Varanasi

Oskab keegi öelda midagi head GANPATI GUEST HOUSi kohta.Kas MANIKARNIKA CHAT jääb sealt kaugele?

Üldiselt: vaata tuba enne üle ja kui ei meeldi, siis jaluta järgmisse hotelli.
Kuid see hotell on avaneva eksootilise vaate ja asukoha tõttu väga OK.
http://www.ganpatiguesthouse.com/
Pildil parempoolne maja:
http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4463387
Vasakpoolne maja on ka hotell.

Manikarnika Ghat ei ole sealt kaugel ~600 m.

Krematsiooni pildistamisega ole ettevaatlik!!!

Ma ei mäleta, millise ghati juures, 10 aastat tagasi ikkagi, kuid pildistasin ja ka filmisin salaja, hõlma alt. Tagajärg oli see, et ühel hetkel jooksis üks politseinik kisades minu poole pikk kepp löögivalmis üles tõstetud ja tahtis äsada (sealseid politseinikke ei näinud kunagi muu relva, kui kepiga). Märkasin ja hüppasin eest ära ning üritasin fotokotiga vastu virutada. Siis taltus.
Aga paistis, et vangla on möödapääsmatu. Ja fotokas ning kaamera pööratakse riigituludesse koos valgus- ja magnetväljatundlike materjalidega.
Arutasime veidi asja, tuli välja, et 200 ruupia eest saaksin kaamerad säilitada, kuid filmid ja videokasseti pean loovutama, kadunukese hing ei saa rahu, kui ta kloon kuskil maailma peal ringi sebib.
Arutasime veel korra ja jõudsime kokkuleppele, et 300 rupi eest jäävad nii kadunuke kui ka peielised rahule, kuid see 300 tuli jagada sealsamas surma ootavate kerjuste vahel, kes ghati kõrval oma viimset päeva ootasid, lootes saada selleks ajaks nii palju pappi kokku, et jaksaksid enda põletamiseks vajaliku hunniku puid osta.
Saalomonlik otsus mu arust. Sain muidugi ka aru, et käitusin ebaviisakalt.
Mina olin rahul, politseinik oli rahul, kadunukese hing rahul ja ka vaesed ning õnnetud surijad rahul.
Ma küll imestasin endamisi, et miks politseinik endale miskit ei võtnud, oli tõesti aumees või? Või sai kerjustelt hiljem pearaha?

Põhimõtteliselt kasutatakse võimalust nn. "süütu pildistamine" rahaks teha. Sama oht ka paadisõidul.

GANPATI on nüüd siis otsustatud ja MANIKARNIKA kandis unustan ära et kaamera üldse leiutatud on......( siiani oli tegelikult ka selline patune mõte et hõlma alt ikka võiks natukene ....)

Pildistada saab ikka. Pigem te seda kaugemalt: paadist, teiselt poolt jõekaldalt või oma hotelli aknast, kuna sellest hotellist peaks avanema väga hea vaade kõigele toimuvale.

Ööbisin seal märtsi teises pooles, kohe reserveerimislaua taga. Koht ja teenindus olid OK. Üksi olnuks raske vanalinna tänavate rägastikus seda kohta leida, seepärast tellisin hotellist auto lennujaama vastu. Kui siiski omal käel otsustate hotelli otsida, murdke esmalt jõe äärde - sealt on tunduvalt lihtsam hotelli leida.
Pildistasime ühe Türgi fotograafiga Manikarnika ghati paadist. Üks mees ghatilt märkas seda, viipas poisikesest paadijuhi enda juurde ja see sõitis kaldale. Mees noomis meid, raha ei küsinud. Hiljem nägin Manikarnika ghati vaadetega postkaarte müügil...
Tegelikult on tunduvalt rahulikum teisi põletusghatte külastada ja laipade põletamist lähemalt vaadata. Manikarnikal karatakse kohe ligi, et raha eest seletada.
Hoiatan ahvide templi eest, mis on ehtne valgete lollide turistide lüpsmine. Kui hindu templit tahate näha, minge parem näiteks Delhis Akshardami. Ahvide templisse mittehindud nagu ei tohiks, aga tegelikult ikka lastakse sisse. Sees tuleb viiel-kuuel korral annetada, minu ees oli üks valge naine, kes aina loopis kümneeuroseid küll ema, küll venna jne eest. Kui siiski lähete, varuge väikesi ruupijaid. Kuigi nad lausa küsisid, kas eurosid ei ole, on annetuse suurus siiski sügavalt igaühe isiklik asi.
Varanasi kõige huvitavam koht oli hommikune kaldapealne. Seal võib ka niisama jalutada ja kohalike argitoimetusi jälgida, ei pea mitu korda paadiga sõitma.

Ja jälle üks helesinine unistus purunes - see ahvide tempel tundus nii atraktiivne....
aga loll valge turist ka ei tahaks olla....Tegelikult Akshardami oli Delhis niikuinii plaanis minna. On ehk kellelgi aimu et kaugele jääb sealt New Delhi raudteejaam kas aega rongile jõudmiseks peab olema arvestatud väga tunde?

Tõlgituna tundidesse ? Vist rumal küsimus ? Oluline teada et kui rong väljub 18.30 kas on loogiline jõuda tempel korralikult üle vaadata sellelsamal päeval .

Ei oska öelda kui sügav huvi sul on. Milline näeks välja sul tolle päeva kava? Ainult tempel.

meil oli hotelliks - Alka. otse Gangese kaldapealsel ja täpselt selle turismiplatsi (seal kus tuleshowsid tehakse) ja päris põletusplatside vahel. parasjagu maad mõlemale poole ja meie hotelli rõdu pealt (kus söömine käis) sai ka kenasti tuleshowd vaadelda (lisaks kohapeal käimisele). Lonely Planetist leitud aadress.
http://indiareisikiri2006.blogspot.com/2006/11/varanasi-gangese-res.html

Ööbisin New Delhi raudteejaama kandis asuvas Smyle Innis (www.smyleinn.com). Raudteejaamast Akshardami sõitmiseks kulus ca kolmveerand tundi. Akshardamis olin pool päeva, sissepääs, asjade kappidesse panemine, suure kompleksi vaatamine ja kolm piletiga ekskursiooni võtavad oma aja. Kindlasti tasub osta Akshardami CD ja DVD, need on seal odavad ja ülevaatlikud. Rikšaga tagasisõiduks küsitakse rohkem raha kui tulles. Kui teenindaja näeb, et teil pole valikut ja teil on kiire, ärge normaalset hinda oodake.
Varuge Indiaga tutvumiseks aega. Kogu minu reisikiri on aadressil http://www.parnupostimees.ee/010508/elu/10083720.php

Hea mõte see aja varumine aga puhkus seab kahjuks piirid....Et siis karm tõde on see et kuna maa on nii suur oleme Delhile planeerinud ainult 2 päeva.Tripipõhiselt broneerisin samuti Smyle Inni kohad ja et vähest aega mitte ekslemisele kulutada tellisin ära ka esimeseks päevaks selle 6 h linnatiiru. KAS ON KEEGI SELLEL KÄINUD, MIDA ENDAST KUJUTAB? Nende koduka järgi tundus et Akshardami nad ei paku, sellest siis mõte pühendada teine päev sellele ( lugenuna et juba muuseum võtab 3-4 tundi polegi vist muudest ettevõtmistest sellel päeval mõtet unistada ).

Linnatuur: konditsioneeriga auto + saatja + olulised vaatamisväärsused + lõuna (oma raha eest) + "kohustuslik" käsitööpoodide külastus. Mina jäin rahule. Jäta neile tippi ka ikka!

6 tundi on ju nii lühike aeg kas lõuna on kohustuslik? ja need käsitööpoed? Kas nad huvitav saavad oma komisjonitasu ka siis kui ma ei osta sealt midagi? POED? APPI! Kui ostan kohe esimesest poest kas siis piirdub POEGA?

Ei ole. Tõenäoliselt kulub aega rohkem. Poed pole kohustuslikud ja sa ei pea isegi sisse nimea, aga nad nii siiralt paluvad või on juba kohale toonud, et siis moe pärast võid üle vaadata.
Vaatamisväärsusi on ka võimalik kokkuleppel vaadata. Näiteks ma jätaks Red Fort-i välja. Kui juba oled Agras, siis eelsitaks raudselt Agra Forti.

Fathepur Sikri on Agra lähelda ~25 km. Käisin. Võib ikka minna, kui aeg on. Võtab umbes alla poole päeva.

Poes käikudega on see teema, et autojuht saab sinu kohale viimise eest komisjonittasu, ka siis kui sa midagi ei osta. See on juba poetöötajate probleem, kui nad sulle miskit pähe määrida ei suuda. Sul on võimalus autojuhiga sõidu hinnas tingida, kui oled nõus paar poekülastust tegema - teed poes mõne minutilise tiiru, tee selgeks, et inglist ei räägi ja kõnnid rahulikult välja ostutehingut sooritamata. Üldjuhul on autojuhi komisjonitasu sinu eest nii ehk naa 100 rupsi :) ma rohkem telgitaguseid ei paljastaks siinkohal :))

Fatehpur Sikrisse soovitan KINDLASTI minna. Peale tunglemist Delhis ja Agras kaupmeeste keskel on Fatehpur väga teretulnud vaikuseoaas. Varu selleks külastuseks päev või vähemalt pool, võta kaasa vett ja veidi puuvilju, otsi endale linnas vaikne nurgatagune ja loe seal läbi India mogulite ajaloo kohta käivad peatükid oma LPst või RGst. Väga hea ajaviide :)

Red Forti väljajätmine sobib hästi kuna meie linnatiiru päev on esmaspäev ja siis ta vist on kinni. Mõtlesin et peab üritama Akshardamiga ühel päeval aga siis ei hakka pingutama.Kusagilt jäi silma et too kummituslinn jääb meile teele kui sõidame näit.autoga Agrast Jaipuri.On see nii? Tänud Theldale - põdesin juba ette neid äraütlemisi...