Viimased kommentaarid
Läksin septembri keskel ühel laupäevasel päeval Venemaale, ei olnud küll Narva, vaid Koidula. Ja mul läks 8 tundi, et piirist üle saada! Jah, lugesite õigesti - 8 TUNDI. Väidetavalt oli Luhamaa punktis venelastel süsteemid umbes ja palju autosid tuli Koidulasse varahommikul. Ja nähes seda kadalippu, mis Eesti-Vene piiril toimub, siis ei ole ime, et nii kaua aega läheb, seda ka ilma igasuguse järjekorrata. Venimine käis nii Eesti kui Vene poolel, Vene poolel muidugi eriti. Seal oli vähemalt 5-6 putkat, mis passi kontrollisid + erinevad ankeedid, mida täita tuli. Ja mul oli täiesti tavaline korras sõiduauto (ei olnud liisinguauto), ei ühtki kahtlast isikut pardal. Mul järjekorrabronni ei olnud, öeldi, et seal ei ole selleks vajadust. Lihtsalt järjekord ei liikunud...

Samas tagasitulles läks vaid 1 tund. Täiesti arusaamatu ....

Küsikski, kui kiiresti/aeglaselt teil on õnnestunud Venemaale pääseda?
Sõitsin 2013 Bergamost rendiautoga läbi Šveitsi Prantsusmaale ja tagasi. Võtke kindlasti rendiauto. Seal kõrgel mägedes serpentiinidel (Furka, Grimsel jt) sõitmine on meeldejääv elamus. Ja olete ise oma aja peremees.

Kui mahti on, siis sõitke ka Gstaadist läbi, ilus piirkond. Kindlasti Interlaken - Grindelwald. Meiringenis on Reichenbachfalli juga, minge seda ka vaatama. Ma käisin teisel pool Jungfraujochi ka, seal Bettmeralpis, Fiescheralpis. Auto tuli jätta orgu parklasse, üles sai ainult köisraudteega. Ööbisime imelise vaatega chalet'is, kus sai siis ümberkaudsetel mägedel ringi koperdatud. Suvisel ajal oli chaleti hind uskumatult odav. Terve maja oli kolmeks ööks vist pisut üle 100 euro. Sealkandis on võrratud vaated Euroopa suurimale liustikule Aletsch.

Üks väga äge koht on Creux du Van, aga see jääb rohkem Prantsusmaa poole. Täiesti uskumatu amfiteatrilaadne kanjon!Kui Viini satun, siis olen tavaliselt olnud Hotel Reginas. 4 tärni, suht kesklinna lähedal, selline vanaaegne ja puhas, hommikusöök on aus.

Kui jaksu ja huvi, siis tasuks teha üks tuur Real Madridi kodustaadionil, mis asub praktiliselt kesklinnas. Väga muljetavaldav elamus garanteeritud!

Ära mingil juhul siin foorumis otsingut kasuta!

Horvaatia on üks enim kaetud teemasid siin. Kui saad, mine käi kindlasti ära sellises kohas nagu Motovun. Peaks teel Pulasse ette jääma.

Kui ainult 2-3 päeva, siis Luxemburgist Andorrasse kulubki rahulikult sõites selline aeg. Väldi kiirteid ja ongi elamus garanteeritud. Šveitsis (väga lähedal Šveitsi-Prantsusmaa piirile) on selline imeline koht nagu Creux du Van kui tahad näha kaunist ja omapärast loodust. See jääb üsna su trajektoorile. Soovitan üles otsida. See on vägagi ootamatu vaatepilt.

Mõni aasta tagasi tulin Finnairiga Roomast Helsinki kaudu Tallinnasse. Rooma-Helsinki jäi hiljaks, lennu peal oli hulk Eesti tuntud kultuuriinimesi. Helsinki-Tallinn oli selleks ajaks ikkagi juba uttu tõmmanud, ilmselt pooltühjana. Midagi kompenseerima ei hakatud, kõik soovijad paigutati hotelli. Osad tõmbasid kiiruga sadamasse viimastele praamidele ja katamaraanidele. Hommikul saime esimese lennuga Tallinnasse.

Ära LA-sse küll passima jää, mine parem välja. Grand Canyon pole üldse kaugel ja on ka lähemal lahedaid kohti. LA on nii suur ja mõttetu metropol, kus suurt midagi teha pole kui sul just entertainmenti maailma vastu huvi pole. Mine käi siis juba San Diegos või San Franciscos ära.

Kui seda Türgi Beleki mõtled, siis olen sealt läbi sõitnud teel hotelli. Suht trööstitu koht, seal ei ole küll mitte midagi teha.

Varakevadel võivad Yosemites teatud teed olla küll paksu lume all. Mina käisin maikuus, siis pääses Yosemites igale poole. Tõsi, kõrgemates paikades oli tee kõrval üpris paks lumi veel maas.

Minu 11 päeva oli üsna kõva pedaali vajutamine. Aga aeg oli piiratud ja ma tahtsin võtta, mis võtta annab. Seda maad peaks rahulikult 3 nädalat võtma.

NB! Püüa sättida nii, mõne USA rahvuspüha ajal rahvusparki ei satu. Rahvamass on siis kordades suurem. Mina sattusin Grand Canyonisse memoriaalpäeval ja oli nn. pikk nädalavahetus. Liiklemine oli suht raskendatud.

Minu tripp läänerannikul 11 päevaga.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1uqJwRPXCOZ_2u4hHpVasqfd5lMk

San Francisco
Pacific Coast Highway
L.A. (ainult kiirläbisõit ja kohustuslik peatus Hollywoodi sildi vaatamiseks)
Needles
Route 66
Grand Canyon
Bryce Canyon
Zion National Park
Las Vegas
Hoover Dam
Death Valley
Sequoia National Park
Yosemite National Park
San Francisco

Kui ringi tiirutada ei viitsi, siis ankurdage end Krki saarele või Istria poolsaarele kuskile. Autorent on kindlasti mõistlik, tasuks eelnevalt ära broneerida. Maalilisi külasid on terve Horvaatia täis. Minge kindlasti Motovuni, seal on vanast kindluslinnast 360 kraadine imeline vaade ümbruskonnale.

Eks ta nii ole jah. Kui põhiline sissetulekuallikas on turism, siis selle eest raha küsida osatakse hästi. Tegemist ikkagi rikaste Itaalia turistide lemmikpiirkonnaga. Kallidus tuleneb ka turismihooajast, mine offseasoni ajal, siis peaks odavam olema. Samas võib juhtuda, et offseasoni ajal on paljud asjad lühemalt lahti või üldse kinni.
Mulle endale jäi Horvaatiast üpris positiivne mulje.

Millal käisid? Mulle tundub, et kui vähegi võimalik, siis kõige parem on Horvaatias aega veeta väljaspool turismihooaega (juuli-august). Teenindus oli igal pool väga viisakas, ei jäänud küll muljet, et oleks koorida pidevalt tahetud. Ise käisin juuni algul ja siis oli küll mõnusalt vähe rahvast igal pool ja hinnad ka all. Samas polnud tapvat palavust, oli nii umbes +25 kraadi ringis, viimastel päevadel lõi +30 peale.

Zadarist allapoole Splitini-Dubrovnikuni välja läheb veel hullemaks turistikaks. Te oleks võinud rannikult eemale sõita, niiöelda vaadata ka Mandri-Horvaatiat. Plitvice on ikka eriti maagiline paik, tõsi ülerahvastatud. Aga on muidki asju, mida vaadata.

Roheline kaart peab vist olema.

Horvaatias on pea iga teisel eramajal silt "Apartmani". Ja neid on tõesti palju, nii et mine kohale ja uuri asja. Peavarjuta ei tohiks küll jääda. Kuigi jah, nüüd puhkuste tippajal on hinnad kindlasti kallimad.

Toidupoed on suht Eesti tasemel.

Seal Nin'i juures on pakkuda veel üks täiesti kobe liivarand ja see on ilma ühegi kivita. Tasuline parkla (tasuline kuni kella 17-ni) ja putka, kus kõikvõimalikku kraami müüakse.

Ninska Laguna Beach
https://www.google.ee/maps/@44.2482585,15.1846052,16z

Käisin just Horvaatias ja Sloveenias. Kütuse olukord on väga hea. Horvaatias võetakse praktiliselt igal pool ka eurosid vastu, Eestist kunasid kaasa vahetada ei ole mingit mõtet. Kui vaja, saab kohapeal igal pool vahetada. Kaardimaksed toimivad, isegi piiripunktides ja võeti seal ka eurosid sularahas.
Tunneleid ei maksa karta. Kui need on tasulised, siis ära üldse muretse, pole variantigi, et sa sellest maksmata pääsed. Uckat läbides korjati enne sisenemist tasu.

Piiripunktides on täiesti rahulik. Mõned korrad ületasin Horvaatia-Sloveenia piiri, enamasti piisas id-kaartide näitamisest, korra võeti kätte ja anti kohe ka tagasi.

Olge täiesti rahulikud, seal ei ole mingit pagulasjama. Ma ei näinud mitte ühtki pagulast kuskil piiril või selle läheduses laagris ega ka mitte rongkäigus.

Sloveenias saab väga edukalt ka ilma vinjetita kõrvalisi teid sõita ja need on väga ilusad ja heas korras. Oleneb eesmärgist, kui on vaja kiirelt läbi Sloveenia tõmmata, siis muidugi vinjett.

Hinnad on Eestiga suht samad. Supermarketites on mõningad kaubad isegi veidi odavamad. Kõrtsides-restoranides enam-vähem sama, mis Eestis. Näiteks Crikvenicas rannarajoonis nelja peale välirestoranis läks õhtusöök 43 eurot. Võtsime grillitud valge kala, grillitud tuunikala, mõlemad igasugu lisanditega, kaks laste burksipraadi, kaks mahla, kolm 0,5 l õlut. Kõht sai kõigil enam kui täis.

Aga no eks need hinnad hakkavad ka tõusma kui tipphooaeg käes. Mina käisin juuni algul, oli kohe näha, et hooaeg veel algamas.

Horvaatias tasub kindlasti proovida mereande, igasugu limukaid, kalasid. Neid nad oskavad hästi teha. Pitsasid ja pastasid saab iga nurga peal ja on ka jube head.

Soovitan Pag'i saart. Peale saab Priznast praamiga (15 min) ja ilusad vaated. Meeletult kiviaedu. Minge hakatuseks põhjatippu välja, väga idülliline. Pärast Zadari kaudu tagasi või siis Spliti poole edasi.

Toomas921, lendasin kohale ja rentisin auto, seega ei tea vahepealsetest teetöödest. Rijeka juures mõned ümbersõidud on.

Olin täna Krki saarel, päris karm palavus. Bashka rannas oli meeldivalt vähe inimesi ja super ilm. Aga jah päevs jooksul korra või paar tuleb soe välguvihm, kuid see mmödub ruttu.

Käisime täna liivarannas sellises linnakeses nagu Nin, asub Zadari lähedal. Vesi oli kkka juba päris soe, lapsed keeldusid välja tulemast. Horvaatia kohta vägagi tõsiselt võetav liivarand.

Meie käisime seal Limakis Novatoursi kaudu ja kõik sujus, ei ole midagi halba öelda.

Lähim linn on jah Belek ja seal on turg ka, aga sinna pole küll mõtet minna. Teel Antalya lennujaamast hotelli läbite Beleki, bussiaknast välja vaadates saad ise ka aru, et sa ei taha sinna kolama minna. Kui ilmtingimata tahad hotellist välja minna, siis mine juba Antalyasse.