Reisituhin

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
21 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Hetkel ei, käisin suvel. Maksime tõesti Belize Guatemaala piiril 300MXN, muidu võis see maksta 30 B $ kuna meil raha polnud siis lajatati topelt sellesse rahasse mida kaasas oli. Kaardiga maksta ei saanud ja dollarid olid juba quetzalideks vahetatud. Lihtsalt teadmiseks, et pole mõtet kohalikku raha ära raisata. Sissepääs Guatemalasse oli 20 qez või 3 $, mitte 12 qez, vabandust. Suures hirmus jätsime quetzale alles kohe rohkem, sest ei osanud oodata, mis üllatus guatemaalalastel varuks kui tekib mõte mehhiko piiri ületada. Õnneks oldi lahekmad ja me ei maksnud väljumise ja Mehhikosse sisenemise eest ei quetzale ega mxn-e.

Playa del Carmen ja Cancun on hinnataseme poolest sarnased. Mine kindlasti kohalikule diskensile Coco Bongosse, see on avatud nüüd ka Playal. Jätab kustumatu mulje ja Xcaret on ka oma hinda väärt, kuigi hind jah on üsna soolane. Kaubelda kahjuks eriti ei saa. Restoranides on hinnad samad mis Eestis ja kõhuviiruseid ei saa. Mida rohkem välja turismikast seda odavamaks läheb aga Mehhiko ei ole enam sugugi odav. Ise olin seal 2 aastat tagasi ja sel suvel käisime läbi 3 riiki Belize, Guatemaala ja Mehhiko. Kahe aasta eest olid hinnad natukene muutunud ikka kallimaks. Cancunis tasub taksodega tähelepanelik olla. Sõitsime elu kallima taksosõidu, a la 4 km 100 MXN aga kaubelda ka ei saanud. Tulum on ka väga kaunis koht kuhu tasub minna, hinnad jällegi odavamad. Ise rentisime auto ja liiklesime bussidega, kuid lihtsa arvutuse tulemusena tegi hinna enam-vähem ühe ja sama, autoga on lihtsalt mugavam. Loomulikult, kui on kellegiga kulusid jagada, üksi tuleb bussiga odavam. Teadmiseks, et teed on head, ainult tuleb arvestada kiirteedel automaksuga. Isla Mujer on ka armas saareke:) Toredat reisi!

Ma mõtlen sama, et turisti jaoks pole väga suur vahe kas ta saab kaapida 100 või 200 eeku, see pole nii suur raha, kuid kui vahetama seal hakkad siis mugavus on lihtsalt selles, et sul see juba olemas, mitte ei pea otsima hakkama, et kus ja mis.

Kas karukati79 saaks oma meili jätta?

Tahaks täpselt siis teada, et kuidas kasulikum oleks raha vahetada, kas siit dollariks või otse peesoks, kurss ikka väga hea ju hetkel 1 eek_0,86 peesot. Palju seal see kurss olla võiks vahetades dollari peesoks? Kas keegi teab? Läbi kahe valuuta vahetades tundub kahtlane.

Oleks huvitav teada kui palju te 2 päevase tuuri eest maksite ja mida selle eest näha pakuti? Kas oleks targem võtta tuur või omal käel seigelda? Kuidas ajaliselt parem oleks? LP ei soovita väga Ocosingo külast Palenque-sse teekonda ette võtta, kuid oleks vaja kuidagi sealt kandist Flores-i saada ja sealt edasi Cancuni. Mitme päevaga peaks arvestama? Ehk oskate natuke nõu jagada:)

Tänud Sulle, raske südamega peab miskit ikka välja jätma, et graafikus püsida.

Tänud! Kas keegi on käinud Baja Californias või Põhja Mehhikos seiklemas, ei anna rahu. Pole kuulnud, et keegi sinna kanti läheks. Kui palju võiks maksta viisa Guatemaala piiril?

Palju lennukipiletid üks ots MC-Tuxtla ja Cancun-MC maksavad? Sooviks võimalikult palju näha, see oleks ajaline kokkuhoid.

Hei, kas keegi on käinud ka Mehhikos põhja pool linnades, külades seiklemas? Kui kellegil on infot selle kohta, siis ootan.

Söök restoranides natuke kallim kui Eestis. Baarides aga odavam, maksad ühekordse pileti, "Coco Bongos" vist oli 350 peesot, saad vip alasse ja jood, mida ise tahad (st. enam maksma ei pea). Oihh tahaks isegi sinna tagasi minna.

Sama odavalt nagu reivikas kirjutas meil ei õnnestunud leida. Võtsime auto ZIPP rendist (www.zipp.com.mx) 4 uksega Chevi. Hind koos täieliku kindlustusega kujunes aga 550 eek ringis päev, see hind oleneb autost jällegi. Meile pakuti täielikku kindlustust eraldi, sest osad seda ju ei soovi. Deposiidi osas võin eksida aga pakun, et see võis olla 600-700 usd ringis. Krediitkaart peab olema kui autot tahad rentida. Aga täiesti vabalt võib sõita ka bussidega, mis on tõeliselt luksid.

Autot rentides ikka peab, pärast saad kenasti tagasi. Meil juhtus õnnetus, kumm purunes kiirteel kuid õnneks tegime täieliku kindlustuse ja sellepealt kokku ei hoidnud, seega pääsesime ilma lisa maksmata. Vahemaad on pikad ja teed väga ok ei ole. Muidugi kui valida kiirtee siis peaksid arvestama, et bensakate vahe võib olla 200-300 km ja maakonna piiri ületades pead maksma ning samuti ka tagasi sõites. Summa on üsna suur 200-300 peeso ringis olenevalt rahva arvust autos. Meil sai kiirteel bensiin otsa jäime seisma ja hakkasime hääletama, mis on üsna lootusetu tegevus, kuna suure kuritegevuse kartuses ei taheta kinni pidada, kuid ega siis sellest pole midagi nutikad mehhiklased on välja mõelnud huvitava teenuse "bensiini abi" tulevad tangivad su autosse nii palju, et saaksid järgmise jaamani ja adios. Huvitaval kombel selle eest erti maksma ei pidanud, 50 peesot vist. Külateedel sellist teenust ei saa, küll aga on bensiini jaamu iga a,la 50 km tagant. Kogemused saadud Yucatani ja Quintana Roo vahel seigeldes.

Cancunist nii palju, et soovitan kindlasti ära käia ühes vahvas ööklubis Coco Bongo, seda lihtsalt peab nägema. Kohapeal eriti midagi vaadata pole jah. Kuid Cancunist otse saab Isla Mujeri, kus kulub päev märkamatult ära. Soovitan võtta golfikäru, sellega hea saarele tiir peale teha. Lähemal asuvatest paikadest võiks vaadata püramiide Chitchen Itzas ja kindlasti Tulum, mis on võrratu oma looduse poolest.