Mathias2

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Juhtusin lugema toredat raamatut ja julgen soovitada teistlegi silmaringi laiendamiseks. Palju erinevaid teemasid ja teema arendusi.
Hardo Aasmäe - "Tähelepaneliku loodusvaatleja märkmed. Hardo Aasmäe kogutud artiklid"

Sealt jäi silma üks mõtte tera, mis vast sobib päris hästi siia teemasse:
"Islam ei anna usulist valikut naistele ja lastele. Islami mehest sündinud lapsed usku valida ei saa, nemad on muslimid. Muslimi naine võib abielluda vaid muslimist mehega. Muslimist mees võib abielluda muslimist, kristlasest, juudist, zoroastristist või hinduistist naisega. Nende lapsed on muslimid. Selline demograafiline tee pidi prohvet Muhamedi arusaamist mööda muutma
maailma ajapikku ainitiselt islamlikuks."

Kogu artikli leiab Sirbi lehelt http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/islami-pealetung/
Ehk siis meie võime ju olla tolerantsed, hinnata isiku vaba tahet ja enesemääramis õigust ning usu vabadust jne., aga moslem seda paraku teha ei saa isegi kui tahaks.
Aga inimesed on ju ilusad ja head ning pimedal keskajal oleks ka euroopas 5x päevas pesemine ja võimlemine marjaks ära kulunud. Paraku hetkel tundub see 5.nda - kolonni euroopasse toomisena ja miks see vajalik/ kasulik on, sellest ma paraku veel aru ei saa. Eks aeg näitab.

Muidu on ju kõik kenasti lahti seleltatud ja häid soovitusi jagatud, aga üks väide tundub kahtlane, vähemalt ei vasta minu kogemusele.
"Väike auto on Lanzarotel suhteliselt mõtetu - vaja on ikka sellist, mis suudab teid mäest ülesse vedada. Kõige pisemad autod jäta heaga kõrvale."
Kohalikud lõuna vabariikides kasutavad enamasti pigem väiksemaid autosid kui Eestis tavaks. Teed on mägedes serpentiinina ehitatud, et vältida liiga järske tõuse.
Autoteedel piisab üksinda tühja autoga liikudes A klassi 0,9 L moototriga masinast küll. Loomulikult tuleb mägedes madalam käik valida ja kõrgematel tuuridel mootoril käia lasta, aga seda hirmu sisendada lauskmaa elanikule, et väikeauto vajub tagurpidi tagasi minu meelest ei tasu. (Ma eeldan, et teema algataja ei lähe offroadi sõitma ega ürita mäkke tõusu võistlustest osa võtta).
Väikse auto eelis tuleb erit hästi välja, kui otsid parkimis kohta. 3 meetrise pisikese putuka torkab igase prakku, aga 5 m pereautoga võidki tiirutama jääda, autot pole kuskile panna.
Vabandan juba ette Tripikate ees, kelle ego lihtsalt väiksemasse autosse ei mahu.

Endal hea rendi kogemus kanaaridelt Goldcar firmaga. Kuna me alguses olime mõned päevad linnas, siis ei hakkanud kohe lennujaamast autot võtma. Linna kontorisse helistasin ette, et kas midagi kohapeal on. Astusin sisse, maksin debet kaartiga, mingit lisa kindlustust ja muid teenuseid ei võtnud. Kui tundsin muret võimalike kriimustuste - mõlkide koha pealt, leiti - ära muretse, kõik on hinnas, pane ainult paaki sama palju kütust kui seal praegu on. Hind selle juures oli ~ 10 eur päev.
Ma kraapisin põrkeraua (pamperi) kitsas koha korralikult ära, aga autot üle andes ega hiljem ei öeldud selle kohta ühtegi paha sõna (ega esitatud arvet).

Mida vähem võtta lisa teenuseid, seda odavam on. Tundub, et autorent ja odavlennu firmad toimivad sama ärimudeli järgi, nii et tasub enne reisi telefoni kohalik kaart tõmmata. Kui lapsega minek, siis istmekõrgendus/turvahäll ise kaasa võtta (isegi ryanair veab seda tasuta).

Me käisime perega oktoobris Gran Canarial nii, et saime järgmiseks päevaks piletid HEL - LPA. Ööbimisi vaatasime Booking.com kaudu samaks päevaks(viimase hetke hinnad) ja olime mingi paar kolm päeva korraga ühes kohas. Auto rent cicar.com‎(soovitan)ja paar tundi enne kui meil vajadus tekkis sai bookitud auto. Saime jutu peal ühe soome perega, kes oli kasutanud võimalust reis bookida koos “suvaline täpsustamata hotell”, nad olid väga rahul, mingi 3 tärni viisaks koht olevat olnud merevaatega ja puha. Kindlasti tuli see neil odavam, kui meie varjant, aga vaheldust on nii vähem.

Meil reis edukalt seljataga. Piletid saime airtickets24 kaudu ja probleeme polnud. Marsruut Tallinn-Frankfurt-Mumbai-Goa…Goa-Chennai-Frankfurt-Tallinn. Ma ei kujuta ette, kuidas oleks võimalik Mumbais 35 min. euroopast tulles järgmisele lennule jõuda. Seda isegi käsipagasiga. Meie saime piletid ja pagasi kuni Mumbaini. Seal pidime pagasi välja võtma, jalutama piisavalt pikalt passikontrolli, ootama järjekorras, Jet Airwaysis uuesti pagasi sisse andma + uued piletid. Ootasime tasuta transporti Domesticusse, seal uuesti turvakontroll. Pakkun, et meil kulus 1,5 - 2 tundi, ok me ei kiirustanud ja mässasime pagasiga, aga ikkagi...pileti peal oli ka meil lihtsalt Mumbai nagu oleks samast terminlist lend.
Tagasi tulles Jet Airways teatas, et meie lend Goa-Chennai on tühistatud ja nad üritasid sellest meile teada anda. Nad ise lahendasid olukorra lennutades meid Goa-Mumbai-Chennai ja sealt edasi juba LH plaani kohaselt.

Kui keegi soovib taksoraha, siis meil jäi mingi 3000.- ruupiat järgi. Kui huvi pane sõnum privasse.

Ma kasutasin DU operaatori roamingut. Nad pakkuvad ka ettemakstud datakaarti 1Gb ja 4Gb, kui vaja võrku ja ka kõne kaarti suht mõistliku hinnaga.
http://www.du.ae/en/mobile/mobilebroadband/databundles/databundles
http://www.du.ae/en/mobile/plans/visitor-mobile-line-en/benefits
Kuna meil oli hotellis net tasuta olemas, siis ise ei ostnud 3g data kaarti, aga väidetavalt linna piires pidi hästi levima.

Eesti mobiilile Skypest helistades on minuti hind tõesti 26,5 senti. Laua telefonile on 2,2 senti minut, aga sul ilmset pole seda kuskilt võtta. Kui valida igakuine makse ja kõneminuti pakett, siis saab mobiili kõne pisut odavamaks, nii 0,18 sendi peale.
Ehk oleks sinu jaoks lahendus võtta skype-in elik interneti nuber, vanaema(kõik teised ka) saab helistada "tavalisele" eesti lauatelefoni numbrile ja sina võtad skypes kõne tasuta vastu.
Kulu oleks eesti mobiilit eesti lauatelefonile tariif + skype interneti nubmer, mis viimati kui ma aastaks tegin, oli poole odavam elioni pakutavast võimalusest. Kui sa mingil põhjusel ei soovi Indoneesias olles koguaeg arvuti taga kõnet oodata, siis võid ju kokkulepida, et saadad skypest sms mobiilile, kui oled valmis kõnet vastu võtma.