Vene viisa passis ja Ukrainasse.

Ehhk on kellelgi kogemusi. Ühesõnaga passis on kehtiv Vene viisa, kevadel käisin, kavatsen veel minna. Aga mõtlesin augustis Ukrainat väisata. Et kas piiril võivad hakata ajusid kep...ma ? Võibolla oleks targem veel teine pass teha?

Ei usu, et see kedagi huvitab. Ukraina on isegi Venemaa passiga viisavaba ja suur osa Venemaa ning Balkani ja Kesk-Euroopa transiidist läbib jätkuvalt Ukrainat. Vene viisa sõbraliku riigi passis on ukrainlaste jaoks väga väikseks mureks.

Kinnitan, et ei huvita mitte kedagi, vähemasti lennujaamas mitte, maapiiri kohta ei oska öelda, aga kahtlen sügavalt, et seal midagi teistmoodi on. Ise käin pidevalt nii Ukrainas kui Venemaal. Lennukiga. Üks pass. Viimati käisin Kiievis maikuus, augustis lähen uuesti. Eelmisel nädalal just tulin Moskvast. Ei ole seal see vene-vaen eriti väljendunud kusagil, v.a see, et suveniirina müüakse Ukrainas Putini piltidega WC paberirulle. Lihtsad inimesed vangutavad ainult pead, et milleks kõik see jama, aga mingit vaenu ei õhutata ja Vene viisale ega vene värgile keegi viltu ei vaata.

Nii on. Käisin möödunud suvi Lvivis, kaks Vene viisat passis. Ei huvitanud kedagi. Muide, Moskva ja Kiievi vahel 5-6 otserongi ning 25 otselendu päevas.

To Buldooza Pole seal mingeid otselende Moskva ja Kiievi vahel.

skyckanner ja momomdo ei näita jah ühtegi otselendu. Otse lendavad ehk vaid eralennukid :)

Eelmine sügis oktoobri lõpus Venemaa ja Ukraina panid üksteisele sanktsioonid peale ning sulgesid vastastikku oma õhuruumid ja lennuväljad, nii et otselende nende riikide vahel tõepoolest kahjuks ei ole. Minu teada on ka eralennud keelatud, olenevalt lennuki (ja -omaniku) kuuluvusest emma-kumma riigi halduse alla. Eks Riial, Minskil ja Istanbulil läheb sellevõrra paremini, miks muidu Ukraine Airlines Riia jt linnade vahet mitu korda päevas uhab.