaama personal. Täielik peldik mis puutub töö organiseerimisse ja teadmistesse

Meim, kui sa kruiisilt maha jääksid, vaevalt et nii stoilise rahuga võtaksid. Minu meelest on kõige õudsam Vanta lennujaama orgunn. Meil oli 200 inimest peal, enamused olid edasi lendajad. Ja siis need krdma kuldpead tegid 1 turvavärava lahti, kuigi lend oli hilinemas1 tunni jagu. Tule taevas appi!  Seda kaost oleks pidanud filmima.

Äge finnair, tagasilend hilineb ka! Esiõgu 2 tundi,  hel- TLL jääme kindlasti maha.. Tundub et see trip  tuleb bezmaksas.

Mul on finnair mailid alles uue pakutava bookinguga. Algselt pidin jõudma 5 paiku hommikul, lõpuks jõudsin 11 õhtul

Üleelmine aasta oli sas'l premium economy klassis  pea sama mis coachil.  Vot seeoli parim hinna/kvaliteedi suhe, mida eales olen kogenud. Väljumine oli helsingist. Kindlasti soovitan. Peale HKK-HEL enam finnairi peale ei istu. Igaljuhul SAS!

Kui võimalus on ,vali Tortola. Kõige jõukam vist, keegi ei püüa mingit jama müüa, autod on mõlkimata, jne. Virgin Gorda on eriline pärl.

Sixtiga kuulen esimest korda sellist jama. Olen Faros ja mujal kasutanud neid tükk aega. Võib olla aitab kui teed püsikliendiks end. Siis väga niisama kottima ei hakata...

Reunion on natsa kallim, kui Mauritius. Kuigi seal ilusaid randasid on oluliselt vähem kui Mauritiusel, on vaadata kõvasti rohkem. Ise olin nädala mõlemal saarel . Täitsa adekvaatne minu jaoks, sest mägedesse enam hikima ei viitsi. Kuigi seal on väga hästi see orgunnitud.Trippimiseks on Reunion palju mõistlikum, ikkagist Prantsusmaa. Ning liikluskultuur on oluliselt parem. Kõik on üheselt mõistetav, sildi majandus on paigas. Näeb seal EUkõige kallimat teedeehitust, summa on 9 kohaline, mida sõna otseses mõttes ookeani uputatakse. Mei railpeldik on selle kõrval mudelongindus. Igal juhul soovitan Reunioni ka külastada. Ikkagist euroopa keset India ookeani!

Mahebourg, eks ta sihuke nats pommiauk ole. Plussid; poed on käe jala juures, snorgeldamine ja ratta rent saab Case Nautique büraoos, mis on Chill pillist 5 min. jalutuskäigu kaugusel. Täielik kohalike elu oma kõigi aspektidega.Kartma küll ei pea midagi...KFC ja maaailma sürrim bussijaaam ((ühtegi väljumist üheselt arusaadavalt pole kuskil kirjas.) on küla keskel. Jalutades Blue Bay poole jääb supermarket London Way on küllalt hea valikuga, midagi selveri valikuga. Blue Bay's võiks ka ööbida, aga lennukid lendavad otse üle, mahebourgis ei häirinud. Chillpilli omanikuga saad takso tellida, kuigi bussijaamas,e. linna keskväljakul saaks ka taksosid. Ennem on vaja hinnas kokku leppida. Blue Bay ja Pointe D'Esny rannad on võrratud. Mahebourgis on ka ajaloo muuseum päris huvitav ja tasuta. Seal lahes peeti ka 1810 lahing, mis on ainuke kord kus prantslased Inglise laevastiku võitsid.Case Nautique https://www.facebook.com/CaseNautiqueMahebourg/

Väldi neid ime firmasid nagu näiteks recordgo. Kui lennuk öösel hilineb, väänavad tuimalt 40 otsa, isegi kui 23.05 jõuad leti äärde. Lisaks tuleb neilt osta täiskasko, igasugu vahendajaid nad ei aksepteeri. Sixt on hea firma, mina olen neid võimalusel igakord kasutanud. Malagas tasub auto varakult ära bronnida, neil on aasta läbi hooaeg.

Kui soovid rahvahordidest eemal olla ja ka tõelist elu-olu näha siis soovitaks Mahebourgist Blue Bay poole vaadata. Pointe D'esny, s on airbnb kaudu saadaval nii mõnigi kobe majutus, Eelis on see et rand on tühi ,Mahebourgis on olemas kõik gringole vajalik, ratta rent, KFC, snorgeldus büroo ning supermarketid. Näeb päriselt kuidas elatakse. Lennujaam pole kaugel. Ise olin nädala selles kohas http://www.chillpillmaurice.com/, küsi tuba 4 teisel korrusel. Kohalik on sõbralikud, kartma ei pea ka pimedas midagi.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155603528718557&set=pb.639858556.-2207520000.1548250400.&type=3&theater

Portrugal. Liivarannad, mitte nagu Hispaanias, kus enam jaolt kiviklibu. Mis mulle meeldis, et inglis keelt osatakse väga hästi võrreldes Hispaaniaga. Kõik toimib, hinnatase Eestist ca 10-20% kallim, toidukaubad, kütus sama mis siin. Igasthes mina fännan  Algarvet küll. Ja portugali keel hakkas ka meeldima, selline mahe šušin...

Huvitav, et Avis sellise seatembuga hakkama sai. Mina paneks avise facebooki ülesse kogu selle jama, ja nõuaks selgitust! We try harder?? Really?Mul on siiani avisega head muljed olnud, aga paraku Sixt teeb neile hinnaga pika puuga ära ning minust on saanud Sixti eelistaja. Kogemused on kõik OK. järgmine nädal Portugalis jälle Sixti kasutamas...

TERE, Oleks huvitatud. Kui on alles, siis helistage 5082159.

Los gigantes on väga hea koht peatuseks. Sealsamas on ka autorent (AVIS) , 3 päeva on paras. Poed ja restod on seal samas. Teide on must do, siis 1000 a draakonipuu, ei mäleta enamgi kus ta oligi. Santa Cruzis on ilus liivarand.

Kui tahad omavastutus oleks 0€, siis enamus normaalseid autorentijad küsivad 20€ päev. kui ei raatsi seda maksta, siis peaksid ikka 600 depoga arvestama. Rendin iga aasta ca 3 X kasutades sixt, avis, hertz, pole mingeid probleeme olnud.Igasugu vahendajaid väldin

Miks sa normaalseid firmasid ei kasuta? Mingeid kalleid deposid pole vaja maksta, sixt il on oma vastutus 600-650 €, avisel on tsipa kallim. Hertzi kohta ei tea, aga suht madal peaks olema.

Ise Küsin, ise vastan; Ehk vastus on ei. Küll aga lennud hilinesid ca 15 min. Seega kui jätkulend on plaanis siis tuleb arvestada. Ning muidugi sai kinnitust järjekordselt HEL lennujaama töötajate ebapädevus. Pressis oli juttu kui 1 hallipassi pere jäi oma lennust maha Dominikaani kuna "tarkpead" Helsingis arvasid et neil on viisat vaja. Tegelikult polnud midagi vaja. Nüüd tulid samad "targad" väitma, et mind ei saa lennukile lasta, kuna pass ei kehti 6 kuud. Seletasin kannatlikult 10 minutit (olulise vererõhu tõusuga), et Mauritiusel pole sellist nõuet. Lõpuks siis andsid alla, kui ma küsisin kust kohast on neil selline info ning palun mulle .näidata. Ehk järjekordelt sai sommide ülbuse ja ignorantsusega kokkupuutuda... Aga sai käidud nii Mauritiusel kui ka Reunionil, viimane oli mulle rohkem meele järgi. Mõlemat soovitan soojalt.