www.homeaway.com

On keegi läbi selle keskkonna broneerinud majutust ja oskab mind juhendada, kuidas/kuhu ma makse sooritan? Mõistus juba nii koos :D omanikule saatsin meili, millele ta vastas ilusti, et kõik sobib, koht vaba jne. Nagu ma aru saan, saab vaid läbi selle lehe tasuda, aga kuhu kellele, kui palju? Lehe õppevideost vaatasin ja logisin ennast kuhugi teisele lehele, kus justkui oleks mingi arve saabumise koht. Segaselt seletan, aga lugu ongi segane ju!

Kas peab kindlasti olema homeowai.com? On ju teisigi kohti, kustkaudu majutust broneerida.

Ei pea kindlasti olema, lihtsalt seal on mul objekt välja valitud. muidugi võimalik, et reklaamib end mujal ka. On sul mingi parem variant? Seal keskkonnas tahavad 10 eurot vahendustasu, mujal, olen vaadanud, küsivad tunduvalt rohkem. Objekti omanik avaldas oma villa nime ja kirjutasin otse ka talle, aga millegi pärast ei reageeri sellele meilile.

mismõttes pead nende kaudu maksma? Saatsin saidilt kirja omanikule, omanik vastas ja palus teha ettemaksu 50 eurot ülekandega, mida ma ka otse talle tegin ja ülejäänu maksin kohapeal sulas.

Homeaway kuulub nende portaalide hulka, mis kasseerib omanikult paar-kolmsada eurot aastamaksu kuulutuse ülesriputamise eest ja jätab otsad vabaks. Omaniku andmed on üürilevõtja jaoks avalikud. Hinna kokkuleppimine ja maksmine on omaniku ja üürilevõtja omavaheline asi. Mõnikord annab omanik hinnas järele, kui ilusti küsid. Vaatasin praegu ka näitena mõnd Eesti kuulutust, seal oli öeldud, et Eestis makstakse eurodes, muude valuutade korral peab enne omanikuga kokku leppima. 10 eurost juttu ei olnud. Vb on erisusi suurte hotellide ja kaardimaksete osas, sellega ma ei ole kursis. Teine liik vahendajaid (Housetrip, Travelrent) ei avalda vastastikku mingeid andmeid otseühenduse pidamiseks, nii kirjavahetus kui rahaülekanne käib läbi nende ja võtavad ca 15% vahendustasu konkreetsetelt tehingutelt, st omanik saab kätte vähem kui üürilevõtja maksis.

Omanik saatis mulle oma vastusmeili läbi homeaway keskkonna ja minu palvele, et saata bronni arve meilile ta ei reageerinud. Selle tõttu ma hakkasingi kahtlustama, et äkki ta keskkonnaga lepingulistes suhetes ja ei tohi nii teha ja saatnud mulle arve kuhugi keskkkonda ja mina totu ei leia lihtsalt ülesse. Kirjutasin talle ka otse, vast ikka reageerib. Muidu jah homeaway reeglites on kirjas, et 10 eurot on vahendustasu, teistel saitidel olen vaadanud, et ca 40 eur, jõhker ikka. Otsiks hea meelega otse, aga see nii aeganõudev ja 10 eurot ei tapa veel :D

Tänan kõiki, kes viitsisid vastata, olen nüüd jupi maad targem. esimene kord ikka kõige raskem :D Ma pole kunagi nii käinud, üksnes sadu kordi matkaautoga, aga see juba hoopis teine teema.

Muhkam, jaga siis tarkust teistele ka, kui sul teema edukalt lõpetatud. Tundub, et süsteem on seal keeruliseks läinud. Vaatasin, et nad soovitavad ühe maksemeetodina oma Reservation Manager süsteemi, see vist ongi, millega maadlesid. Pakutakse ka krediitkaarti, tšekki, pangaülekannet, PayPali. Nagu aru saan, läheb raha omanikule, kus see 10 eurot liigub, jäi arusaamatuks, vb kui maksta nende Reservation Manageri kaudu, pudeneb vahelt ära.

Teate ma jätsin homeawayga asja ajamise katki. Ära tüütas, et mitte mingisugust vastust ei saanud, omalt poolt tegin kõik, et see vastus saada :D Nalajaks, et omanik, kellele otse kirjutasin, ei vastanud mu meilidele. Keegi linkis siin foorumis oma majutust, mille ta oli sunnitud kahjuks tühistama ja ma bronnisin selle ise. Ka läbi agentuuri, aga asjaajamine oli väga sujuv, loogiline ja kiire. Mina olen rahul!