Viimased kommentaarid

Raul_R - ma ei tee reisimist maha, olen ise ka reisifänn ja käiks heameelega ringi, lihtsalt praegu ei ole see minu meelest mõistlik. Kui tahad kuskil lennujaamas või maismaa piiril kinni istuda, siis oma asi muidugi. Aga sa oled potentsiaalne oht, et tood riiki viiruse sisse ja vat see on juba ka minu asi. Praegu on veel numbrid madalad. Veel.

Lockdowni ei tule? Noh, elame-näeme. Niivõrd suures määramatuses ei maksa mitte midagi kindla peale võtta.

smallisland - Ma ei öelnud, et viiruse ainult välismaalt saab. See on praegu suurim variant, kust viiruse saab ja edasi levitatakse. Selverist ja Prismast ma saangi selle viiruse just täpselt selliste käest, kes on kusagilt välismaalt laekunud.

Mar_Lu - võib-olla tuleb siis tööreis ära jätta? Kui vähegi võimalik.

Kuulge palun lõpetage ära! Just teatas Terviseamet, et suurim probleem on just nimelt reisimine välismaale ja sellega sissetoodud COVID. Kas tõesti on nii hädasti vaja reisile minna? Talitsege nüüd oma reisikihku ja võtke hoog maha, muidu istume varsti jälle lauskarantiinis.

Ei ole vaja reisile praegu minna! No ei ole! On väga suur tõenäosus, et te selle viiruse välismaalt kaasa toote, ükskõik kui palju te ka maske ei kanna ja desovahendeid ei kasuta.

Olgem vastutustundlikud, arvestagem kaasmaalasi ja seda keerulist olukorda!

Palun väga, läheb lahti!

https://www.err.ee/1106543/uuest-nadalast-tuleb-eestis-karantiini-jaada-kuuest-riigist-saabujatel

Teie, kes te mu postitustele siin dislike panevad - ärge saage minust valesti aru, mulle meeldib väga reisida, aga praegu ei ole välisreisid lihtsalt mõistlikud.

Kuulge, reisihullud, võtke mõistus pähe! Te toote ju viiruse uuesti Eestisse tagasi, see oht on iga välisreisimisega. Kes siin tahtis Lissaboni minna - paar päeva tagasi kehtestati Lissabonis ja selle ümbruses taas piirangud. Bulgaaria pani oma kuurortid kinni jälle jne jne.

No ei ole vaja joosta reisima, isegi kui lennupileteid saab poolmuidu. Ma tõesti ei soovi siia uusi piirangureegleid. Reisige Eestis parem.

Ma ju ütlesin, et ärge tõmmelge lendudega praegu ja laske olukorral settida. Kaos lennunduses alles algab.

Ma ei ostaks praegu ega ka mitte järelejäänud aastal ühtki lennupiletit. Las see värk nüüd settib, saab näha, mis tegelikult juhtuma hakkab. Ja nii suur häda nüüd küll ei ole, et kohe ilmtingimata peab kuhugile lennukiga reisima kui piirid vähegi lahti tehakse. Las ootab ja settib - on minu kaine hinnang asjale.

Üldiselt, ma arvan, et sel suvel ja ilmselt ka järelejäänud aastal ei ole võimalik kuhugile välisreisida. Kui üldse saab reisida, siis riigi sees. Ja isegi kui saab mingi ime läbi välisreise teha, siis kõik need reisid saavad olema suurte piirangute küüsis. Kuhugile ei pääse, suured järjekorrad, limiteeritud sissepääsud, kõigele kulub rohkem aega, sest kehtestatakse ranged kontrollid, üritusi ei toimu, kohad varakult kinni jne. Te võite ju suveks reisiplaane teha, aga need tõenäoliselt ei realiseeru. Või realiseeruvad nii, et teie reis kujuneb üsna frustreeruvaks.

Läksin septembri keskel ühel laupäevasel päeval Venemaale, ei olnud küll Narva, vaid Koidula. Ja mul läks 8 tundi, et piirist üle saada! Jah, lugesite õigesti - 8 TUNDI. Väidetavalt oli Luhamaa punktis venelastel süsteemid umbes ja palju autosid tuli Koidulasse varahommikul. Ja nähes seda kadalippu, mis Eesti-Vene piiril toimub, siis ei ole ime, et nii kaua aega läheb, seda ka ilma igasuguse järjekorrata. Venimine käis nii Eesti kui Vene poolel, Vene poolel muidugi eriti. Seal oli vähemalt 5-6 putkat, mis passi kontrollisid + erinevad ankeedid, mida täita tuli. Ja mul oli täiesti tavaline korras sõiduauto (ei olnud liisinguauto), ei ühtki kahtlast isikut pardal. Mul järjekorrabronni ei olnud, öeldi, et seal ei ole selleks vajadust. Lihtsalt järjekord ei liikunud...

Samas tagasitulles läks vaid 1 tund. Täiesti arusaamatu ....

Küsikski, kui kiiresti/aeglaselt teil on õnnestunud Venemaale pääseda?
Sõitsin 2013 Bergamost rendiautoga läbi Šveitsi Prantsusmaale ja tagasi. Võtke kindlasti rendiauto. Seal kõrgel mägedes serpentiinidel (Furka, Grimsel jt) sõitmine on meeldejääv elamus. Ja olete ise oma aja peremees.

Kui mahti on, siis sõitke ka Gstaadist läbi, ilus piirkond. Kindlasti Interlaken - Grindelwald. Meiringenis on Reichenbachfalli juga, minge seda ka vaatama. Ma käisin teisel pool Jungfraujochi ka, seal Bettmeralpis, Fiescheralpis. Auto tuli jätta orgu parklasse, üles sai ainult köisraudteega. Ööbisime imelise vaatega chalet'is, kus sai siis ümberkaudsetel mägedel ringi koperdatud. Suvisel ajal oli chaleti hind uskumatult odav. Terve maja oli kolmeks ööks vist pisut üle 100 euro. Sealkandis on võrratud vaated Euroopa suurimale liustikule Aletsch.

Üks väga äge koht on Creux du Van, aga see jääb rohkem Prantsusmaa poole. Täiesti uskumatu amfiteatrilaadne kanjon!Kui Viini satun, siis olen tavaliselt olnud Hotel Reginas. 4 tärni, suht kesklinna lähedal, selline vanaaegne ja puhas, hommikusöök on aus.

Kui jaksu ja huvi, siis tasuks teha üks tuur Real Madridi kodustaadionil, mis asub praktiliselt kesklinnas. Väga muljetavaldav elamus garanteeritud!

Ära mingil juhul siin foorumis otsingut kasuta!

Horvaatia on üks enim kaetud teemasid siin. Kui saad, mine käi kindlasti ära sellises kohas nagu Motovun. Peaks teel Pulasse ette jääma.

Kui ainult 2-3 päeva, siis Luxemburgist Andorrasse kulubki rahulikult sõites selline aeg. Väldi kiirteid ja ongi elamus garanteeritud. Šveitsis (väga lähedal Šveitsi-Prantsusmaa piirile) on selline imeline koht nagu Creux du Van kui tahad näha kaunist ja omapärast loodust. See jääb üsna su trajektoorile. Soovitan üles otsida. See on vägagi ootamatu vaatepilt.

Mõni aasta tagasi tulin Finnairiga Roomast Helsinki kaudu Tallinnasse. Rooma-Helsinki jäi hiljaks, lennu peal oli hulk Eesti tuntud kultuuriinimesi. Helsinki-Tallinn oli selleks ajaks ikkagi juba uttu tõmmanud, ilmselt pooltühjana. Midagi kompenseerima ei hakatud, kõik soovijad paigutati hotelli. Osad tõmbasid kiiruga sadamasse viimastele praamidele ja katamaraanidele. Hommikul saime esimese lennuga Tallinnasse.

Ära LA-sse küll passima jää, mine parem välja. Grand Canyon pole üldse kaugel ja on ka lähemal lahedaid kohti. LA on nii suur ja mõttetu metropol, kus suurt midagi teha pole kui sul just entertainmenti maailma vastu huvi pole. Mine käi siis juba San Diegos või San Franciscos ära.

Kui seda Türgi Beleki mõtled, siis olen sealt läbi sõitnud teel hotelli. Suht trööstitu koht, seal ei ole küll mitte midagi teha.

Varakevadel võivad Yosemites teatud teed olla küll paksu lume all. Mina käisin maikuus, siis pääses Yosemites igale poole. Tõsi, kõrgemates paikades oli tee kõrval üpris paks lumi veel maas.

Minu 11 päeva oli üsna kõva pedaali vajutamine. Aga aeg oli piiratud ja ma tahtsin võtta, mis võtta annab. Seda maad peaks rahulikult 3 nädalat võtma.

NB! Püüa sättida nii, mõne USA rahvuspüha ajal rahvusparki ei satu. Rahvamass on siis kordades suurem. Mina sattusin Grand Canyonisse memoriaalpäeval ja oli nn. pikk nädalavahetus. Liiklemine oli suht raskendatud.

Minu tripp läänerannikul 11 päevaga.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1uqJwRPXCOZ_2u4hHpVasqfd5lMk

San Francisco
Pacific Coast Highway
L.A. (ainult kiirläbisõit ja kohustuslik peatus Hollywoodi sildi vaatamiseks)
Needles
Route 66
Grand Canyon
Bryce Canyon
Zion National Park
Las Vegas
Hoover Dam
Death Valley
Sequoia National Park
Yosemite National Park
San Francisco

Kui ringi tiirutada ei viitsi, siis ankurdage end Krki saarele või Istria poolsaarele kuskile. Autorent on kindlasti mõistlik, tasuks eelnevalt ära broneerida. Maalilisi külasid on terve Horvaatia täis. Minge kindlasti Motovuni, seal on vanast kindluslinnast 360 kraadine imeline vaade ümbruskonnale.

Eks ta nii ole jah. Kui põhiline sissetulekuallikas on turism, siis selle eest raha küsida osatakse hästi. Tegemist ikkagi rikaste Itaalia turistide lemmikpiirkonnaga. Kallidus tuleneb ka turismihooajast, mine offseasoni ajal, siis peaks odavam olema. Samas võib juhtuda, et offseasoni ajal on paljud asjad lühemalt lahti või üldse kinni.
Mulle endale jäi Horvaatiast üpris positiivne mulje.

Millal käisid? Mulle tundub, et kui vähegi võimalik, siis kõige parem on Horvaatias aega veeta väljaspool turismihooaega (juuli-august). Teenindus oli igal pool väga viisakas, ei jäänud küll muljet, et oleks koorida pidevalt tahetud. Ise käisin juuni algul ja siis oli küll mõnusalt vähe rahvast igal pool ja hinnad ka all. Samas polnud tapvat palavust, oli nii umbes +25 kraadi ringis, viimastel päevadel lõi +30 peale.

Zadarist allapoole Splitini-Dubrovnikuni välja läheb veel hullemaks turistikaks. Te oleks võinud rannikult eemale sõita, niiöelda vaadata ka Mandri-Horvaatiat. Plitvice on ikka eriti maagiline paik, tõsi ülerahvastatud. Aga on muidki asju, mida vaadata.

Roheline kaart peab vist olema.

Horvaatias on pea iga teisel eramajal silt "Apartmani". Ja neid on tõesti palju, nii et mine kohale ja uuri asja. Peavarjuta ei tohiks küll jääda. Kuigi jah, nüüd puhkuste tippajal on hinnad kindlasti kallimad.

Toidupoed on suht Eesti tasemel.

Seal Nin'i juures on pakkuda veel üks täiesti kobe liivarand ja see on ilma ühegi kivita. Tasuline parkla (tasuline kuni kella 17-ni) ja putka, kus kõikvõimalikku kraami müüakse.

Ninska Laguna Beach
https://www.google.ee/maps/@44.2482585,15.1846052,16z