trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Palun märkige laste vanus ja kontakt, tean võib-olla sobivat varianti Võrumaal.

Minul on olemas Norra krediitkaart, valdan ka norra keelt. Tartus saan Tripmonster'i kaudu ostmist konkreetsetel soovijatel isiklikult aidata, aga mujal Eestis teatavat riski võtta ei tahaks.

Låheksin kindlasti Narva kaudu. Soome kaudu raiskad vaid raha ja aega. Kui aeg on ilusasti broneeritud, saad kiirelt yle piiri, eelmise aasta probleemid on praeguseks kadunud. Mina liikusin Narva-Leningrad-Petrozavodsk-Murmansk kaudu oktoobrikuus Norrasse. Kaasa sai Eestist vøetud ka koer, kelle vastu Narvas yldse huvi ei tuntud (kyll aga uuriti omajagu Storskog'i piiripunktis Kirkenes'i låhedal).

Minu jaoks oli kogu Venemaal see M18 maantee tåielik yllatus. Nii head teed annab Eestis otsida... Rohkem kui 1500km juures oli reomondis ja auklik umbes vaid 20km ja kohalike jutu jårgi olla see løik igikeltsa tøttu lootusetu juhtum juba aastakymneid. Kui viimane talv uut teed åra ei løhkunud, siis ei ole mingi probleem våhem kui øøpåevaga Murmanskisse jøuda, aga soovitan siiski teeåårsete vaatamisvåårsustega (kørvalteed on halvad) ja juuni-sååskedega låhemat tutvust teha. Pøhja-Norra teed on igal juhul palju halvemad ;).

Politseiga ei tohiks Venemaal probleeme enam olla, Putin on seaduse-tundjate palgad nii kørgeks ajanud, et pistisehuvi on neil kadunud. Kesk- ja Pøhja-Soome piiripunktidest Venemaale sattudes vøib oodata ees kymneid kilomeetreid våga halbu teeolusid.

Tõepoolest nädal aega tagasi oli võimalik osta pileteid Helsingi-Oslo-Helsingi suunal 1.30€ või 1.2£ hinnaga (sisaldab kõiki makse). Kõige hilisem kuupäev oli 6. mai, mille ma leidsin. Hetkel odavaim viis Eestisse saamiseks on Ryanairiga Riiga (50NOKi+pagas+admin-tasu) ja bussiga Eestisse (~200kr).

Mai alguspäevil jõuab ELF-i reiside lehele (http://reisid.elfond.ee/) info talguürituste kohta sel suvel, sealhulgas ka talguvõimalus Hobulaiul (kestus tavaliselt 5 päeva). Toitlustus ja ööbimine on korraldatud - suurepärane ja odav viis puhkuse veetmiseks samal ajal ka midagi kasulikku Eestimaa looduse heaks tehes.

Päris põnev! Kaarte saab alla laadida TIFF-formaadis ning mõõtkavas 1:200 000. Kaukaasia-osa on isegi 1:100 000 mõõtkavas.