indy

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

19 külastatud riiki, 10% maailma 195st riigist

4 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Hong Kongi öömajadega on nii nagu peale rutsi aega Riias, kas siis lux või täielik saast. Norm hinna ja kvaliteedi suhtega kohta annab ikka otsida. Leidsin selle hotelli juhuslikult, lugedes siin varem ööbinute reviewsid. Li Tak Street, kus hotell asub, tundub küll täieliku getona, see eest asub bloki ümbruses hulganisti hea hinna ja kvaliteedi suhtega restorane. Hotelli asukoht on õigupoolest küll Kowloonis, Hong Kongi saarele on siit 2 jaamavahet metrooga. Ka lennujaamast on siia ülihea connection- Airport Expressiga Kowloon Stationi ja sealt teise rongiga 1 jaamavahe tagasi Olypic Stationi. Olympicust hotellini on u. 10min jalutamist mööda galeriisid. Ka Kowlooni peatänav pole siit kaugel, samuti u. 10min jalutamist. Kahjuks pole hotellil oma veebikat, peab kasutama erinevate agentuuride abi.

Kuuba ''viisa'' tähendab turistikaarti ja selle saad osta lennujaamast koos piletiga. Piletihinnad ja lennuajad: http://www.cubatravelusa.com/cubana_de_aviacion.htm Soovitan kindlasti lennata Cubanaga, lennuk on küll vene TU aga hind, teenindus ja pagasipiirangud on tunduvalt normaalsemad kui mehhiklaste Mexicanal.

Oleneb kui pikaks ajaks reisile tuled. Ilm võib olla vägagi heitlik. Alles nädala alguses oli NYCis +30C, nädala keskel ainult +15C. Kui on norm sügis siis hoiab nii +15C ringis. Jälgi ilmateadet netist. Miamis on aga kohe kindlasti Eestimaine suvi, nii +20-25C.

...aga summa on veidi väikesevõitu. Sellise summa eest saad investori viisa, ma ei tea küll selle vormi#. Mu hea tuttav investeeris 2-3a tagasi USAs kinnisvarasse. Tegi omale ehitusfirma ja nüüd on tal seda tüüpi viisa, et võib alaliselt riigis viibida, töötada aga ei tohi. Seda viisat pikendatakse aegajalt ja samuti jälgitakse, kuidas tal business sujub. Seda viisat on Eesti USA saatkonnas väga vähe välja antud, keegi ei oska lihtsalt küsida.

Cancuni ei soovita tõepoolest minna, kui siis ainult selleks, et Isla Muheres'el ära käia. Islat Soovitan seepärast, et seal on parim snorgeldamispaik kogu Mehhiko Kariibial. Sealsel Playa Norte'l, on liiv valgemast valgem, isegi Tulumi rand ei saa selle vastu. Saarele tehakse day trippe, kus on hinna sees snäkid ja joogid laeva baaris ning lõunasöök saarel. Üks korraldajatest on Sunset Lagoon Marina, mis asub Cancun Hotel Zone's, iga takso- ja bussijuht peaks teadma seda kohta. Saarele saab ka liinipaadiga. Saarel liiklemiseks kannatab koha pealt golfcar või roller laenutada. Soovitan kõigil Mehhiko Kariibiale minejatel valida peatuspaigaks Playa del Carmen'it. Sinna saab CUNi lennujaamast otse bussiga(60km lõunasse). See linn ei ole just kõige odavam aga kui tahetakse palju näha ja liikuda siis see paik on logistiliselt sobivaim, ka saab sealt osta kõikvõimalikke ekskursioone, rand on kah enamvähem ja ka õhtuti ei hakka igav. Tulum on küll lahe koht aga kaua seda ilusat randa vahtida jõuab. Ühiskondlik transport on Mehhikos hästi arenenud ja ok hinnaga. Shoppamiseks pole P del C parim koht, Cancunis on kaubavalik kordades parem ja hinnad odavamad. Ka klubides kannatab Cancunis enam käia. Vaatamisväärsustest. Kõvasti promotud maiade varemed, Chichén-Itzá, on paras turistilõks, Cobá on etem. Kindlasti cenoted e. karstikoopad, kõvasti reklaamitud, on enamuses ülerahvastatud ja kallid, üks väikene ning privaatne asub kui P del C peatänavat Juares't pidi u.2km linnast välja sõita. Sukeldumine korallrifil Cozumeli külje all. Cozumelil enesel pole mitte kui midagi peale hakata. Isla Holbox, väga ilus kariibilik(mitte mehhikopärane) paik Mehhiko lahe ääres. Arvestama peab kahe-kolme päevaga, sest otseteed sinna puuduvad ning laev käib saare vahet mõned korrad päevas. Vaieldamatult parim kalarestoran asub Cancunis, rannaribal peale Puerto Juares't, resto tunneb ära VW Campar'i vraki ja plastmassist haikala järgi. Koht on räämas ja räpane aga seafood on seal parimastparim. Veini ja õlut restos ei pakuta, see tuleb enesel Oxxo'st (kohalik alkokett) kaasa osta. Teemapargid ei ole seda hinda väärt, mida nendest küsitakse, pildi peal on kõik ilus... Elasin Playa del Carmenis veidi üle aasta ja üksjagu sai seal ringi sõidetud ja vaadatud...

Olen teinud rumala peaga selle tripi Bangkok-Suratan ööbussiga ja seda veel kahel korral. Esimesel korral polnud vigagi, buss sattus olema magamistoolidega, teist korda ei taha parem meenutadagi... Rongi kohta ei oska midagi kaasa rääkida. Isiklikult eeelistaksin järgmisel korral lennukit. Airasial on odavad hinnad... http://www.airasia.com