Vietnami saabudes ennast registreerima?

Tere. Reisime esimest korda omal käel Vietnami. Lugesin reisitargalt.vm.ee lehelt: "Välismaalased, kes reisivad riiki iseseisvalt, peavad saabudes ennast registreerima kohalikus politseijaoskonnas 24 tunni jooksul. Suuremad tunnustatud hotellid korraldavad selle oma külalistele ise" . Olen läbi lugenud palju Vietnami reisiblogisid ja foorumeid. Keegi pole nagu kuskil maininud, et käis ennast politseijaoskonnas registreerimas. Kas on kellelgi kogemusi?? 

Me reisisime aasta tagasi,kuskil politseijaoskonnas ei registreerinud...

Politseis registreerimise kohustus kehtib väga paljudes riikides, Euroopaski. Ka naaberriigis Tais näiteks. Kohustus on hotellil (selleks nad passist koopia teevadki) või kodumajutuse pakkujal.
Eks üldiselt on kõigil suva. Hotellides on see muidugi automaatne protsess.

See kohustus on ka Eestis, mitte küll politseijaoskonnas. Külastajakaart, mille täidad majutuses on Maksu ja Tolliametile ettenäitamiseks. Vietnamis on lugu sama, kõik käib läbi hotelli ja haldussuutmatuse tõttu, tegelikult ei jõua sinu andmed kuhugi.

3 nädalat tagasi saabusin riiki ja ei registreerinud kuhugile :) 

Selle "kohustusega" on selline lugu, et ametlikult nagu peaks tõesti politseis ennast arvele võtma. Kui sa majutud hotellis, siis teeb hotell selle sinu eest ära. Kui sa hotellis ei majutu mingil põhjusel, võta kohe peale lennujaamast väljumist tuba kõige odavamas hotellis, registreeri enda saabumine ära ja ongi kõik ametlik.
Hotellis küsitakse sult esimese asjana passi ja halvimal juhul öeldakse, et me võtame selle üheks päevaks enda kätte, sest me peame selle politseis registreerima. Selle jutu peale tuleb väga enesekindel nägu pähe teha ja öelda - "no, no, no, no, no". Ärge mingil juhul andke oma passi käest!
Siis tehakse sinu passist koopia ja saavadki kenasti hakkama. Kas nad neid andmeid kuhugi reaalselt ka saadavad, jääb nende teada..