Võhik Egiptuses

Soov minna märtsi alguses mehega puhkama ja sihtkohaks sai valitud Egiptus. Nüüd jälle dilemma ees kas valida Hurgada või Sharm el Sheik. Sellest ka teadmatus millist reisikorraldajat ja hotelli valida. Enda poolsed soovid oleks et reis kestaks 7-8 päeva ja ööbimine 4* hotellis. Ühesõnaga kellel on täiesti võhikule mingeid soovitusi ja nõuandeid, andke tulla.

1
2

No kui tahad näha Egiptust, mine Niilusele.

0
0

Soovitaks Niilust näha, jah ja järelikult võiks sihtkohaks Hurghada olla. Safir on päris hea hinnaga 4* hotell. Soovitan. Luxori ekskursioonil Kuningate orgu minnes on ka mootorpaadisõit Niilusel ja muidu palju, mida vaadata. Kui lähed aga kaheks nädalaks, siis soovitaksin valida hoopis Taba (puutumatum loodus, korallid, mitu põnevat riiki paistab aknast sisse) ja võtta sealt ekskursid Kairosse GIZA püramiidide juurde (seni minu kõige suurem elamus) ja näiteks ka Israeli või siis hoopiski õine Moosese mäe ekskurss.

0
0

Mina soovitaksin Hurghadat ja hotelli Safir. Saabusin äsja sealt ja kõik oli super. ;)

0
0

Oleneb mida tahad: 1.ainult puhata,siis Sharm mis tegelikkuses ei kajasta Egiptust va.Punane meri ja veealune maailm 2.tahad Egiptust tõeliselt näha ja kultuuri nautida-Hurghada ja eks.Luxorisse ning Kairosse. Hurghadas näed ka tänaval kohalikku elu, mis sharmis täiesti puudub. Kiirusta valiku tegemisega, sest peale turismimessi on kõik välja müüdud või hiigelhinnaga.

0
0

Et peale turismimessi on kõik välja müüdud või hiigelhinnaga. Nii et võta rahulikult, vaata ja otsusta. Kiirustamine ei ole parim viis otsuste langetamiseks.

0
0

Kas hotelli Safir rannas on ka koralle? Kas selles rannas on ka laevad nii, et peab masuudi sees ujuma?

0
0

Kas kellelgi oleks mahti natuke põhjalikumalt Safirist kirjutada? Kas rannas on rätikud või tuleb ise kaasa võtta? Kas kõrvalmaja on OK valik? Meil on valitud pakett hommiku- ja õhtusöögiga, aga kus on võimalik midagi lõunaks osta? Kas seif on tasuta ja kas see on fuajees? Kas lastele on mingisugust tegevust? Võib-olla veel midagi, mida ei taibanud küsida. Ehk saaksite anda ka mingisuguseid hinnanäiteid, et teaks raha kaasa arvestada. Olen lugenud, et soovitatakse kaasa võtta eurosid ja dollareid, aga kas siis kohalikku raha ei lähegi üldse vaja? Olen info eest ette tänulik.

0
0

Soovitan tshekkida sellist kohta nagu http://maps.google.com/ Kirjutad seal otsingusse Hurghada Safir ja näed satelliidi pilti hotelli asukoha kohta. Parem oleks installida Gogle Earth aga maps ajab kah asja ära. Sealt kaudu on võimalik leida konkreetse hotelli asukoht. Safir konkreetselt on Sakkala ja Da Har keskustest eemal. Taksoga keskustesse maksa max 10 kohalikku raha. Kui taksojuhile ei meeldi võta uus takso. Ja sa näed, et sama taksojuht viib teid 10 raha eest ära. Safir asub kahel pool teed. Peamajast on lihtsam randa minna. Kõrvalmajast pead minema üle tänava ja peamaja sissekäigust läbi, et saada randa. Kui hinna vahe on väike võta peamaja.

0
0

Safiris on olemas rätikud. Lihtsalt pead vahetama käterätikukaardi, mis sulle koos toa võtmega antakse, käterätiku vastu, aga alati peab vaatama, et üks sul endal käes oleks:kas siis käterätt või kaart. Rannas on küll laevad, aga vesi on puhtamast puhtaim. Ise ööbisin peamajas ja seega ei oska kõrvalmaja kohta midagi öelda, võib-olla nö.pikem tee randa jne. Seifi kohta ei oska midagi öelda, ise seda ei kasutanud. Lõunasööki saab rannabaarist(väga hea bbq), kuid võib ka linna sööma minna, kus on samuti väga head toidud. Soovitan võtta kõige rohkem kohalikku raha kaasa, teisejärguliselt dollareid ja viimasena eurosid(mida meil ei läinud üldse vaja). Taksoga linna on 5-10 kohalikku. Tagasi sama. Linnas on suhteliselt odavad asjad, aga alati peab kauplema, sest see on ju Egiptus ;).

0
0

4* hotell Egiptuses vastab meie mõistes 3*sele, kuid midagi eriti hullu pole, tube koristatakse, käterätte vahetatakse. Hurgada on nädalase paigaloleku puhul üsna väsitav. See kauplemine ja poodidesse tirimine on algul eksootiline, kuid paari päeva pärast tüütab ära. Venelasi on ka kole palju, sildidki vene keeles. Ekskursioonide puhul ei soovita bussireise. Sõit pikk ja kohale jõudes võib juba tüdinud olla. Korraldus kah imelik, vaatamisväärsused lausa joostakse läbi, siis on poodide külastus ja neile kulutatakse rohkem aega. Giidid saavad ostude pealt komisjonitasu. Hea mõte oleks, ringivaatamise soovi puhul, kasutada kohalikke lende ja tellida endale ise giid. Vaatamisväärsuse piletid on 25-50 Egiptuse naela. Ainult suure püramiidi sissemusse ronimine on kallim - 100 naela. Linnas ringiliikumine on lihtne - Hurgada buss maksab 1 nael. Taksode puhul peab enne kauplema ja eks see hind sõltub hotelli kaugusest. Linnas on paar täitsa head restorani, ca 25-30 naela eest saab väga maitsvat kala koos salati ja riisiga. Maksta saab ka dollaris või euros, kuid kohalikus rahas tuleb ehk soodsam, jäävad ära need ümardamise vahed - hinnad üldjuhul lõppevad nulliga või viiega.

0
0

Oleksin tänulik, kui keegi kirjutaks orienteeruvad hinnad, mida Egiptuse rannas henna tattoode eest küsitakse.

0
0

Kas Egiptuse tatoomeistrid teevad neid pilte ikka hennaga või kasutavad musta hennat, mis on nahale ja üldse tervisele kahjulik? Mustast hennast: http://www.bioneer.ee/eluviis/ilu/Must_henna_ei_ole_henna.aid-1569

0
0

Kuna eelmine postitus sattus ekslikult vale teema alla, siis küsin veelkord- on kellelgi infot, palju maksab Egiptuses henna tattoode tegemine? On kellelgi ka negatiivseid kogemusi ( pean silmas naha probleeme). Tänud juba ette.

0
0

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=339052

loe siit ja Katrini kodulehelt, parim hennainfo eesti keeles!!!

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased