Viimased kommentaarid

DPD kaalulimiit on 31,5 kilo. Mina kasutaksin seda kullerfirmat.

Filipiinidele kolmeks nädalaks 7kg pagasiga võib tunduda hirmutav aga soovitan siiski oma kogemustele toetudes. Cebu Pacificu lubatud salongipagasi mõõdud on 56x36x23cm. Esiteks tuleks osta seljakott mis oleks nende mõõtudega või veidi suurem näit. 56x40x25. Lennujaamades on lennufirmadel käsipagasi mõõdukastid kuhu kott peab ära mahtuma. Seljakott on nö deformeeritav ja kergemini raami sobitatav kui ta on ka veidi suuremate mõõtudega. Piiranguks võib kaalu asemel saada hoopis maht kui riideid ja jalanõusid tahta rohkem kaasa võtta. Teiseks soovitan teha excelis tabeli asjadest mida soovid kaasa võtta. Esimene kolonn on asja nimi (t-shirt), teine kolonn eseme kirjeldus (roosa, roheliste mummudega), kolmas kolonn eseme kaal grammides. Alustad tabelit maksimumiga, lõpetad optimumiga. Arvesta sellega et mõned asjad mis on nimekirjas on sul seljas. Väldi raskete riideesemete kaasavõtmist. Kui on valida ühe 400 grammise ja kahe 200 grammise eseme vahel, vali teine variant. Vali riided komplektidena, üks igapäevane, teine pidulikum. Rända ipadiga, laptop on liiga raske. Kasutatud ipadi saab 250-300 euroga. Tühjenda rahakott liigsetest kaartidest. Ka hambapastalt ja päikesekreemilt saab gramme kokku hoida. Kui tahad kingitusi koju kaasa tuua peab tagasiteel kohvri ostma, keskmise suurusega reisikohver maksab Aasias ca 50 eurot. Laadijad pead ostma kohapealt, Filipiinidel on kahte sorti seinakontakte, suur ja väike, kumbki ei sobi eesti standardiga ja üleminekuid hotellides ei ole.

Mina ostsin tuuri siit: https://www.amazingborneo.com/packages/tours?destinations_filter=26&activities_filter=7-. Kallis aga kindla peale. Kaasa peab võtma: termopesu, fliis ja kerge tuulejope, kilepontšo, pealamp (uued patareid sisse või tagavarakomplekt patareisid kaasa), kepid (kui ei mahu kotti ostate või rendite kohapealt), paremat sorti botased (mäesaapaid ei ole vaja), soojad kindad, villane või fliismüts, buff, vesi, päikesekreem +30 või enam, huultekreem, šokolaadikommid, aspiriin või ibumax kuklapitsituse vastu, see võib ööbimiskohas 3300m kõrgusel mõnel inimesel juhtuda küll. Tipus on miinuskraadid ja tuul, jalas 2 kihti, seljas kolm kihti, sellest piisab. Kogu varustus võiks mahtuda salongi seljakotti kaaluga 7-8kg. Sõltub teie poolt kasutatavate lennufirmade tingimustest. Hotelli soovitus : http://www.nexusresort.com/

Boholi saarel rentisin auto sellisest firmast: http://www.u-drivebohol.com/. Omanik tõi auto hotelli parklasse. Maksin kohapeal sulas, auto oli konditsioneeriga, väikese mootoriga ent odav. Sõitsin Tagbilaran-Chocolate Hills-Sierra Bullones-Anda. Soovitan seda marsruuti kogemustega autojuhile. Tagasi Andast Tagbilarani sõitsin piki rannikut. Liiklus oli hõre.

Mälu järgi ütlen et üsna suure osa reisikindlustusest võtab pagasikindlustus. Ju siis seda pagasit kaob palju. Mitte ainult selle pärast vaid eelkõige mugavuse pärast soovitan soojadesse maadesse reisida kuni 8kg kaaluva salongi seljakotiga. Reisikindlustus on odavam, pagas ei kao, ümberistumised lennukitele võtavad vähem aega, hotellist hotelli kolimine kah lihtsam. Kõige rohkem ruumi võtavad jalanõud, jalas üks paar, kotis kaks paari, telefon, ipad, laadijad, kaks komplekti riideid üks pidulikum millega kannatab etendustel käia, teine tänaval käimiseks, mõned kerged särgid, ujumisprillid ja ujumiriided, päikeseprillid, müts, päikesekreem, pastapliiats, A4 kiletasku broneeringute ja resikavaga, 50grammine kilepontšo kui reis on vihmarikkal ajal. Ja kõike seda on võimalik osta ka kohapeal, see võtaks lihtsalt tarbetult aega. Lihtne põlveoperatsioon Denpasari erahaiglas maksab 3000 EUR-i. Kogetud.

Lomboki saarel on vulkaan Mount Rinjani (3761m). Jeevaklui hotelli töötaja kaudu palkasin isikliku giidi. Kell 3.00 öösel autoga hotellist. Kell 5.00 alustasime tõusu mööda džunglirada. Teed näitas telefoni taskulamp. Kell 12.00-ks jõudsime 2750m kõrgusele kust avaneb vaade kraatrijärvele ja ümbrusele. Kõrgemale ei olnud giid nõus minema, sest märtsis on see keelatud. Ja ega ma ei oleks ka jõudnud sest raske oli. Kell 12.45 alustasime laskumist, lõpetasime kl 17.30. Ühepäevaseid trippe trekingufirmad ei tee ja 2D/1N ei sobinud mulle. Kahepeale kulus 5 liitrit vett, kilo banaane ja pool kilo küpsiseid. Maksma läks 150 EUR.

Lomboki saarel sai käidud ka Sasaki külas. Oli huvitav.

Lennupiletid Helsinki-Singapur ostsin CWT-st. Singapur-Denpasar AirAsiast. Piletid kokku olid vist 800 EUR/inimene. Iseostmine on oluline kui tahad kohal olla rohkem kui 2 nädalat. Meie reis kestis 3 nädalat (Bali-Lombok-Trawangan), 3 hotelli broneerisin ise, 1 hotelli CWT kaudu. Võib võtta ka paketi mõnest eesti reisifirmast väljumisega Tallinnast või tui.com väljumisega mõnest saksa linnast. Oletame et inimese kohta läheb 2nädalane pakett maksma 1500 EUR. Ise organiseerides saad selle eest 4 või 5 tärni hotelli, paketis sama raha eest 3 tärni. Kui hotellid on võrdsed, saad paketis tavalise hotellitoa, ise organiseerides saad sama raha eest pool accessi või bungalow.

Olin märtsis Legianil Ramada Resort Camakilas 5 ööd ja mulle meeldis. Öösel võis basseinis ujuda mis ei ole tihti hotellides lubatud. Hommikusöök on piisava valikuga. Sularahaautomaat 100m kaugusel. Taksod ootavad tänaval. Teine bassein on peaaegu rannas. Tumeda liivaga rand on hotellist umbes 100-150m kaugusel. Paljajalu liival kõndida ei kannata. Rand on puhas. Laine umbes 1,5 meetrine. Saab lainelaua sõitu õppida, puuviljamüüjad käivad ja ei ole kallis. Trawanganil on kaks asja mille pärast minna, kanep ja sukeldumine. Jaluta 5 minutit ja sulle pakutakse. Sukeldudes võib näha kilpkonni ja haisid. Kui kumbki ei huvita tasub kaaluda kas minna, sest miinuseid on ka. 1. Teed on kehvad nii jalgsi, rattaga või hobuvankril. 2. Minu teada pole saarel ühtegi mageveebasseini. 3. Hotellides pole tavaliselt sooja vett, elektrit tehakse diiselgeneraatoritega. 4. Rand on keskmine, korallipurune. 5. Sõit Balilt Trawanganile võtab aega või on kallis.