Viimased kommentaarid

Portrugal. Liivarannad, mitte nagu Hispaanias, kus enam jaolt kiviklibu. Mis mulle meeldis, et inglis keelt osatakse väga hästi võrreldes Hispaaniaga. Kõik toimib, hinnatase Eestist ca 10-20% kallim, toidukaubad, kütus sama mis siin. Igasthes mina fännan  Algarvet küll. Ja portugali keel hakkas ka meeldima, selline mahe šušin...

Huvitav, et Avis sellise seatembuga hakkama sai. Mina paneks avise facebooki ülesse kogu selle jama, ja nõuaks selgitust! We try harder?? Really?


Mul on siiani avisega head muljed olnud, aga paraku Sixt teeb neile hinnaga pika puuga ära ning minust on saanud Sixti eelistaja. Kogemused on kõik OK. järgmine nädal Portugalis jälle Sixti kasutamas...

TERE,
Oleks huvitatud. Kui on alles, siis helistage 5082159.

Los gigantes on väga hea koht peatuseks. Sealsamas on ka autorent (AVIS) , 3 päeva on paras. Poed ja restod on seal samas. Teide on must do, siis 1000 a draakonipuu, ei mäleta enamgi kus ta oligi. Santa Cruzis on ilus liivarand.

Kui tahad omavastutus oleks 0€, siis enamus normaalseid autorentijad küsivad 20€ päev. kui ei raatsi seda maksta, siis peaksid ikka 600 depoga arvestama.
Rendin iga aasta ca 3 X kasutades sixt, avis, hertz, pole mingeid probleeme olnud.Igasugu vahendajaid väldin

Miks sa normaalseid firmasid ei kasuta? Mingeid kalleid deposid pole vaja maksta, sixt il on oma vastutus 600-650 €, avisel on tsipa kallim. Hertzi kohta ei tea, aga suht madal peaks olema.

Ise Küsin, ise vastan; Ehk vastus on ei. Küll aga lennud hilinesid ca 15 min. Seega kui jätkulend on plaanis siis tuleb arvestada. Ning muidugi sai kinnitust järjekordselt HEL lennujaama töötajate ebapädevus. Pressis oli juttu kui 1 hallipassi pere jäi oma lennust maha Dominikaani kuna "tarkpead" Helsingis arvasid et neil on viisat vaja. Tegelikult polnud midagi vaja. Nüüd tulid samad "targad" väitma, et mind ei saa lennukile lasta, kuna pass ei kehti 6 kuud. Seletasin kannatlikult 10 minutit (olulise vererõhu tõusuga), et Mauritiusel pole sellist nõuet. Lõpuks siis andsid alla, kui ma küsisin kust kohast on neil selline info ning palun mulle .näidata. Ehk järjekordelt sai sommide ülbuse ja ignorantsusega kokkupuutuda...
Aga sai käidud nii Mauritiusel kui ka Reunionil, viimane oli mulle rohkem meele järgi. Mõlemat soovitan soojalt.

Seljakotiga ilma hotellita??? Troopiline tsüklonite aeg...Palmilehest jääb väheks...

Tere jälle,
Tundub, et see lennukitäis eestlasi jäigi sinna... Kui veel mõni sealt elusalt tagasi sai, ootaks tagasisidet. Kas kaaluti käsipagas? Check-in sujuvus? Toit lennukis? Hilinemised? Rahavahetus? Kus parem on lennukjaamas või kuskil linnapeal?
Ning veel muudki mida vajalikuks peaks mainida...

  1. Yellowstone ja Wyomingi osariik. 90% maailma geisritest asub seal. Island on köki möki selle kõrval. Wyoming on ilus. roheline ja mägine.
  2. Reunion ja Mauritius. Garanteeritult soe.
  3. Ootaks mõnda lennuühendust Botswaanasse või head diili Namiibiasse.

Tere kõigile 13 dets. väljalendajatele,
PALUN andke tagasisidet kuidas lend läks mis söök lennukis jne. Ka ilmaolu huvitaks. Hea snorgeldamise koht ka ( ise ööbin Blue Bay ääres, kas mujal on ka häid kohti?)
Ette tänades ning lahedaid elamusi!

Netist uurides, tundub et kohapeal on kõige mõtekam. Kui just siin vastpidist ei väida keegi...

Ma kiman Reunionile Air Mauritiusega, kuna lõunased lennud on kõige parema hinnaga. ca 235 € Hea teenindus ka, saatsin neile meili, nad helistasid õhtul 10 ise tagasi.. Sellist asja polegi kogenud, et lennufirma ise helistab.~!
Tui piletid saab välja trükkida al 25 päeva lennuni. https://www.tui.fi/minun-lomani
Kui pagasit pole, saab Vantaa kioskis ise self check in teha. Hetkel 100% kindel ei ole, kuid paar aastat tagasi oli see võimalus.

Sööki ei ole selle hinnaga. 27 € saada edasitagasi teel süüa. Ise lähen jaanuaris, ka Reunioni. Majutuseks Mauritiusel
proovin selle http://www.chillpillmauritius.com/en

Ei tea, kas Tallink ka vaevub mingit alet tegema?

Tere eelnevatele, kas TUI lendudel on mõtekas 27€ lisa eest osta süüa? Milline see söök on? Mingi ebamäärane fish-chicken-all-in-1 käkk? Rahas ei olgi asi, lihtsalt charterite söögiga puudub kogemus.
Ise sõidan jaanuaris sinna...

Fueral pole veel , käinud,aga Tenerifet kiidan küll 3 päevaks auto rendid siis peaks kõik vaadatud saama... Los Giganteses oli viimane ööbimine, minu meelest saare parim koht.
Aga tegelik lemmik on La Palma. Paraku peab ööbima Gatwickis kui sinna sõita. Easy toob ja viib...

Mina käisin läbi >Londoni. Easyga sai edasi-tagsi pilet LGW-SPC ca 65 €. Ise. Iseasi kuidas Gatwicki jõuaksid..

Norwegianil on samuti millal pardale astud. Raha on ju käes!

Küsiks vel kord, miks te neid odavapoolseid alati rendiks tahate kasutada? Ma olen aastaid Sixt ja Avise teeneid kasutanud. Mingeid turbokindlustusi pole vaja olnud , Sixt enamusjuhul bronnib omavastutuse 600, mille ta on paari päevajooksul tagastanud. Avis bronnib veel vähem, aga tagastus venib kuni nädalks vahest.Avisel soovitan eelnevalt Preferred liikmelisuse ära teha, siis on asjaajamine väga libe.
Kas meelerahu ja teadmine, et sul ei ole vaja pärast midagi tõestada, ei maksa midagi???
Mul ei ole küll kahju mingi 15-20% rohkem maksata kui mingid fox-crap-gold-jne pakuvad.
Tagastan full-full , teenendus on ka hea, eriti Avisel Austraalias.

Booking.com villas, country houses, valida ca 400 seast..

Praegusel ajal aknast nagunii näha pole midagi. .. Kui korraga ostsid kahele pileti, siis on 99% kõrvuti. Olen ostnud 9-le ja ka on kenasti koos ja kobaras olnud...

Sai siis ära käidud sellel imelisel saarel. Sinna minnes oli EZY tühi, tagasi tulles peaaegu täis. Kovrikaalumisega keegi ei vaeva enam mitte, sai 14 kg käsipagasiga käidud ilusti. Auto üürimine on omamoodi seiklus, üheselt mõistetavate siltidega keegi ei vaevu, sai seal lennujaama all labürindis Sixt'i otsitud tükk aega. Lõpuks tuli välja, et office on tavaline laud posti taga.
Teisel pool posti asetsev laud ei tea, mis kõrvallauas toimub ja kes või mis toimetab.
Igastahes saar on fantastiline, väga roheline, mägiteed on vägagi käänulised kui täitsa üles sõita teleskoopide juurde. Üleval oli sooja suisa +6!
All mererannas Tazacortes oli 26...
Turiste vähe, peamiselt fritsud. Räuskavaid inglasi-venelasi ei kuulnud kuskil. Ööbimine oli Brena Bajal, vägagi õnnestunud koht. Poed minuti kaugusel, rand Los Cancajos 6 min. autosõitu. Kõige soojem vesi oli Chorco Azuli basseinides, meie villa bassu oli jääauk sellega võrreldes.
Hinnad odavamad kui Eestis natsa, hetkel disla oli 0.88 , e95 0.96€ Toit sama mis siin. Kuigi bussid liiguvad, soojalt soovitan siiski auto kohe üürida. 110€ nädal pole palju. Jalgsi matkajatele jagub radu ning enamasti häst märgistatud kraatri ümbruses. Autoga saab ka päris hästi igale poole kus vähegi soovi on. Teed on päris head enamjaolt.
Ehk kui tahad vaiksemat ja rohelisemat Tenerifet, siis on see õige koht.
P.S praegusel aastaajal oli saare idakülg kuni lõunani päikeseküllane, ehk siis päevitajad arvestagu sellega. Peale lõuna lükkab valdavalt läänetuuled pilved üle mäetipu alla, seega siis on paras aeg trippimiseks.
Ja taevas oli ikka väga tähti täis...