trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Mina olen kasutanud Karrimor Urban 30l. Sellega olen käinud iga aasta u kuu aega aasias ning kodus kasutanud igapäevaselt tööle, matkama jne. Nüüd hakkavad alles õmblused natuke järele andma. Lennukitele saamisega pole kunagi probleemi olnud. https://www.amazon.com/Karrimor-Rucksack-Laptop-Compartment-Daysack/dp/B015R6XU94

Kuu aega Aasias saab suurepäraselt hakkama tavalise seljakotiga (30l), kui õigesti mäletan. Tip on jaganud suurepärast nõu. Jalatsite kohapealt nii palju, et kergem tennis (soojema sokiga saab kou tagasi) ja korralikud nin ka paraja iluga rihmikud on ainsad varjud, mida kaasa võtta. Plätud kohapealt, kuid mul sellised rihmikud, et kannaosa saab ette tõsta. Pesemisvahendid valdavalt kohapealt sh hotellidest. Mul on alati kaasas sarong: salli, kleidi, ranna- ja k auivatamiserätiku kasutamiseks. Eraldi ylalmainitud asju pole.

Me rentisime Bergamost 3 päevaks Fireflyst läbi Ryanairi äpi, koos täiskindlustusega. Kohapeal aga räägiti, et ryanairi kindlystusega tuleb õnnetusjuhtumi korral algul ikka ise kõik maksta ja siis arvete alusel raha tagasi kysida. Otseloomulikult võtsime firefly pea 3x kallima täiskindlustuse. interneti kommenaaride järgi sellest firmast muudmoodi ei olekski mõtet olnud rentida kui täiskindlustusega, krediitkaardilt ei broneerita hingehinda ning asjaajamine kohe lihtsam.

Veel novembris sai Sri Lanka piirilt viisat osta kyll.

Ah jaa, kuna me olime veidi kehvasti planeerinud oma riietust, siis meie rahakotile peale H&M kohasemaid poode ei osanud tuvastada. Milaanost välja, interneti info järgi on suurematsorti kaubanduskeskus, kuid ilma autota on sinna keeruline saada. Linnas endas olevad keskused on aga täis brändiriideid, mille hinnaklass oli veidike kõrge :)

Peale katedraali ei leidnud Milaanost rohkem elamusi, kahetsesime, et nädalase reisi juures jätsime 3 päeva Milaano jaoks. Šoppamine on üldiselt kulukas lõbu, toiduga nii ja naa, vau efekti väga vähe, lossid, majad, arhitektuur pole midagi erilist ja pargid olid samuti tagasihoidlikud. Kui aega on, siis pigem soovitan lõuna poole minna. Meile pakkus elamust hoopis rendikaga mööda Toskaana väiksemaid maanteid ringi vurada ja külakestes ringinuidata. Firenze on samuti kaunis linn, kus toit ja vaatamisväärsused pakuvad elamusi.

Lapsega tundub parem koht Langkawil olevat. Ise eelistan PQi, kuid seal puhta rannani jõudmiseks oli vaja igapäev trippida tund aega rolleriga ja kogu saar on vist lapsega ringiliikumiseks liiga laiali. Me kasutasime iga päev rollerit ringiliikumiseks, Langkawil sai ilma ka hakkama. Long beach oli üsna räpane ja ei pakkunud nii palju silmailu :)

Meie käisime eelmise aasta detsembris, 2 nädalat lebotasime Ao Nangil, Koh Taol ja Koh Phanganil. Meeldis viimases kõige rohkem. Ao Nangilt lasime kiirelt jalga, suurt midagi teha ei ole, samas saared olid tõeliselt mõnusad, randa, päikest, snorkimist, rolleriga avastamist oli piisavalt. Krabist sõitsime bussiga ja ööpraamiga Koh Taole.

Tere, meil oli vaja kiirelt jõuda sadamast Arlandasse. Olime kahekesi ja laadisin alla Stockholmi Taxi020 äpi ja tellisime läbi äpi takso. Taksojuht oli nimelise sildiga vastas ja sõit läks meile maksma 491 Sek ja oli kohal 30 minutiga. Kahekesi läbi linna Arlanda express rongiga oleks kallim ühele inimesele ja ca tund oleks sõiduks aega läinud.

Me ei teadnud, et Taisse saab piiripealt ka viisat :) see info jõudis meieni siis kui me tagasi juba jõudsime. Ehk siis järgmise korrani. 24.01.2014 on Tai meie jaoks ka igatpidi viisavaba ehk siis läheme otse.

Käisime Kuala Lumpuris ja ei julgenud midagi osta, sest nii võõras oli et Kaubanduskeskuses kaubeldakse ja hinnas tullakse poolega alla või rohkemgi veel. Lugereid ei näinud üldse ning lugesin netist juurde, et osasid lugereid ei müüdagi Malaisias.

Läksime ja jäime pidama Langkawil, kuna teiselpool Malaisiat uputab korralikult, vähemalt kohaliku mmeedia jutu järgi. Langkawil snorgeldada ja sukelduda ei saa aga kõike muud meelelahutust võib siin leida küll.

Aitäh! Vaatasin ise ka seda artiklit ja väike ehmatus, et detsembris (hooaja väline aeg) justkui ei soovitatagi minna, kuigi saarte "koduleht" ütleb, et aastaringi kõik oodatud :)