Vietnam: mitte-turistikas

Tere, olen minemas jaanuari lõpus 2 nädalaks Vietnamisse, maandun Saigonis. Ilmselt lendaks sealt edasi kohe natuke "kõrgemale" ja hakkaks alla poole tagasi trippima. Aga küsimus tekibki et kui kaugele lennata ja tagasi tulema hakata? Täpsustuseks, et oleme elukaaslasega väga aktiivsed, enamustel reisidel ikka jäävad päeva tampimise kilomeetraažid sinna 30-40km vahele, ka kuumas! Alati tundub, et suurlinnad, saared jäävad meile liiga väikeseks :) Seega liiga kauaks ühe koha peale me arvatavasti ei jää. Ilmselt lähme ka vaid seljakotiga. Arvestades, et turiste täis kohtadest tahame kaarega mööda minna ja otsime ürgset seikust ja pigem vaikseid kohtasid, siis kas keegi jagaks lahkelt näpunäiteid, kuidas oma teekonda planeerida? Siit foorumitest olen leidnud pigem infot ja soovitusi nende nn "turistikate" kohta. Aitäh ette! :)

Avastamata kohtade soovitusi leiad vast ikka kohapealt, mine sinna, suhtle inimestega jne. Parem oleks küll omada aega rohkem kui 2 nädalat, eriti et ürgne seiklus tõenäoliselt ei leia aset kõige arenenuma infrastruktuuriga paikades.

Ja nii lähedki, et peatud asustatud punktides, mida ükski reisijuht ei maini. Soovitaks küll pigem Põhja-Vietnamit, kus hõimud ja rahvariided lihtsalt jäävad ette. Ja pigem just seal, kus ehk oodatagi ei oska. Tõsi, Põhja-Vietnam ei asu Saigoni külje all ja temperatuurid pole seal jaanuaris ka kuigi kõrged. 2 nädalast jääb mõnusaks nautimiseks veidi väheseks.[[42934]]

Oleks ka soovitanud Põhja-Vietnami. Sapa, Hiina piiri ääres jättis meile igatahes kustumatu mulje. Kuna tõenäoliselt sinna aga  2 nädalaga ei jõua siis soovitaksin Mekong delta piirkonda (Ben Tre, My Tho). Da Lat on ka kena koht aga seal on kindlasti vajalik transpordivahendi olemasolu, et keskusest kaugemale sõita. Kon Tumi kohta olen ka kuulnud, et seal mingid head matkavõimalused.Quy Mhoni kohta olen ka kuulnud ainult head. Pidi meenutama kõike seda mida Nha Trang oleks võinud olla.

Kõik Ella123 soovitatud kohad on ka Lonely Planetis (Vietnam, Cambodia, Laos, Northern Thailand 2017) sees ehk et kindlasti mitte avastamata :D Mis ei tähenda, et neid muidugi külastada ei võiks.

Põhja Vietnamis avastasime" mitte turistikaid "kohti nii, et sõitsime ühistranspordiga mõnda väiksemasse linna, rentisime majutusasutusest rolleri ja sõitsime mööda külasid ringi. Eelnev rolleri sõidu kogemus tuleks kasuks. Lõuna Vietnami kohta soovitusi anda ei oska, aga võta Googel maps lahti, vali fotode järgi mõni huvitav kant välja ja tuld.

Üsna lääne pool oli selline linn nagu rach gia. Ei näinud seal mitte ühtegi teist turisti ühe päeva jooksul. Samas saime seal parimat toitu terve reisi jooksul. Sealt saab phu quo saarele ka, aga seda ei julge soovitada. Vähemalt meile meeldis see Vietnamist kõige vähem. Korralik turistikas. Mekongi delta suurim linn can tho oli ka üldist turisti kontsentratsiooni arvestades suhteliselt rahulik. Väga head lukshotellide hinnad jne. 

Põjas kül j sajab, samuti kesk vietnamis.