Viimased kommentaarid

Mina sain Lufthansalt raha tagasi. Algselt pidi lend olema aprillis, aga tõstsin ümber sügisesse. Suvel muudeti lennuajad mulle ebasobivaks ja küsisin raha tagasi. Öeldi, et läheb 6-8 nädalat, läks 9, aga muid probleeme ei olnud. Kevadel oli küll raske neid telefonis kätte saada.

Ei olnud vahepeal nädal aega proovinud, aga täna sain Lufthansa Eesti numbril esimese katsega kätte.

Udoka - jah, seda kõike ma tegelikult tean. Ja tean ka seda, et uus lennuaeg mulle sobima peab. Aga aitäh. Lennufirmaga kontakti saamine tundub lihtsalt nii tülikas ettevõtmine ja tööajast pole sellega aega tegeleda ka. Mõtlesin, et kui tõesti oleks panga kaudu mingi lihtsam alternatiiv praegusele olukorrale...

Aga ega ma tahagi tegelikult tühistada. Hea meelega lükkaks sügisesse ja vaataks mis seis siis on. Ja kui siis ka ei saa minna, siis mis seal ikka.

Kas panga kaudu saaks raha tagasi küsida ka siis, kui ühe tühistatud lennusegmendi asemele on pandud uus lend ehk tegemist on lennuplaani muudatusega?

Kas keegi on saanud ühendust Lufthansa Eesti kõnekeskusega? Olen proovinud mitu päeva, aga alati ühtemoodi. Kui lõpuks saan ka kutsuva signaali, siis pakub valikuvõimalusi, peale valiku tegemist on 4-5 minutit vaikust (kõne kestab) ja siis kõne lihtsalt katkestatakse.

Ma läheks jalutaks Jingshan pargis, kust avaneb Keelatud linnale hea vaade ja hutongi piirkonnas. Sööma läheks kohta nimega Mr. Shi's Dumplings - see asub hutongide juures ja peaks lastele ka sobima, pakutakse nii soolaseid kui magusaid pelmeene (või siis dumplinguid). Eks see koht suuresti turistidele suunatud on, aga magusad pelmeenid olid seal väga head.

Pieniny pargis saab parvetama minna nii, et pargid auto Szczawnica nimelisesse külla ja sealt viivad minibussid sind parvesõidu alguspunkti. Sõit kestab 2-3 tundi ja lõppeb seal kus minibussid alustavad. Teine võimalus on läbi Pieniny pargi matkata, alustades jällegi näiteks Szczawnicast ja jõudes lõpuks parvega sinnasamasse tagasi. Keegi eespool jagas lehte, kus kõik matkarajad (nii Tatrad kui Pieniny) peal. Matkates soovitaks sinist rada, sinna jääb Sokolica nimeline vaateplatvorm.

Ma parvetamas ei ole käinud, minu jaoks tõesti natukene liiga turistikas. Aga park ise on väga ilus.

Ilma giidita peaks tasuta olema, aga aprillist oktoobrini on tasuta ajad mõnevõrra piiratud (vist). Kui tahad inglise või mõne muu keelse grupiga liituda, siis on tasuline. Eelnevalt registreerimata saab ka sisse, aga ainult vabade kohtade olemasolul.

Krakowis häid ja odavaid majutuskohti küllaga.