Viimased kommentaarid

Rumeenia on turistide poolt üles leitud koht, nimetatud paigad on massiturismi kohad. Kui lapsele mõelda, siis mina ei võtaks seda reisi ette. 10a huvid on kordades lihtsamad, temale võib emotsiooni tunduvalt lähemal pakkuda ja ta on tänulik. Mõelge sellele, et ainuüksi läbi Rumeenia Musta mere rannikuni on u 1000 km.
Kui aga Rumeenia, siis Maramuresi piirkond, ilusad mäed, toredad inimesed ja mõnusad külad ning näiteks sõit mägedesse aururongiga. Mitmeaastased kogemused, viimane nädal tagasi. Kui täpsem huvi, kirjuta.

Perearst saab aidata nii vaktsiinide kui malaariaravimitega, kui perearst on ikka pere arst. Pani kenasti varasemasse kollasesse raamatusse vastava vaktsiini kleepsu sisse ja kutsus tagasi vastaval ajal.
Tartust sain 2008 esimesed vaktsiinid ja tavalise teeninduse ning kopsaka konsultatsiooniarve. Otseseid etteheiteid ei olnud, kuid juulis 2011 oli Tartus lihtsaks vaktsineerimiseks järjekord 45 päeva, konsultatisooniks veelgi pikem aeg. Normaalne! Perearst aitas samal päeval. Vaata internetis ringi, maailma tervishoiu organisatsioon jmt organisatsioonid annavad korralikud soovitused mille vastu kus vaktsineerida või tabletti võtta(arstilt küsida). Jah tõesti, Tartu üllatas reisikabineti järjekordadega ja perearst teiselt poolt oma teadmistega (mida ei teadnud, küsis tel teel ravimifirmast). Kirjutas Malaronet, kas ostan välja seda veel kaalun, piisav ports raha ja kindlust ei anna. Namiibia-LAV kohalike valgete soovitus oli et, ärge krõbistage neid tablette, ajab sümptomid segaseks. Jääd haigeks, lähed haigalsse, seal ravitakse terveks. Ja muidugi soovitasid Gin'i juua, tõsimeelselt :)