Valgevene autosõit

Olen senistest postitustest aru saanud, et VV on Eesti numbriga autoga külastamiseks igati bra riik.

Küsiks igaks juhuks aga paberimajanduse kohta. Planeerime minna augustis minski autoga ja teha tavalised turistiviisad. Kas auto suhtes tuleb eestis VV posolstvos juba mingeid pabereid määrida või saab seda kõike teha piiril? Kindlustuse poole pealt, eeldatavalt piisab vaid rohelisest kaardist?!

Seda ka, et kas ajaliselt kiirem on Tln-Riia-Vilnius marsruut või on mingi kiirem rada otse läbi Läti Minskisse?

Tänud!

FB

Läheme homme Valgevenesse, kui tagasi tuleme, siis saab juba kindlamat infot Sulle anda. Autole oleme võtnud rohelise kaardi ja ülejäänud paberid pidavat piiri peal saama (k.a. Ökomaks 3$ nägu). Meilgi tehtud tavalised turistiviisad, mis maksid saatkonnas täiskasvanule 25 € ja lapsele 5 €. Reisikindlustus on inimesele kohustuslik, Eestis ainuvõimalik on BTA. Meie reisimarsuut kulgeb läbi Leedu. Nüüd siis oleme tagasi ja mingeid muid pabereid piiril vaja ei läinud :) auto pass ning roheline kaart, inimeste passid, kindlustus (mida näha ei soovitudki, kui vastasime, et on olemas küll). Sinna minnes anti igale inimesele pisike ankeet täita, järgmises putkas võeti ankeedist pool ära ja tagasi tulles võeti teine pool.

Nii, ka meie tagasi ja üldsusele teadmiseks: Leedu-Valgevene piiri autoga läbimiseks kulus kõigest ca 30 min ja äärmiselt korrektne suhtumine mõlemal poolel. Vaja oli vaid rohelist kaarti (kasutaja nimi oli passis olemas, notar volikirja ei kysitud). Loodan südamest, et selline käitumine on seal nüüd reegel, mitte ühekordne õnnelik juhus. Ainus nö "lisa" oli see, et pidime ostma 2 USD eest valgevene riikliku tervisekindlustuse (belgosstrah), kuna meie poliisidel ei olnud peal, et kehtib ka VV-s. Aga see on meloch muidugi. . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

Läbisin Valgevene juulis. Sisse Ukrainast (Tzhernoboli kõrvalt)ja välja Lätisse (Daugavpilsi). Ei mingit järjekorda, kiire ja asjalik kogu piiriületuse protsess (erinevalt Ukrainast). Vormistamine võttis aega 10 min ja lisaks viisakas käitumine ning head soovid teele. Mootorrattale ei olnud ka mingeid lisamakse. Piisas rohelisest kaardist. Mingit reisikindlustust ei küsitud. Lisaks veel, et Valgevenes saab bensiini enamikest tanklatest ka eurode ja dollarite eest. Juulis oli 10 usd = 7,5 liitrit 95 bensiini. Transiidi puhul ikka väga mugav, pole vaja kohalike lepalehtedega jamada.

Saab enamikes korralikumates tanklates ka kaardiga, igatahes vähemalt Lukoilis ja United Companys

Plaanin järgmisel suvel ka. Kuna olen 2 aastat oma elust sunniviisiliselt Brestis mööda saatnud, siis nostalgitseks pisut...

Kui auto kuulub firmale, siis mis pabereid ja mis keeles piiril nõutakse? Plaan läbi Valgevene Ukraina liikuda.

Selline plaan oleks märtsis võtta rendiauto (vb ka enda auto) ja sõita läbi Vilniuse Minskisse, vaatame selle toreda maa pealinna ilusid ja võlusid. Aga oskaks keegi öelda turismifirma nime, kes suudaks sebida vajaliku küllakutse dokumendi ja panna kinni hotelli, ehk siis vajaliku mandi saamaks viisat. Hetkel Sotimaal ja ülla ülla eile saja siin isegi natuke lund.

Üks ütleb, et liitri hind oli natuke üle 8kr/l ja teine saab siin 10$ (USA dollari) eest vaid 7,5l E95-te.

Millised hinnad siis õiged on?