Viimased kommentaarid

Olen parasjagu Brasiilias ja liigelnud bussiga Rio ja Minas Graiase osariikides. 

Brasiilias vajab harjumist see, et kiirused on väga suured ja ridu vahetatakse ilma suunatuleta ja üsna kaootiliselt. Samuti sõidetakse seal kus juhtub. Liiklusohtlikke olukordi tekib siin omajagu ja õnnetused teedel üsna tavapärased. 

Kui mingit väga põletavat vajadust auto järele ei ole siis soovitan igaljuhul busse. Väga mõnusalt ruumikad, pikemaid otsi saab läbida öösel (siis soovitan võtta 'leito' klass, mis tähendab, et iste läheb täiesti voodiks. Bussides on AC, Wifi, korralikud tualetid jne. Lisaks teeb pikamaa buss iga teatud aja tagant peatuse jalgade sirutamiseks ja pikemateks söögipausideks.

Sekundeerin Lõuna Aafrikat ja Kaplinna. Sooja on oktoobris 24 kraadi, ajatsoon on täpselt sama mis Eestis ning sisuliselt on see omamoodi Euroopa Aafrikas. 

Enne kui tööle hakkad, soovitan sul enda jaoks selgeks mõelda, et kas soovid näha võimalikult palju erinevaid kohti (saari) või soovid pigem ühele saarele keskenduda ja sealse eluga süvitsi tuttavaks saada niipalju kui aeg võimaldab.Inimesed on erinevad ja kuigi mina eelistan ühel saarel viibida võimalikult kaua ja harjuda kohaliku rütmiga, siis on ka teine kontingent inimesi, kes käivad kohad läbi nö. pildi pärast ja tegelikult reisi lõpus kohalikust elust-olust üldse aimu ei saagi.Ko Phangan näiteks on selline saar kus võib viibida kuid ja igav ei hakka ;).

Soovitan soojalt nii matkamiseks, lebotamiseks kui maitseelamusteks Koh Phangani. Matkamiseks on ideaalne dzungel ja 1 mägi mille otsa ronida - vaata lähemalt Phaeng Waterfall ja Khao Ra Hike. Meelele pakub retreati paadiga ligipääsetav sanctuary (https://www.thesanctuarythailand.com/).

Tund ja 20 minutit on ühes lennujaamas täiesti piisav aeg. Stanstedis on hiljuti lõppenud põhjalikud renoveerimistööd, mis on teinud sealses lennujaamas ringi navigeerimise oluliselt lihtsamaks :).Ehk võidate hoopis reisiaega juurde kui ei pea väärtuslikku aega ümberistumisele kulutama.Loomulikult kui kaasas on väikesed lapsed või seltskond on suur ja kipub erinevas suunas pea otsas laiali jooksma, võib manageerimine olla keerukas aga selles ajavahemikus ümber istumine ei tohiks olla mitte ühelegi vähegi reisinud inimesele probleem.

Lendasin 3 aastat seda vahe väga tihedalt.Oleneb, et kust Londonis peale lähed siis valikud on:1. National Express2. Easybus3. Terravision2h varem lennujaamas on HenryMarkilt hea soovitus, eriti kui seda lennujaama varem külastanud ei ole (lisaks võib vahel hommikuti turvakontrollis väga kaua aega minna).

Ebameeldiv kogemus klienditeenenduse poolest.Kui terviserikke tõttu reis tühistada ning paluda tagasi tegemata jäänud kulud seoses reisijate mitte sõitmisega (hotell, söögid, sissepääsupiletid) siis seda nõus hüvitatama ei olda. Reis ilmub aga uuesti müüki ning Bergerile jääb win-win olukord, sest ka lennupileteid ei olda nõus saatma enne reisi ning öeldakse veel, et tühistada ei saanud. Soovitan kõigil järele mõelda, et kas soovite ikka Bergeri poolt pakutavaid teenuseid kasutada.Lisaks veel juurde, et terviserike esines insudli näol ning seda juba rohkem kui kuu aega enne reisi. Sellest sai teatatud koheselt, et kahjuks antud reisija ei saa reisile sõita. Neid see ei heidutanud ning raha tagasi ei makstud. Ei lennupileteid, sissepääse, hotelle ega midagi sellist.Uuesti müüki ilmunud piletid müüdi maha nädalaga :).

Siin tundub kõige rohkem up-to-date info olevat:https://kiwitaxi.com/blog/how-to-get/antalya-kemer/Seal leheküljel ära toodud kõik hinnad, bussi numbrid, kus bussipeatused on jne.Raha on kõige mõistlikum vahetada Antalya lennujaamas kui üldse. Saab ka kenasti Eurodega hakkama.

Tere, Harold.Oleksin huvitatud :). Kus raamatud asuvad?

Me vahetasime kohapeal lennujaamas 230 euri ja saime 1153 liiri. Tavidis vahetades saaks 1081.09 liiri.

Meie käisime just Türgis ning vahetasime lennujaamas Eurosid Liirideks.Kohepeal selgus, et tegelikult poleks üldse vaja olnud. Kõik hinnad on väljas Eurodes ning isegi kohalik bussijuht arvutas asju Eurodes. 1 Eur - 5 liiri (selle kursi järgi käib praegu kõik).Küll aga avastasime, et kui küsida hinda Eurides ja maksta Liirides siis hästi kaubeldes võid Liiridega veidi alla saada (näiteks ütleb 10€ siis pakud 40 Liiri (9€). Vahel läheb läbi, vahel mitte.See on kogemus Side kuurortist.

Tere,

Soovin osta. Palun kirjutage mulle :)

Triin

Soovitaksin Phuketi ja Krabi asemel mitte nii 'mainstream' saari avastada vaid minna näiteks Ko Phanganile või kuskile sinna kanti - VÄGA ilus on seal :)