Veneetsia - igaveseks kokku

Kas keegi on kuulnud midagi sellist, et seal pidi olema mingi sild, mille alt gondliga läbi sõites ning suudeldes jääd inimesega alatiseks kokku. Mingist filmist on see ka, aga googeldasin, wikipediast uurisin - no ei leidnud:-( kas keegi oskab aidata?

Ma leidsin sellise info. http://en.wikipedia.org/wiki/Bridge_of_Sighs Aga ma ei tea, kas sa mõtlesid sama filmi (A little Romance, 1979) ja sellest tulenevat ka sama silda.. Sest neid sildu on seal nii palju;);)

0
0

Elizabeth, aitäh - supper!! Just seda mõtlesin!!!

0
0

Kuigi peaks vist olema, sest kui ma googeldasin "The kissing bridge in Venice", sain samasugused pildid. Arvan, et see Suudluste sild (Kissing Bridge) on rahvapärane nimetus ja see Ohete sild (bridge of Sighs) on ametlik nimetus. Kusjuures nüüd tuleb mul meelde küll, et olen kunagi mänginud mingit lauamängu, kus tuli ära arvata, miks selle silla nimi Ohete sild on. Põhimõtteliselt vastus oli see, et selle kanali ääres hoiti vange kinni ja nende ohkeid oli kuulda..Millest võib järeldada, et see sild on piisavalt kuulus, et kuhugi filmi panna;)... Loodan, et oli abi minust;)

0
0

Oh, lahe, sain pihta asjale;)

0
0

on maailmakuulus selle linnas.Võid muidugi uurida ka miks, siis saad vastuse oma küsimusele. Muide, gondel sõidab suts selle silla alt läbi, tuleb kiire olla oma asjatoimetusega. Jõudu tööle!

0
0

Väljast super, aga sees on või vähemalt algselt oli kaks eraldi koridori vangide transportimiseks, et nad teel ei kohtuks ega teineteist ei näeks. Aga läbi seina sai kuulda teisel pool kõndija samme ja jäigi vaid kahetsusega õhata, et näha midagi pole. Seega siis tegelikult väheke õel ja sünge värk. Suudlemist selle silla all pole katsetanud, aga arvan, et Veneetsias on tohutult hulga ilusamaid sildu, mille all romantikat teha. Küll gondlimehed teavad ja viivad kenade sildade alla, kui raatsitakse maksta.

0
0

Ei tahaks, et lõppu jääb kõlama natuke vigane seletus silla kohta. Elizabeth on lisanud lingi ja tal on põhimõtteliselt ka õigus, natuke küll parandan teda. Ohete/Õhkamiste sild ühendab vana vanglat ülekuulamisruumidega Doodžide palees, ehitatud 1600 kuni 1603. Legend järgi oli vaade ohete/õhkamiste sillalt viimane vaade imeilusale Veneetsiale, mida süüdimõistetu nägi enne nende pikaaegset vangistust. Tegelikkuses olid inkvisitsiooni päevad ja kiirhukkamised silla ehitamise ajaks juba möödas ja kongides palee katuse all olid enamuses lühiajalise kinnipidamise tähtaja saanud kriminaalid.

Kohalik legend ütleb, et armastajad võivad kindlad olla oma igaveses armastuses, kui nad suudlevad päikeseloojangul gondlis selle Ohete/Õhkamiste silla all.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased