Viimased kommentaarid

AFAIK saab kinnituskirjaga ainult lennujaamadest (Ho Chi Minh, Da Nang, Hanoi) riiki siseneda, 2 ühekordse e-viisa vahel peab olema vähemalt 30 päeva ehk niikaua peaksid Kambodžas olema.

Google: Vietnam 2-week itinerary. Marsruute palju, loodust, kultuuri ja süüa leiab igalt poolt.

Summerrock - kas saaksid eelarvet täpsemalt lahti kirjutada? Ei oska Eestis paigal olleski nii vähesega hakkama saada, reisimisest siis rääkimata. 

Mõtlesin e-viisat taotleda, et teha daytrip Ivangorodi, aga komistasin kahe probleemi otsa. 1) Küsitakse eelmiste Venemaal viibimiste kuupäevi... käisin kooli ajal 2 korda ca 15 aastat tagasi ja kusagilt ei ole neid kuupäevi võtta enam praegu. Kui panen huupi, kas võib olla, et tekib kohapeal probleeme (peale selle, et võibolla viisat ei väljastata)? 2) Küsitakse ööbimiskohta, aga ma ei plaanigi ööbida. Daytripiks ei olegi võimalik e-viisat saada?

Bussijaamas. Või siis seal, kus inimesed kogunevad ja ootavad, kui tegu väikse külaga. Kohalikud teavad sel juhul kindlasti :) PS. Tbilisi bussijaamast sa siiski ise tõenäoliselt vajalikku marsat üles ei leia, pead üritama teistelt marsajuhtidelt küsida ja kuidagi pääsema shared taxi maffiast, kes üritab sind oma autosse tirida. 

Suvel oli isegi soovitus saabuda 3h enne lendu.

Kõik Ella123 soovitatud kohad on ka Lonely Planetis (Vietnam, Cambodia, Laos, Northern Thailand 2017) sees ehk et kindlasti mitte avastamata :D Mis ei tähenda, et neid muidugi külastada ei võiks.

Avastamata kohtade soovitusi leiad vast ikka kohapealt, mine sinna, suhtle inimestega jne. Parem oleks küll omada aega rohkem kui 2 nädalat, eriti et ürgne seiklus tõenäoliselt ei leia aset kõige arenenuma infrastruktuuriga paikades.

booking.com'ist leiad hulga kodumajutusi.

Mitte ainult Baltimaades, Pariisist Finnairi Helsingi lennu peale minnes kontrolliti käsipagasi kaalu (kohver+kott) ja nõuti kohvri äraandmist, kuna paar kilo üle oli. Raha ka muidugi. 

Kui päris aus olla, siis ma ei tea, miks pea 10 aastat vana teemat välja kaevata, aga vaatasin huvi pärast järgi ja platskaardi pilet Pihkvast Moskvasse oli ca 35€ ning istudes ca 17€. Ei ole täheldanud, et lennupiletid sellest odavamad oleksid.

Kaalutakse-mõõdetakse justnimelt väravas, kus siis veel? Check-ini teeb enamik rahvast nagunii online ju. On juhtunud ka Finnairiga, et Trt->Helsingi->Dublin lennul Tartust Helsingisse peeti seljakotti sobivaks käsipagasiks, Helsingi->Dublin otsal aga korjati väravas ära, kuna paar cm üle mõõtude ta oli ja raami hästi ei mahtunud. Raha õnneks ei küsitud.

Couchsurfing. Helsingi ongi kallis paraku.

Olen olnud Austrian Airlines'i puhul vabatahtlik Viin->Sofia lennul. 250€ kätte, öö Viinis 4* hotellis, takso lennujaam-hotell-lennujaam ja toitlustus. Sain järgmisel päeval hommikusele lennule. Kogemusega igati rahul.

AirBaltic 2 ndl tagasi Riia->Kopenhagen lennul kaalus küll käsipagaseid ja nõudis raha. Paar päeva tagasi lennul Dubrovnik->Riia ei viitsinud keegi pilkugi heita sellele, mida rahvas käsipagasina salongi vedas, ning selle tulemusel oli lennukis tükk tegu, et kõik ära mahutada ning mõni luuk ei läinudki korralikult kinni lõpuks.

Bussiga on raske, kuna viimane buss Tiraspolist Odessasse, millele kindlasti kohti on, läheb kl 14 juba. Sõit Tiraspolist Odessasse võttis meil 4h (piiriületus + bussi parandamine 2x tee peal...). Õhtul kl 20 paiku läheb küll ka buss, aga sellele ei pruugi kohti olla (tuleb Chisinaust) ja pileteid ette osta ei saa.Viisat iseenesest vaja ei ole, piiri peal saad paberilipiku, mille lahkudes tagasi pead andma.

Linnast, kus öö hostelis ühistoas ühele algab 40 eurost, pole väga soodsat majutust ilmselt loota. Kui kesklinnast kaugemal majutute, siis jalgratta rentimine on ehk hea viis liiklemiseks.

Kõige tõenäolisem, et viimases kuulutuses tegu siiski ööpäeva hinnaga, mitte kuu.

Viinamarjahooaeg on algamas, kindlasti on selleks perioodiks abikäsi vaja. Seal, kus viinamarju kasvatatakse ja veini tehakse :)

Oktoobris on keskmiselt 19-20 kraadi meri seal, Eestis suvel siiski saavutab ka sama temperatuuri või rohkemgi :)

Mina olin Madridis äsja 2 täispäeva ja tundus küll, et jäi väheks. 3 või isegi 4 oleks kindlasti mõnusam. Madrid (ja Hispaania) pole üldse koht, kus tahaks tingimata ühest punktist teise tormata, vaid vahepeal ikka kuhugi kenasse kohta maha istuda, hommikust/teist hommikusööki/lõunat nautida (hispaanlaste huvitavad söögikombed :)) ja niisama olla. Eriti tähelepanuväärseid kirikuid Madridis pole, aga park (El Retiro) on suur ja mõnus, muuseumid (mina käisin Sofia Reinas ja Prados, aga on ka muid valikuid) hiiglaslikud ja kindlasti tasub ringi jalutada erinevates kesklinna piirkondades: nii Gran Via ja Soli ümbruses (sh Barrio Lettras) kui ka autentsemates La Latina ja Malasana piirkondades. Imelist päikeseloojangut näeb Templo di Debodi juurest (Egiptuse tempel mäeveerul). Kõik on küll jalgsikäigukaugusel, aga need käigud ei ole päris kahe sammu pikkused. Sellegipoolest äärmiselt nauditavad :)

Google aitab sind hästi kõigi nende küsimustega. Bordeaux' lennujaamast linna saab bussiga 1+ või midagi taolist. Selline info on tavaliselt kirjas lennujaamade kodulehel - sa pole esimene, kes soovib lennujaamast linna jõuda. Samuti võimalik Google mapsi abiga edukalt leida. Rongipileteid saab SNCF-i või goeuro lehelt osta.