Varustus Malaisia Borneosse ja hiljutisi kogemusi Mt.Kinabalule ronimiseks?

Tervitus!

Jaanuaris on tulemas pea kuu ajane reis Malaisiasse. Sellest esimesed neli päeva tatsame ringi Singapuris ja viimase nädala puhkame Tai saartel.

Malaisias oleme enamuse ajast Sabah piirkonnas, aga esimesed kuus päeva oleme Mulu pargis, kus käime koobastes ja teeme Pinnacles tripi.

Mt. Kinabalule ronimise kohta pole veel otsust teinud, kuna hind tundub veidi ulme.

Suuremad küsimused vaevavad seoses varustusega. Kuna oleme seljakottidega, siis tuleb otsustada, mida võtta, mida mitte.

-Soovitusi riietuse osas?

-Matkajalatsid, vahetusjalatsid? Matkaspordis nägin Keen ja Garmont matkajalatseid ning Rademaris mõningaid Colombia variante (Kuum ja niiske kliima, vesi, haudumine jne?). Vahetusjalatsiteks on vist mõistlik võtta rihmikud/sandaalid?

-Sääsetõrje?

-Lisasoovitused, mida võtta, mida vältida?

Lisaks võib jagada värskeid kogemusi Mt. Kinabalule ronimisega ning millist teenusepakkujat kasutasite?

Kirjutasin enda 2015 aasta kogemuse sellesse teemasse - https://trip.ee/foorum/uldfoorum/soovitus-piiratud-eelarvega-tulevastele-mt-kinabalu-vallutajatele

Sääsetõrjet läheb ikka vaja kuna jalamil on täitsa džungel.
Mina ronisin täiesti tavaliste tossudega ja probleemi polnud, vahetusjalatsiteks flipflopid

Käisime (kahekesi) sella aasta jaanuaris, läksime Sutera Sanctuary Lodges kontorisse, saime ööbimise 14 päeva pärast, kuigi oli madalhooaeg, 1550 RM, hiljem lisandus mäemaks 414RM ja giid 230 (selle jagasime teistega väiksemaks) kokku umbes 200€ nägu. Sääsetõrjet vaja ei läinud. Sõitsime mäe väravasse renditsikliga ja parkisime selle sinna koos asjadega, mida polnud vaja mäkke kaasa võtta. Jalas olid kerged tavalised tossud, mittelibisevad. Tuulejakk, müts ja kindad ning fliis olid kaasas. Hommikuseks mäkkeronimiseks ja päiksetõusu ootamiseks (tõesti oli külm -1 ja tuul,öömajast tasub hommikul kuuma teed v kohvi kaasa võtta) ostsime ennem alt külast turult kasutatud joped, mis pärast jätsime järgmistele matkajatele. Vahetusjalatseid kaasa ei võtnud, ööbimiskohas olid mingid sussid. St mida vähem asju kaasa vedada, seda kergem on kõndida.
Kindlasti mitte joogivett maha unustada, meil see juhtus ja pidime mäkke ronimise läbi ajama poole liitriga kahe peale.
Tasub rentida ka kõnimiskepp, sellega on mäest allatulek tunduvalt kergem ja kohapeal on pakihoid, muidugi raha eest.

Mina ostsin tuuri siit: https://www.amazingborneo.com/packages/tours?destinations_filter=26&activities_filter=7-.
Kallis aga kindla peale. Kaasa peab võtma: termopesu, fliis ja kerge tuulejope, kilepontšo, pealamp (uued patareid sisse või tagavarakomplekt patareisid kaasa), kepid (kui ei mahu kotti ostate või rendite kohapealt), paremat sorti botased (mäesaapaid ei ole vaja), soojad kindad, villane või fliismüts, buff, vesi, päikesekreem +30 või enam, huultekreem, šokolaadikommid, aspiriin või ibumax kuklapitsituse vastu, see võib ööbimiskohas 3300m kõrgusel mõnel inimesel juhtuda küll. Tipus on miinuskraadid ja tuul, jalas 2 kihti, seljas kolm kihti, sellest piisab. Kogu varustus võiks mahtuda salongi seljakotti kaaluga 7-8kg. Sõltub teie poolt kasutatavate lennufirmade tingimustest. Hotelli soovitus : http://www.nexusresort.com/

Kuna kõndimist mäele ja alla kokku 2 päeva, siis spetsiaalselid matkakeppe kaasa ei võtaks kahe päeva matka jaoks, kui muid matku plaanis ei ole.