Viimased kommentaarid

Tere,Kas käinud ja auto rentinud oskavad soovitada rendifirmat? Meie algus ja lõpp saavad olema Mexico Citys. Pakkujaid on palju aga ilmselt ka paljudega on suur hulk peavalu..

Olen kasutanud veel selliseid lehti nagu flug24.de ja swoodoo.com Küll saksa keelsed aga toimivad.

Olen AirTransat'i lendude hulgast soodsaid pakkumisi leidnud, Madriidist sai proovitud..

Acapulco mind ei veennud. Olgugi, et mereäärsed vaated on kaunilt kaljused jättis linn räpase mulje. Pigem võtaks kohe suuna Puerto Escondidose poole kui transpordi ajad klapivad. Väga meeldis Zipolite ja selle ümbrus - ideaalne lesisklemiseks. Kuigi Tulumis on tänu mõnusale meretuulele kergem kuumust taluda.

San Cristobal ja Oaxaca on tõesti väga mõnusa auraga. San Cristobalis tegin mägise hobumatka läbi audentsete mägikülade(ca 100 pesot) ning samuti väljasõit värskendavasse Sumidero kanjonisse ( ca 200 pesot).

Oaxacas jätkub juba linnasiseselt väga palju uudistamist.

Palenques elasin 4 kuud ja ka selle ajaga ei suutnud see koht ennast ammendada. Kindlasti võin soovitada ööbimist El Panchan'is, mis asub dzunglipervel ennem järjekordseid varemeid - mõnus öine miljöö 'howler monkey' hüüete ning teemakohase muusikaga. Sealt käisin Agua Azul'is, paari tunni sõit Palenquest. Mõne pikemaajalise elanikuga jutule saades võite sattuda ka mõne dzunglisse peidetud kose juurde:).

Tulum ise on väga mõnus ning samuti olen kuulnud, et Cozumel'i saar olevat väärt vaatamist, kuigi ilmselt lähedalasuv Playa del Carmen viitab turistirohkusele.

Vahemaad on pikad ja kohati tänu mägiteedele ka rasked aga ilusad.

Avastamisrõõmu jätkub:)

Karin

Kui juba kord sihtkohaks valida metsiku olemusega riik või piirkond ehk siis antud juhul Mehhiko, võiks ikka omal nahal läbi elada nii liivatuisud cabana'sse, külma veega kümblemise, elektripuudumise ja muu säherduse... vaade on ju hommikul silmad avades fantast. Saagem ikka osa Mehhikost:) Eurohotellid on meil ka Euroopas olemas! Ei kritiseeri eelsitusi vaid jagan arvamust!

Vahvaid reisielamusi! Ettevaatust iguaana!

Aeg ei ole oluline, pigem üks pilet korraga kui mitu ning kuna olen leidnud ühesuuna pakkumis al. 150 eurost siis üle 250 hea meelega ei tahaks välja anda..

Ja eks ma olen omajagu silmadega ringi kolistanud ja uurinud aga ikka võib mõni asi kahesilmavahele jääda:)või ei oska lihtsalt õigest kohast otsida.

tänud soovituste eest!

Kui tallad kihelevad tuleb neid kratsida, kui mõte kipub uitama, luba ennastki uitama! Nagu tarkusetera ütleb - kõige enam kahetseme asju, mis meil mingil alateadlikul põhjusel tegemata on jäänud. Olen alates hilisest teismeeast suur rändleja ning see olemus kipub püsima, vahelduva eduga maailmas on rada tallamas ning siis jälle end kodust leides ning kui mõttelend taas tuule alla saab on jalad kärmed järgijad. Kuidas keegi seda tõlgendab - üritus oma enese varju ja nö 'kohustusliku' elu eest põgeneda, uudishimu maailma järgi, hinge toit või mõtete korrastus - igal ühel oma põhjus. Ilmselt olen terve oma täiskavanu elu alateadlikult nii hoidnud, et end õigel hetkel kergelt siinsetest köidikutest lahti rebida ning lihtsalt minna...

Nüüd juba pea aasta tagasi Eestis, peale 1,5 aastast rändtirtsu elu, pean tõdema, et jah - hea on kodus olla! Kuid jah, siinne elu tõmbab su nii kiirelt tagasi oma rütmi, et taaskord on rabelemist rohkem kui aega nautimiseks. Pole vist kaugel uus maadeasvastuse retk.

Kodumaad lukku ei panda! Alati jääb ellu - on raskemaid hetki, mis saavad kuhjaga kaetud toredatest hetkedest! Peamine on, et ennast ära ei kaota keset suurt maailmavurri, kaine mõistus ja nutikus on tõesti abiks, kohalikud suhtuvad suure uudishimu ja lahkusega, kui omad avatud suhtumist.

Raha pole kõige olulisem, kuid siiski vajalik. Katsu mitte raburida pidi oma raha kulutada vaid leia võimalusi selle juurde tekitamiseks või ka magamisaseme/söögi eest veidikese töö tegemine on võimalus. WWOOFi farmid on lahedad ja suhteliselt paindlikud. Eelpool soovitatud Couchsurfing.org on väga tänuväärt üritus ning ääreni täis uskumatuid inimesi. Või jah, kogu esmalt mõnes arenenud riigis kõlisevat kukrusse ja seejärel siirdu vallutusretkele!

Igatahes mine! Hirm kõige edasi pärast on inimloomusele siinses elus niivõrd omane, pigem mõtle millised kogemused sind ees ootavad!

Kui küsimusi, kirjuta!

Päikest:))

AirTransat'i pakkumisi:) www.airtransat.com

Ja kui te juba Belize'is kondamas olete ja melust puhata tahaks, siis soovitan imearmast kaluriküla Sarteneja, kus soovi korral nii Corozal'ist kui ka San Pedro'st väljuv praam peatuse teeb. Mööda maismaad on sinna palju keerulisem saada. Käidud, katsetatud - kindlustab toreda kohalike reisiseltskonna, kuid eeldab varutud aega:) ca 2000 inimisega küla, kus mehi ei näe ning baarindus on asendumas religiooniga.

Ööbisin Natalie & Ed'i Backbacker's Paradise'is, mis kylast ca 10 mintsa jalutuskäigu kaugusel. Väike talupidamine. Saab ööbida nii oma telgiga, ühisruumis kui ka väikestes Cabanades. Natalie pakub imehead prantsuse kööki, orgaanilisest toorainest (Belize'i toidukaubandus pakub enamjaolt ainult pakendatud ja imporditud kaupa).

http://backpackers.bluegreenbelize.com/

Grand Canyon on küll igati lahe, ise käisin samamoodi sealkandis pea 3 nädalasel autotripil. Olime kyll neljakesi, kuid mäletamist mööda said lõpuks igaühe kuludeks ca 6000-7000 krooni, kusjuures seal olid sees autorent, bensiin(ja sõidetud sai ka omajagu) enamus ööbimistest ja söök. Eks see ikka oleneb, kuidas ja kellena sinna minna tahad! Saab ka väga soodsalt hakkama,kui vähegi ponnistust ja rohkem kannatust.

Kui aega, siis soovitan teha GC 5 päevane matk...Rim´ilt Rim´ile...väga vahva kogemus!

www.trax.com...teoorias leiab pakkumised ulejaanud otsingumootoreid l2bi kammides

Koige hullema poleemika ja leviku ajal elasin Oaxaca linnas. Tekkinud paanika ei jaa markamata. Jaotatavad infolehed bakteripuudjatest sinised lapikesed ning katedesifintseerija on apteekidest otsas ka tavaparasest 3 korda kallima hinnaga. Suur tanaval asetleidev toiduturg on margatavlt kahanenud. Kui muidu valitses linna uldpildis punane, siis nadalapevad tagasi oli sinine-roheline margatavalt ule. Raakimata suletud uste jarjest suurenev arv. Samas on ka suur hulk inimesi, kes ilmselt ei usu bakteripuudja edusse ja kaivad muretult tanavail ringi. Kaasarvatud mina. Kull see gripp minuni jouab kui ma sellele vastuvotlik olen. Moningad paevad tagasi pagesin Vaikse ookeani rannikule. Ehk on varskemat ohku veidi rohkem, kuid tanu asutuste ja koolide suletuse tottu saabuvad ka kohalikud, nii Mehhiko City´st kui ka umbritsevatest linnadest roomunaeratusega rannale peesitama, kartmata bakterilevikut. Seagripi teema siiski eriti korvu ei ulatu. Nuudseks vist on margata ka pandeemia rahunemist. Kolakate kohaselt ehk isegi lubatakse ka Guatemalasse nadala-paari parast! Seni pusin paigal.

tänud:)

ostame juuni alguses ära...kaldub Air Transat'i poole...~267EURi oktoobri lõpuks, väljalend Madriidist, kuna nagunii peame hispaanias veidi aega kolama ja eks selle lennuki ebamugavuse saab välja puhatud...tulihingelised ja hinnatundlikud rändurid nagu me oleme:)aga tänud info eest!

päikest karin

Uurige Sardiinia kohta...imeilus koht ka paljude kohalike lemmik...vesi imeilus sinine ja saare lõunaosas leidub nii mõnigi metsikum paik kui teil eesmärgkis just kuurortipuhkus:)

minu arust on rongid seal suht ok... eks see sõit pikk saab olema ja kui sa hinnatundlik pole siis vali kas Eurostar või InterCity rongid - need kiiremad ja rahvas intelligentsem...kui aga odavam sobib paremini vali Regional(R) rongid...tunduvalt soodsamad:) ei ole seal ka miskit hirmsat vaja läbi elada..vaata eelpool mainitud www.trenitalia.it

lennufirmadest võid proovida ka siselende...nt. WindJet pakub häid võimalusi või tuula Skyscanner.com -is ringi:)

Karin

kui sa tahad lisaks ka väikest blogi pidada ja marsuudi kkardile märkida soovitan www.travelpod.com... pole kindel kui palju sinna pilte mahub aga tsekka ehk sobib sulle:)

karin

Me just jõudsime Itaaliast tagasi ja auto oli renditud Malpensa lennujaamst. Kõik läks hästi, probleeme polnud. Auto oli igati pinks-ponks. Loodan, et teil võimalik ka GPS kusagilt kaasa haarata, säästate päris hulga aega. Kiirteedel võtke kindlasti maksupilet, isegi kui tõkkepuu on üleval ja piletit kuskilt ei paista tulevat. Trahvidega nad ei koonerda;)

Kui veel küssasid olen meeleldi abiks:)

Karin

Millegi pärast arvan,et nad tahavad ikkagi transiitviisat kui te lennu vahetuseks piirivalvest mööda peate minema...see 50$.. Zanzibarile minekuks teete kindalsti ka Tansaania viisa...kindlasti kontrollige, et kuupäevad ja summad klapiks. meil just detsembris juhtus, et üheke grupist väänati ühekordne viisa ja peale märgiti makstud summaks 20$(tagasitulles pidi jälle 50$ maksma) kuigi reaalset maksime me kõik 50$...kuidagi peavad ka piiriametnikud jõukaks saama:))

Zanzibaril soovitan soojalt Twisted Palms bungalot...eemal turistirohkest piirkonnast...kui saabute Kivilinna siis täpselt teisel pool saart..

kui rohkem infot vajad aitan hea meelega

Karin:)

Heips,

Olen ka juba mõnda aega peas Kariibireisi mõlgtutanud, kuid otsust, kus alustada ja kuidas liikuda pole suutnud vastu võtta. Ideaalis oleks soov liikuda samamoodi nagu teemaalgataja Rein - saarelt saarele. Kas on keegi seda rada pidi käinud? Kummalt poolt oleks targem alustada ja kui suur võimalus on kõik saared läbi käia?

Vahepeal plaanisin kruiisikale tööle minna, pole seda päris maha matnud, kuid see jätaks siiski üpris vähe aega ja võimalus avastada veidi vaiksemaid ja väiksemaid kohti jääb ära...

Plaanin ise märtsikuu lõpus sinnapoole suunduda... On äkki keegi veel sel ajal minemas? Aja piirangut ei ole ja hea meelega jääksin mõneks ajaks... kui viisadega probleeme ei teki:)