trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Kus hotell saarel asub? Kas Korfu linnas? Kui linnas, siis on bussidega lihtne. Linna siseselt ja lähikonnas käivad sinised bussid, kaugematesse kohtadesse lähevad rohelised bussid (http://www.allcorfu.com/ou-buses.html), bussiajad võivad olla muutunud. Linnas on ka päris palju vaadata: muuseumid, kindlused, turg, Listoni piirkond. Külastada tasuks Palaiokastritsat(Lakonese küla jääb üsna lähedale üles mäkke, mäelt avanevad super vaated merele), Achilleioni paleed. Samuti võiks külastada saare põhja osa, näiteks Sidari, Kassiopi. Tasub ka saare kõrgema mäe tippu minna Pantokrator. Sinna bussiga ligi ei saa. Saare lääneosas peaksid rannad olema liivasemad, kui ida osas. Võimalus on Korfu linna uuest sadamast minna Paxi(Paxos) saarele. Praame sinna võib niiöelda jagada kaheks, need, mis sõidavad kaua, nii 3-4h(teevad ujumispeatuse, käivad veel Anipaxi juures ka) ja need, mis sõidavad nii 1h 30min. Samuti on umbes tunnise praamisõidu kaugusel Albaania, Saranda(pass kaasa). Soovitan mõlemat, ilusad vaated, rannad. Kindlasti tasub paat rentida ja vaadata saart ka mere poolt. Kui on mõttes auto rentida, siis arvestama peaks, et teed on päris kitsad ja saar üsna mägine. Kreeka köök on väga hea, souvlaki, moussaka, erinevad kalad, baklava jne. Soovitan ka mõned enim kasutatavad kreeka keelsed väljendid meelde jätta, muidu peaks siiski hakkama saama inglise keelega. Kaardimaksete võimalust täpselt ei tea, sest ise ei kasutanud, aga kindlasti sularaha kaasa.

Splitis tasub kindlasti ringi vaadata. Splitist lähevad praamid ka saartele, kui tahtmine on. Seal lähedal, umbes 30 km põhja suunas on Trogiri linn, mis kuulub UNESCO nimekirja. Kui tahtmine lõuna poole minna, siis Dubrovnik on vaatamist väärt(samuti UNESCO nimekirjas), kuid sinna on umbes 250km Splitist, nii et ajakulu on suur, kuid vastutasuks on väga ilusad mäe- ja merevaated, pluss tükike Bosnia ja Hertsegoviinat jääb ka vahele (passid kaasa). Kindlasti käige Plitvicka rahvuspargis, seal käimiseks võtke päev. Üldiselt on Horvaatia teed heas korras, tunneleid on palju, kuid sõitmine nõuab ikkagi täit tähelepanu just mägedes, pimeda peale ei soovita jääda, kui oled algaja juht. Näiteks juunis oli vist juba enne kümmet õhtul pime, kui nüüd õigesti mäletan. Linnades parkimisega võib probleeme tulla, väiksed tänavad jne. Kämpingute kohta kasuta google inglise keelset otsingut(campsites in Croatia).

Mina käisin paar aastat tagasi lastradaga.Jäin täitsa rahule.Kes tahab puhkepäevi see võtku Rimini reis.Hotellid olid tasemel.Meil oli isegi 4 tärni oma.Kõndimist oli palju küll ja ajanappuse tõttu ei jõudnud näiteks pisa torni aga muidu oli tasemel reis.

Eks ikka hääletades on kõige odavam,aga kas ta just kõige targem on.Enda autoga oleks kõige mõtekam, võimalus oleks ka buss,bussiga Valgast Riiga ja sealt bussiga Leetu.

Lõuna-Eesti(Paganamaa on ilus koht,Läti piiri ääres) ja saared tuleks läbi käia.

Soome,Rootsi,Norra reis oleks huvitav.Siis Tšehhi,Holland,veel Saksamaa,Austria,isegi Horvaatia tuleb kõne alla.Aga kui odavalt läbi ajada siis Peterburg,Leedu(Palanga)Ja siis muidugi Eesti saared ja looduskaitsealad. Endal plaanis 12.klassiga minek Soome,Rootsi.