Vantaa lennujaamas ümberistumine

Kas Vantaa lennujaamas tuleb uuesti turvakontrollist läbi käia, kui saabuv ja väljuv lend on Euroopa Liidu ja Schengeni piires? Ja loodan, et 40 minutit on piisav aeg ümberistumiseks seal?

Matis

Üldiselt vist ei ole, aga Reykjavikist Helsinki kaudu Tallinnasse lennates oli miskipärast küll turvakontroll (kus muuhulgas võeti ära Reykjaviki tax-freest ostetud liköör). 40 minutist peaks piisama.

Aktivistlikud turvamehed röhusid vist sellele, et lennukisse ei vöi vedelikke yle teatud ml-määra viia. Meil oli samasugune juhus möni aasta tagasi LHR-l.

Eelmise aasta kevadel Mumbaist tulles jooksin Mumbai lennult Tallinna lennule nagu segane. Aega oli vist samuti ca 40 minutit. Kõigepealt tundus lennujaama turvakontrollile, et kotis on mingi arusaamatu ese, mida nad ei suuda leida. Pakkusin otsimisel abi, aga see lükati kõrvale. Seejärel tuli lennujaama ühest servast teise joosta, Vantaa on aga juba päris pikk. Jõudsin, kaks minuga samas lennukis sõitnud eestlast aga mitte.

Vaatasin checkmytrip.com'i ja avastasin, et lendude vahe on kahanenud 35 minutile. Kui Tallinn-Helsinki ots ei hiline, siis ei tohiks probleemi tekkida? Mis on võimalus, et pagas selle ajaga ühelt lennult teisele ei jõua? On võimalus ka kõik ühte kotti pakkida, mis siis käsipagasina sisse võtta. Tallinn-Helsinki ots toimub ATR 72'ga. Ma loodan, et seal käsipagasile mingid erimöödud ei kehti (tundub väiksem lennuk olevat).

Matis

Ilmselt ei jõua pagas, kuid ise pead jooksuga minema. 35 minutise vahega ka ise paar korda Finnairi peale jooksnud. Check Innis pead asja selgitama, siis lasevad ka raskema pagasi või mitme kotiga. Suurusega probleeme ei teki, küll aga ATRi mahutamisega. Küll Sa ära pressid, kui esimeste seas peale ronid.