trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Olin 3-4 aastat tagasi Myanmaris (Birma on inglise koloniaalnimi) nädala. Äärmiselt suurepärane maa. Minu parim reis üldse. Kasutasin kohaliku reisibüroo teenuseid, kes bronnis 4 siselendu ja hotellid, lisaks olid giidid ja autojuhid Yangonis, Mandalays, Baganis, Pindayas ja Inle järve ääres. Lisaks orgunnisid nad viisa, mille saabumisel lennujaama kätte sain. Kogu see vip teenindusega lõbu läks maksma alla 600 USA dollari. Kindlasti soovitaks külastada nii Inle järve ujuvkülasid, Bagani kui ka Yangoni ja Mandalay ning Minguni. Riigi inimesed on vaesed, iga dollar või kyatt mida sa kulutad seal tob kasu kohalikele inimestele. Autojuht, kes oli meil Yangonis oli kindlasti kohalik nuhk, samas Bagani ja Mandalay giidid olid täiesti avameelsed oma suhtumises kohalikesse valitsejatesse.

Takso hinda ei oska öelda, pakun miinimum 35 taala. Ise sõitsin metrooga. Vaata googleis linnaplaani koos metroojaamadega, arvan et lennujaamas kõnnid pagasiga pikema maa kui Manhattanail.

Ostsin ise virtuaalse Unet kaardiga pileti Bangkok Airwaysi lennule. Selgus et krediitkaart tuli kohapeal ette näidata. Tuli osta uus pilet, vana sain tagasi müüa, kuid ikkagi kaotasin rahas. Loe hoolikalt kõik tingimused läbi.

Pane teinekord googleisse otsingusõna Arlanda või Stockholm airport. Mõne hetke pärast leiad lingi: http://www.arlanda.se/en/Information--services-to/Traveller-information/At-the-airport/Maps/ Sa ei pea selleks kulutama 10 päeva.

Olin paar aastat tagasi 2 nädalat Jaapanis, selles 5 ööd Kyotos. Kaugemale kui Kyoto ja Nara ei jõua minna. Vaadata ja tunda on palju.

Lan Airlines pakub hetkel soodushindu Peruu siselendudel: http://www.lan.com/promociones/data/europa/todo_europa/pe/vuelos-en-ue.html?Email_PageName=20090420_tm_tarifas_REU&Email_OID=lim_cuz Näiteks Lima-Cuzco-Lima 322.- euri kõigi maksudega. Ma ei ole leidnud üheltki lennufirmalt otselendu Arequipa-Cuzco

Sain hotelli Estouri viimase minuti pakkumisega 2007.a. suvel. Väikesed toad, lihtne hommikusöök, asukoht väga hea, hotelli väiksus oli minu jaoks pluss, tippi võib alati anda. Mina jäin väga rahule.

Kasutasin eelmisel sügisel viisa saamiseks kohalikku reisikorraldajat, täitsin mulle saadetud ankeedi, sain kinnituse paari nädalaga ja maksin paypaliga. Piiril oldi mul vastas ja korraldati viisa passi saamine. Väga mugav.

Väike perehotell paarsada meetrit merest eemal. Meeldiv teenindus, hotellil väike bassein. Bussipeatuseni suure tee ääres samuti paarsada meetrit. Kaupluste ja restoranide rajoonini on vähem kui kilomeeter, 15-20 minutit jala(või ~2 bussipeatust) Iraklioni poole jääb suur kaubanduskeskus. Autorendifirmasid on igal sammul. Linna keskusesse on paarkümmend minutit bussisõitu.

Sõltub mida tahad, ise võtsin ka Tulumi ja see oli suurepärane. Kogu reisivaliku näed ära laevale saabudes ja ära jäta ekskursiooni bronni kindlasti viimasele hetkele

Olen lennanud KL Penangi ja tagasi Airasia lennukitega, väga mugavad lennukid, 50 minutit lendu, pilet koos maksudega ~500 krooni.

Odavaid hindu pakub vivaaerobus.com, selle uudiskiri on mul käinud juba pikemat aega, aga pole ise kasutanud. Keskus asub Monterrey linnas, pakub ka hetkel USA linna Austini (texases Houstoni lähedal) ja Cancuni vahel pileteid hinnaga 49.- USD

Isiklikest kogemustest rääkides teatakse Kagu-Aasias haritud inimeste ja kaupmeeste seas Eestit hästi, seda nii Kuala Lumpuri turul, suvalises Pattaya poekeses või ka Baganis ja Mandalays Myanmaris. Myanmaris oli paari inimesega pikem jutuajamine. Väga hästi tunti nii ajalugu kui ka geograafiat, rõhutati kommunistide rõhumist nii meil kui neil, kardeti ja vihati oma sõjaväelisi valitsejaid ning nende suurtoetajaid Venemaad ja Hiinat. Vene-Gruusia sõja järgselt olid need inimesed kindlalt Gruusia poolel ja tunnustati Eesti seisukohti.

Sõitsin Kathmandusse mõni aasta tagasi Londonist Qatar Airwaysiga. Pileteid vaatasin www.ebookers.com ja www.lastminute.com lehtedelt. Kasutasin Qatar Airwaysi sooduspakkumist, pileti hind jäi 350 ning 400 naela vahele, täpselt enam ei mäleta.

Kui on pappi palju suvalisele firmale maksta, siis tehke aga selle srartuuri viisa. ps viisa piirilt on 1000 bahti ehk 300 krooni, nii et selle 650 krooni eest saab 2 viisat ja asjaajamist on tükk maad vähem, pildi suuruse millimeetreid ei kontrollinud küll keegi.

Bangkok Airways lendab nii Luang Prabangi kui ka Vientiane'i. Selle lennufirmaga lennu ostmisel tuleb aga olla ettevaatlik. Kaasas peab olema täpselt sama krediitkaart, millega ostsid lennupiletid. See tähendab ei saa kasutada SEB panga e-krediitkaarti.

Viisa saab kätte piirilt ja seda väga lihtsalt. Sisenesin reisi jooksul Bangkoki lennujaama 2 korda, esimene kord kulus protseduuriks koos ankeedi täitsmisega 10 minutit, teisel korral oli 10 hindut ees, aega läks 15 minutit. Maksis 1000 bahti inimene. Hinnanguliselt mitmekordse sisenemisega viisatasu saatkonnas on kallim kui kahekordne viisa tegemine piiril. PS Pildi suurusel polnud küll mingit probleemi.

Endal ka septembris minek Myanmari, kuna aega on vähe, siis tellisin kohalikult reisifirmalt nädalase ringreisi Yangon-Mandalay-Bagan-Inle-Yangon. Viisa orgunn maksis täiendavalt 15 USD, kogu asjaajamine sai korda aetud läbi online suhtluse, mille kaudu sai neile saadetud dokumentideks vajalikud andmed ja pildid. Paar päeva tagasi sain tagasi aktsepteeritud vastuse, milline läheb veel ka piirikontrolli ja lennufirmale. Selle kinnituse alusel nad piiril panevad viisa passi. Visa on arrival tegemiseks ei ole vaja muud kui kas või ühe hotelli bronni läbi nende. Sarnast teenust saab kasutada ka Vietnami külastamisek

Myanmari viisat on võimalik ka piirilt saada, kuid arvestada tuleb 2 nädalase etteteatamisega. Selle korraldajaks on riiklik turismiagentuur. Infoks link: http://www.myanmartourismservices.com/visa_on_arrival.htm

Kui teed 1-2 reisi aastas soovitaks kasutada Tšehhi lennufirma Czech Airlinesi kaarti OK Plus. Lennufirma kuulub Skyteam Alliancei. Kaardi kasutamise eeliseks on see, et kui sa kolme aasta jooksul kasutad kaarti uuesti, siis juba olemasolevate punktide aegumise tähtaeg pikeneb. Sinna kontserni kuuluvad veel KLM/AirFrance, Aeroflot, Alitalia, Continental Airlines, Delta Airlines, Korean Air, China Southern, NWA, Kenya Airlines jm. Miinusteks on see et partnerfirmat KLM kasutades saad soodushindade puhul ainult 25% punktidest.

Su tempo on liiga suur, parem võta selle 14 päevaga ette ainult Vietnam, kambodza ja laos jäta järgmiseks korraks

Üks variantidest on ööbida mõnes odavas hotelliketis, näiteks Formule1 või Ibis, reserveerida saab www.accorhotels.com või Campanile, reserveerida saab www.campanile.com

Air Asia, Tiger Airways, Jetstar Asia, Nok Air, Bangkok Airways on mõned lennufirmad, mida kasutada saad. Uuri ja bronni, neil on pidevalt kampaaniaid, soodsam võib tulla mõni läbi Kuala Lumpuri või Singapuri kulgev variant ja loomulikult õiged kohanimed.